Reformer Pilates Mi Normal Pilates Mi Daha İyi?

Reformer Pilates Mi Normal Pilates Mi Daha İyi?
12.12.2022 21:56
Günümüzde vücut formunu korumak için pilates çok sık yapılan sporlardan biridir. Reformer pilates hakkında meraklıları için bir araştırma yaptık. Reformer pilates mi normal pilates mi daha iyi, yoga mı daha iyi, ne kadar sürede etki eder? Reformer pilates vücut şekillendirir mi, 1 saat reformer pilates kaç kalori yakar?

Reformer pilates, pilates yapmak için sadece matı kullanmadan kendine özgü aletleri olan pilates çeşididir. Son yıllarda çok fazla tercih edilen kas gelişi ve yağ yakımı gibi zamanlarda son derece kişilere etkili sonuç vermektedir. Ayrıca omurga rahatsızlığı, fıtık olanlar reformer pilatesi yaptıklarında daha doğru sonuçlar alır. Ayrıca omurga kısımlarındaki ciddi ağrı yaratan kireçlenme gibi sonuçları da anında yok edecek güce sahiptir. Normal pilatesten daha fazla sonuç verdiği için reformer pilates şimdilik daha iyi görünür.

Reformer Pilates Mi Yoga Mı Daha İyi?

Yoga hem ruhen hem de fiziksel olarak rahatlamaya yardımcı olan hiçbir alet kullanmadan yapılan sporlardan biridir. Yoganın mantığı insanların iç enerjileri olan çakraları harekete geçirmek ve açık bir bilinçle yaşamayı öğretmektir. Reformer pilates ise fizyo açısından olsun ya da kilo olarak bizlere fiziksel şekilde yardımcı olur. İkisinin de kendine göre iyi yanları vardır. Yogayı burada geri plana atmamız haksızlık olur. Çünkü doğru nefes alış tekniklerini öğrenmek hayatımızı ve hayat gayemizin daha olumlu yöne gitmesini sağlar. fizyo hastalıkları için reformer pilates doğru olabilir. Fakat yoganın ruhen insana verdiği huzur ve rahatlamayı hiçbir pilatese ya da spor vermemektedir. Bu yüzden doğru bir eğitmenden yoga yapmaya bir engeliniz yoksa yoga dersleri alarak ruhen ve fiziken daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Reformer Pilates Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Reformer pilates diğer adıyla aletleri kullanarak yapılan pilates de diyebiliriz. Eğer beslenmenize ve düzenli olarak pilatesi de yaparsınız. Bir hafta da bile sonuç verecektir. Çünkü vücudun doğru noktalara doğru şekilde uygulanan pilates sonunda yağ yakımı hızlanarak kısa sürede incelmenizi sağlar. Bu da kilo kaybının sabit fakat yağ yakımın olduğunun kanıtı olabilir. reformer pilatese gidiyorsanız muhakkak bir beslenme uzmanından da yardım alın. Çünkü hem ölçüm hem de sizlere daha doğru noktalardan bilgi vererek zayıflamanıza ve sağlıklı bir görünüm kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Reformer Pilates Vücut Şekillendirir Mi?

Evet, vücudunuza inanılmaz derecede etki yaratan bir yararı vardır. Çünkü aletleri sayesinde vücudun doğru noktalarına dokunuşlar yaparak hızlı yağ yakımını yerine getirir. Özellikle basen ve göbek kısmındaki yağların doğru nefes alışları ve reformer pilates ile kısa sürede buradaki yağların da yok olmasını sağlamaktadır. Bu tip Pilatesi sadece omurga ya da fıtık hastaları için değil sağlıklı bir yapıda olan insanların yapmasını da önerilir. Bütün vücudun hareket etmesi sayesinde daha güzel bir forma girmenize yardımcı olacaktır.

1 Saat Reformer Pilates Kaç Kalori Yakar?

Yağ yakımı ve kalori yakımı kişiden kişiye değişir. Çünkü yağ oranları ve kişilerin fiziki yapıları farklı olmasından ötürü farklı sonuçlar verebilir. Ortalama bir kalori hesabı verecek olursak en düşük bir saat içinde 200 kalori yakması gerekir. Bundan aşağıya bir kalori hesabı olmaz. Çünkü aletlerin o yorucu özelliği fiziken ve doğru nefes kullanımı ile güzel bir kalori yakmamızı sağlayacaktır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir