Tamer Karadağlı ve Nihal Yalçın Arasında Ne Oldu?

Tamer Karadağlı ve Nihal Yalçın Arasında Ne Oldu?
12.10.2021 13:08
Tamer Karadağlı ve Nihal Yalçın Arasında Ne Oldu? Tamer Karadağlı Nihal Yalçın Hakkında Ne Dedi? Nihal Yalçın Tamer Karadağlı Hakkında Ne Dedi? Konularını sizin için derledik.

Bilindiği üzere her yıl Altın Portakal Ödül Töreni Antalya’da düzenleniyor. Bu yıl da Muhittin Böcek desteği ile hazırlanan Altın Portakal Ödül Töreni’nin 58.si düzenlendi. Bu ödül töreninde verilen sosyal mesajlar, giyilen kıyafetler, alınan ödüller çok konuşuldu. Fakat bu yıl Altın Portakal’a dair en fazla konuşulan şey ise oyuncu Tamer Karadağlı ve oyuncu Nihal Yalçın arasında yaşanan gerilimdi. Alışılageldiği gibi bir oyuncu ödülünü alacağı zaman ondan daha kıdemli ve yaşça büyük usta bir aktör ya da aktristen alır. Bu yıl da yine gelenek bozulmadı. Hazal Kaya’nın sunucusu olduğu bu törende Nihal Yalçın’a En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü takdim etmek üzere sahneye Çocuklar Duymasın dizisinden tanınan Tamer Karadağlı çağrıldı. Sanatçı Tamer Karadağlı elinde ödül ile sahnede bekledi. Ardından Hazal Kaya, Zuhal filmi ile En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’ne layık görülen Nihal Yalçın’ı sahneye davet etti.


Hem yurt dışında hem de yurt içinde organize edilen ödül törenlerinde alışılageldiği gibi ödül alan sanatçı ilk olarak sahnede kendisini bekleyen sanatçıya selam verir, teşekkür eder ve ödülünü onun elinde alır. Fakat burada işler alışıldığı gibi gelişmedi. Nihal Yalçın heyecandan olsa gerek Tamer Karadağlı’dan ödülünü almadı ve doğrudan mikrofona yöneldi. Sanattan, siyasetten rolünden, rakiplerinden ve daha pek çok konudan bahsetti. Bu esnada Tamer Karadağlı ise arka tarafta Nihal Yalçın’a ödülünü takdim etmek için bekledi. Konuşma uzadıkça Tamer Karadağlı’nın mimikleri ve Hazal Kaya’nın bu duruma olan gülme tepkisi dikkatleri çekti. Normalde oldukça kısa sürmesi beklenen konuşma uzadıkça Karadağlı’da bir hamle yaparak Nihal Yalçın’a ödülünü uzattı. Nihal Yalçın ise ‘sus mu demek istediniz’ diyerek çıkıştı. Karadağlı ise kendisine ‘hayır, estağfurullah ödülünüzle birlikte konuşun demek istedim’ dedi. Bunun akabinde Yalçın İstanbul Sözleşmesi yaşatır diyerek sahneden ayrıldı. Bu durum ise o günden beri sosyal platformlarda en fazla konuşulanlar arasında yer aldı

Tamer Karadağlı Nihal Yalçın Hakkında Ne Dedi?

Ödül töreninde yaşanan bu olayın kısa sürede sosyal medya platformlarında gündem olmasının akabinde Tamer Karadağlı kısa bir süre sessizliğini korudu.

Bu durumda her iki tarafın da haklı ya da haksız olduğuna dair pek çok şey konuşuldu ve sosyal medya adeta ikiye bölündü. Kimi kesim Nihal Yalçın’a yapılan bir saygısızlık olduğunu savunurken, büyükçe bir kesim ise Tamer Karadağlı gibi usta bir aktöre yapılan saygısızlık olduğunu iddia etti. Tartışmalar üç gündür had safhaya ulaştığında ise Tamer Karadağlı TV8 ekranlarında yayınlanan bir programa katılarak kendini ifade etti. Nihal Yalçın’ın kendisine bana sus mu diyorsun sorusuna karşılık olarak ödül konuşmalarının ödülle yapılacağını söylediğini belirtti.

Hiçbir şey söylememiş olmasına rağmen büyük bir linç yediğini ifade eden Karadağlı, bu olay akabinde oyunculuğuna laf edenleri hiç ciddiye almadığını, konuşma uzadığını için sıkıldığını belirtti. Nihal Yalçın’ın bu ödülü almak için güçlü rakiplerim yoktu demesinin de kendi meslektaşlarını aşağılamak olduğunu anladığını ve bu durumdan çok rahatsız olduğunu söyledi. Ardından Nihal Yalçın benim sevdiğimi bir oyuncu ve kadınların konuşması bastırılıyor denilerek olaylar çarpıtıldı dedi. Karadağlı ardından Nihal Yalçın’ın instagram paylaşımlarına baktığında ise Demirtaş’a özgürlük diyerek Öcal’ı savunduğunu iddia etti. Hal böyle olunca ben PKK’nın karşısındayım ve onların terör örgütü olduğunu biliyorum dedi.

Nihal Yalçın Tamer Karadağlı Hakkında Ne Dedi?

Yukarıda bahsettiğimiz olayın ardından Nihal Yalçın cephesinden de daha olay gecesinde bir tweet geldi. Lütfen yaşanan bu olayla "Tamer Karadağlı’nın önüme geçmesine müsaade etmeyin. Bu gece benim gecem" dedi.

Tamer Karadağlı ise bu durumun organize bir linç girişimi olduğunu ifade etti. Olaydan birgün sonra ise Nihal Yalçın kendi sosyal medya hesaplarından Tamer Karadağlı’nın mimiklerinin taklidini yaptı. Olayın akabinde Nihal Yalçın’ın kendini daha detaylı olarak savunduğu bir açıklama gelmedi.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir