Survivor Yasin Obuz Hakkında Merak Edilenler

Survivor Yasin Obuz Hakkında Merak Edilenler
08.01.2022 00:00
Her yıl yapılan Survivor yarışması bu yıl Survivor 2022 All Star olarak ekranlarda yayınlanacak. Önceki Survivor yarışmacılardan oluşturan kadrolar içerisinde Gönüllüler kadrosunda daha önce Survivor 2020’de yarışmış olan Yasin Obuz’da yer alıyor. Yasin Obuz Diyarbakır'ın neresinden, hangi takımlı, katıldığı programlar nelerdir? Yasin Obuz ne zaman evlendi, ne mezunu, babası öldü mü, restoranı nerede? Gibi merak edilenleri sizler için derledik.

21 Kasım 1988 yılında Diyarbakır’da dünyaya gelmiştir. Aslen Diyarbakırlı olan ismin 3 kardeşi bulunuyor. Çocukluğundan beri spor yapan Obuz ilk spor lisansını 1998 yılında almıştır. Amatör ve profesyonel olarak futbol oynayan Yasin Obuz, jimnastik, voleybol ve basketbol gibi sporlarlar da ilgilenmiştir. Eğitimini Ankara Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde tamamlayan Obuz, üniversite döneminde fitness sporu yaptı. Yine aynı dönemlerde mutfak ve yemeklere olan ilgisi artınca yemek yapmayı öğrenmek istedi. Üniversite dönemini bitirmesinin ardından bir süre boyunca Rusya St.Petersburg’da yaşayan Yasin Obuz yaklaşık olarak 20 ülkeyi gezdi. Gezdiği ve gördüğü ülkelerdeki mutfak kültürlerini, yaşayış biçimlerini ve eğlence tarzlarını inceleyip merak eden isim bu deneyimin ardından kendi işletmesini açtı. Takip eden dönem içinde Kıbrıs’ta hayatını sürdüren isim Masterchef Türkiye yarışmasında yer almış ve sonraki sezon Survivor 2020 kadrosu içerisinde şampiyonluk mücadelesi vermiştir. Yarışma boyunca yaptığı polemiklerle gündeme gelen Yasin Obuz, Survivor 2022 All Star kadrosuna dahil edilmiş ve bu sezon kadroda yer aldığını öğrendiği Ogeday’ın kendisi için sarfettiği sözlere istinaden meydan okudu.

Yasin Obuz Diyarbakır'ın Neresinden?

MasterChef Türkiye yarışmasında gösterdiği performans ve yaptığı yemeklerle adından söz ettiren Yasin Obuz’un nereli olduğu sık sık konuşulmuştur. 1988 yılında dünyaya gelen ismin Diyarbakırlı olduğu bilinmesine karşın hangi ilçesinden olduğuyla ilgili kesin bir bilgi bulunmamaktadır.

Yasin Obuz Hangi Takımlı?

Survivor 2020 yarışmasındaki performans ve söylemleriyle gündem olan Obuz’un hangi takımı desteklediği kimi zaman tartışma konusu olurken sporcu isim kendisinin Galatasaray’ı desteklediğini ve taraftarı olduğunu açıklamıştır.

Yasin Obuz Katıldığı Programlar Nelerdir?

Survivor 2022 All Star kadrosuna dahil edilen Yasin Obuz daha önce birçok yarışma programına katıldı. Renkli karakteri ile katıldığı yarışma programlarının en çok konuşulan isimleri listesinde kendisine yer bulan Yasin Obuz, Survivor 2020 yarışmasına katılmıştır. Survivor 2020 yarışmasından önce izleyici karşısına Yemekteyiz, Kısmetse Olur ve MasterChef yarışma programlarıyla çıkmıştır. Yemekteyiz programında başarı sağlayamayan isim MasterChef yarışmasında ise finale haftalar kala elenmiştir.

Yasin Obuz Ne Zaman Evlendi?

Katıldığı yarışma programlarında adından sıkça söz ettiren Yasin Obuz, Survivor 2020 yarışma programının bitmesinin ardından özel hayatı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Modellik yapan ve aynı zamanda astrolog olan Yasemin Türen ile 2018 yılının Eylül ayında evlendi. Sosyal medyada evli olduğu yönündeki iddiaların gerçekliğinin olmadığını belirten isim yaklaşık 3 sene evli kaldığını ve açıkladı. Yasin Obuz daha sonrasında 2021 yılında eşi Yasemin Türen’den boşandığı ve bir takım sorunlar yaşadığı ortaya çıktı.

Yasin Obuz Ne Mezunu?

Çocukluğundan bu yana sporla ilgilenen Yasin Obuz eğitim hayatını Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinden mezun olarak tamamlamıştır.

Yasin Obuz Babası Öldü Mü?

Birçok yarışma programına katılan ve izleyici karşısına çıkan Yasin Obuz bu programlarda annesi ve kız kardeşlerinden bahsederken babası hakkında yorumlarda bulunmuyordu. Sosyal medyada babasının öldüğü söylentilerine karşılık verdiği bir röportajda küçükken evde şiddet gördüğünü ve dayak yediğini bu sebepten ötürü babasıyla görüşmediği açıklamıştır. Çocukluk travması yaşadığından bahseden Obuz bu sebepten ötürü babasıyla görüşmeye devam etmediğini söyledi.

Yasin Obuz Restoranı Nerede?

Yemek yapmaya merakı olan Yasin Obuz sporu bırakmasının ardından kendisine küçük bir işletme açtı. MasterChef yarışmasıyla adını duyuran ve sonrasında birçok televizyon programına katılan Yasin Obuz’un dükkanı daha sonrasında ünlendi. İlgiyle izlenen yarışmacılardan bir tanesi olan Obuz’un dükkanı şu anda İstanbul Fatih’teki Sirkeci bölgesinde bulunuyor. Dükkanının ismi ise Pilavcı Hırşit. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir