PPTX Dosyaları Nedir?

PPTX Dosyaları Nedir?
08.09.2022 16:26
PPTX dosyaları sıkça karşımıza çıkan dosyalardır. PPTX dosyaları hakkında araştırılan bazı konular vardır. PPTX dosyaları nedir, nasıl açılır, nasıl birleştirilir, hangi programlarda açılır? İşte detaylar…

Bilgisayarınızdaki tüm dosyalar, türlerine göre farklı uzantılarla kaydedilir. Her dosyanın kendine özgü farklı özellikleri vardır. Bellek genişletme, mülke göre değişebilir. İnsanların karşılaştığı uzantılardan biri PPTX dosya uzantısıdır.  PPTX dosya uzantısı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, onu çeşitli alanlarda araştırabilirsiniz. Dosya, Microsoft uygulamalarından biri olan PowerPoint'e kaydedilir.

PPTX uzantısıyla kaydedilecektir. PPTX dosyaları çok yaygın bir uzantıdır. PowerPoint dosyaları her zaman .pptx uzantısıyla çalışır. PPTX dosyaları başka uygulamalar içermez. Yalnızca PowerPoint dosyalarında kullanılır. PPTX uzantılı bir dosya gördüğünüzde, bu dosya PowerPoint programına aittir.

PPTX Dosyaları Nasıl Açılır?

PPTX dosyalarını açmak ve oluşturmak için Microsoft Office- PowerPoint programı gereklidir. PowerPoint uygulaması, Microsoft Office uygulamalarının bir parçasıdır. PPTX dosyalarını Microsoft PowerPoint'te açabilirsiniz. Microsoft Office ücretli bir programdır.

PPTX Dosyaları Nasıl Birleştirilir?

İlk olarak, birleştirmek istediğimiz dosyaları eklememiz gerekiyor. PPTX dosyasını sürükleyip bırakın veya dosyayı seçmek için beyaz alana tıklayın. Ardından "Birleştir" düğmesini tıklayın. PPTX birleştirme işlemi tamamlandıktan sonra ortaya çıkan dosyayı indirebilirsiniz.

PPTX Dosyaları Hangi Programla Açılır?

Yaygın olarak kullanılan uzantılardan biri olan PPTX, herkesin ilgi duyduğu bir uzantıdır. Ayrıca bu uzantıya sahip dosyaların nasıl açılacağını da öğrenin. .pptx uzantılı bu dosyalar Microsoft PowerPoint uygulaması ile açılabilir. Bu durum dışında dosya açılamaz. Bu dosya uzantısı bu programa aittir ve yalnızca PowerPoint'te açılabilir. Cihazınızda bu uygulama yoksa, dosyayı açmak için PowerPoint'i yüklemeniz gerekir. PPTX dosyaları, PowerPoint olmayan cihazlarda açılamaz. Kullanıcı bu dosya uzantısını açmak isterse, cihazda yüklü olması gerekir.

PPTX Dosyaları Nelerdir?

PPTX uzantılı dosyalar, slayt gösterileri kullanarak sunumlar oluşturmak için kullanılan iyi bilinen bir yazılım olan Microsoft'un PowerPoint tarafından oluşturulan sunum dosyalarını belirtmek için kullanılır. Microsoft PowerPoint ayrıca resimler, ses dosyaları, video dosyaları, köprüler ve diğer serbestçe düzenlenebilir multimedya nesneleri gibi çeşitli medya nesnelerinin kullanımını da destekler. Ayrıca bilgisayarınızda canlı sunum yapabilir ve mevcut sunumlar arasında gezinebilirsiniz. Açık PPTX dosyaları, tüm verileri tek bir ikili dosyada içeren PPT dosyalarının aksine, verileri tek tek sıkıştırılmış dosya dosyaları koleksiyonu olarak belgeleyen bir XML biçimi kullanır. PPTX formatındaki dosyalar, sunumlar ve slayt gösterileri olarak kaydedilebilir, ayrıca verilen yazma yazılımı kullanılarak PowerPoint'te görüntülenebilir ve düzenlenebilir. PPT dosyalarını görüntülemek ve yönetmek için diğer sunum yazılımlarını da kullanabilirsiniz.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir