Tansel Öngel Kimdir?

Tansel Öngel Kimdir?
22.11.2022 23:14
İlk kez 2004 yılında ‘Uy Başımıza Gelenler’ dizisi ekranlara çıkan başarılı oyuncu Tansel Öngel kariyerine başarılı bir şekilde devam etmektedir. Tansel Öngel kimdir, aslen nereli, alevi mi? Tansel Öngel boyu kaçtır, evli mi, oynadığı diziler ve filmler? Tansel Öngel hangi takımlı, hangi burç? Tansel Öngel ile ilgili merak edilen soruları cevapladık.

Tam adı Deniz Tansel Öngel olan başarılı oyuncu 1976 yılında dünyaya gelmiştir. Tansel Öngel 2000 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra aynı sene Devlet Tiyatroları Trabzon Müdürlüğü’nde işe başlamıştır. Tansel Öngel hala aktif olarak Devlet Tiyatrosu’nda sanatçılık görevini devam etmektedir. Birçok oyunda rol almıştır.

Tansel Öngel Aslen Nereli?

Kilis doğumlu olan başarılı oyuncu Tansel Öngel’in kökeni oldukça karmaşıktır. Hem anne hem de baba tarafı göçmen olan Tansel Öngel’in babaannesi Selanik, anneannesi Mısır, dedesi Lübnan göçmenidir. Ebeveynleri öğretmen olan oyuncu ailesinin görev yerinden kaynaklı olarak Kilis’te doğmuştur. Başarılı oyuncu Ankara’da büyümüştür.

Tansel Öngel Alevi Mi?

Başarılı oyuncunun anne ve babası gibi öğretmen bir de ablası bulunmaktadır. Tansel Öngel göçmen bir ailenin çocuğudur. Alevi olup olması ile ilgili kesin bir bilgi bulunmamaktadır.

Tansel Öngel Boyu Kaçtır?

Uzun yıllardır ekranlarımızda olan Tansel Öngel’in boyu 1.76’dır. 72 kilo olan başarılı oyuncu Muhteşem Yüzyıl dizisinde Alvise Gritte rolü ile tanınırlığını artırmıştır. Yakışıklı oyuncu şu anda Masumlar Apartmanı dizisinde Naci karakterini oynamaktadır.

Tansel Öngel Evli Mi?

Oyunculuk kariyerine başladığından beri adından sıkça söz ettiren Tansel Öngel bir evlilik yapmıştır. 2007 yılında meslektaşı Özge Özder ile evlenen başarılı oyuncunun bu evliliği 3 sene sonra sona ermiştir. Tansel Öngel’in çocuğu yoktur.

Tansel Öngel Oynadığı Dizi Ve Filmler Nelerdir?

Ünlü oyuncu Tansel Öngel ekranlarımızda yıllardır birçok farklı yapımda ve rolde yer almıştır. Oynadığı diziler ve filmler şunlardır;

Tansel Öngel’in oynadığı filmler;

·        Kader Postası

·        Hayalet: 3 Yaşam

·        Babamın Kanatları

·        Bizim Köyün Şarkısı

·        Mucize

·        Son Mektup

·        Kısmet

·        Dekupe

Tansel Öngel’in oynadığı diziler;

·        Mavera

·        Masumlar Apartmanı

·        Kırmızı Oda

·        Ya İstiklal Ya Ölüm

·        Kalbimin Sultanı

·        Kanıt Ateş Üstünde

·        Yaz’ın Öyküsü

·        Benim İçin Üzülme

·        Muhteşem Yüzyıl

·        Geniş Aile

·        Kılıç Günü

·        Bu Kalp Seni Unutur mu?

·        Elveda Derken

·        Adak

·        Güz Yangını

·        Kaybolan Yıllar

·        Kısmet

·        Avrupa Yakası

·        Kısmet

·        Uy Başuma Gelenler

Başarılı oyuncu ayrıca birçok tiyatro oyununda da rol almıştır.

Tansel Öngel Hangi Takımlı?

Başarılı oyuncu Tansel Öngel sosyal medyasını aktif olarak kullanmaktadır. Yaptığı paylaşımlarda Galatasaray’ı desteklediğini açıklamıştır. Hayvan sever bir insan olan Tansel Öngel köpeğiyle beraber sık sık paylaşım yapmaktadır.

Tansel Öngel Hangi Burç?

Kendini hiperaktif olarak nitelendiren başarılı oyuncu set arkası görüntülerde sürekli neşeli halleriyle dikkat çekmektedir. 24 Eylül doğumlu oyuncu Tansel Öngel Terazi burcudur. Doğduğunda ismi Deniz Ulaş olan oyuncunun 80’li yıllarda yaşanılan olaylardan dolayı ismi babası tarafından değiştirilmiştir. Ünlü oyuncu daha sonradan ismine Deniz’i de ekletmiştir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir