Siyam Kedi Fiyatı 2023 Ne Kadar?

Siyam Kedi Fiyatı 2023 Ne Kadar?
20.02.2023 22:51
Evimizin kötü enerjisini temizleyen, stresimizi alan ve en yakın dostlarımız olan kedilerin 2023 satış fiyatlarına birlikte bakalım. 2023 Siyam, Sarman, Sphynx kedi fiyatı ne kadar? 2023 Tonkinese, Tekir, Van kedi fiyatı ne kadar? Detaylar içeriğimizde.

Son derece talepkar, ilgi aşığı, sevecen ve sadık kedilerdir. Güçlü sezgileri ile tanınırlar. Ayrıca çok zeki ve oyuncu kedilerdir. Görünümleri ile oldukça ilgi çekici hayvanlardır. 2023 yılında bir Siyam kedisi sahibi olmak isterseniz 1.500 TL ile 4.500 TL arasında bir ödeme yapmanız gerekmektedir.

Sarman Kedi Fiyatı 2023 Ne Kadar?

Sarman kedi olarak adlandırdığımız kedilerin cinsi aslında Sarman değildir. Çünkü Sarman kedi olarak adlandırılan bir kedi cinsi bulunmamaktadır. Bu kediler aslında Tekir kedi ırkının alt grubundandır. Göz ve tüy renkleriyle oldukça dikkat çeken canlılardır. Sarman kedilerin 2023 yılında ücretsiz sahiplendirildiği birçok ilan görmekteyiz. Ancak ortalama olarak 500 TL’den de sahiplendirilmektedirler.

Sphynx Kedi Fiyatı 2023 Ne Kadar?

Sfenks kedileri kedi türleri arasında çok farklı bir görünüme sahip olan oldukça ilgi çekici hayvanlardır. Hem ülkemizde hem de dünyada oldukça ilgi gören kedilerdir. Çok nadir rastlanan bir mutasyon sonucunda ortaya çıktıkları söylenmektedir.  Ortalama ömürleri ise 13-15 yıldır. Ağırlık olarak da ortalama olarak 1,5-7 kiloya kadar ulaşabilmektedirler. 2023 yılında Sfenks kedilerinin satış fiyatı ise 3-6 bin TL arasında değişmektedir.

Tonkinese Kedi Fiyatı 2023 Ne Kadar?

Tonkinese olarak bilinen kediler yaygın olarak çikolata Siyam olarak da bilinmektedirler. Kaslı, ince ve zarif bir vücut yapısına sahiptirler. Oldukça hassas ruhlu olan bu canlılar çok fazla ilgi ve sevgiye ihtiyaç duyarlar. Sürekli sahibiyle bir arada olmak ister. Yalnız bırakmak için uygun hayvanlar değillerdir. 2023 yılında Tonkinese cinsi bir kediye sahip olmanın bedeli ise 1-5 bin TL arasında değişmektedir. Ancak ücretsiz sahiplendirme ilanları da bulunmaktadır.

Tekir Kedi Fiyatı 2023 Ne Kadar?

Tekir kedilerin bilinen 50 tane türü bulunmaktadır. Genel olarak esnek yapılı ve dayanıklı bir vücuda sahiptirler. Ağırlıkları ortalama olarak 2-8 kiloya kadar gelebilir. Alın kısımlarında “M“ harfine benzeyen bir desenleri bulunmaktadır.

Ayrıca çok zeki ve kavrama kabiliyetleri gelişmiş olan bu kedilere henüz çok küçükken tuvalet alışkanlığı kazandırılabilir.

Göz renkleri genel olarak siyah, bal, yeşil ve gridir. 2023 yılında Tekir kedi sahibi olmanın bedeli ise 200 TL ile 1.500 TL arasında değişmektedir. Ayrıca birçok ilanda ücretsiz Tekir kedi sahibi olabileceğiniz adreslerde mevcuttur.

Van Kedi Fiyatı 2023 Ne Kadar?

Kedi denildiğinde akla ilk gelen oldukça popüler bir kedi türüdür. Çift göz rengine sahip olmalarıyla bilinen ve oldukça güzel hayvanlardır. Meraklı, sosyal ve oyun oynamayı seven kedilerdir. İpeksi kürkleri vardır. Uzun kabarık tüyleri vardır ve suya oldukça düşkündürler. 2023 yılında bir Van kedisi sahibi olmak isterseniz 1.300 TL ile 4.000 TL arasında bir fiyatı gözden çıkarmanız gerekmektedir.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir