Playstation 5 Ömrü Ne Kadar?

Playstation 5 Ömrü Ne Kadar?
06.03.2023 15:51
Playstation 5 ömrü ne kadar, televizyona bağlanır mı, uyumlu kulaklıklar hangileridir? Playstation 5 ücretsiz iki kişilik oyunlar nelerdir, yurt dışından getirtme nasıl yapılır, 8K destekliyor mu, 2. Kol nasıl bağlanır? PS 5 oyun konsolu tutkunları bu yazıda buluşuyor. Gelin birlikte PS 5 versiyonunun detaylarına daha yakından bakalım.

Oyun konsolları arasındaki en ünlü ve en çok satılan kutusu olan PS serisinin beşinci ve piyasadaki son versiyonu olan PS 5’in ömrü merak edilmektedir. Genellikle nesilden nesile 5-6 yıl ömrü olan bu cihazların son versiyonu hakkında farklı bir tahmin yürütülmektedir. PS 5 versiyonunun cihaz ömrünün 10 yıl olacağı söylenmektedir.

Playstation 5 Televizyona Nasıl Bağlanır?

PS 5 benzersiz oyun deneyimini TV karşısında yaşamak isteyen oyun severlerin söyleyeceğimiz adımları harfiyen uygulaması gerekmektedir. İşte başlıyoruz.

. Öncelikle HDMI kablosunun bir ucunu PS 5 oyun konsolunun arka kısmındaki HDMI OUT simgesinin yer aldığı bağlantı kısmına takın.

. HDMI kablosunun boşta kalan diğer kısmını TV ekranınızın HDMI girişine takın.

. Güç kablosunu PS 5 konsolunun arka kısmındaki “AC IN “ kısmına takın.

. Güç fişini prize takın.

Daha sonrasında ekranda bazı talimatların yer aldığı bir tablo ekrana gelecek. Bu adımları da takip ederek uygulayın.

Playstation 5 Uyumlu Kulaklıklar Hangileridir?

Oyun deneyiminizi daha benzersiz bir hale getirmek istiyorsanız mutlaka PS 5 uyumlu kulaklık kullanmanız gerekmektedir. Çünkü PS 5 geliştirilmiş versiyonunda ses ve görüntü senkronu inanılmaz uyumludur. Sizinle birkaç PS 5 uyumlu kulaklık önerisi paylaşalım.

. Sony Pulse 3d Wireless Headset for Playstation 5

. Asus TUF Gaming H1 Wireless

. Sony Inzone H9

. JBL Quantum 810

. Steel Series Arctis 7P+

Playstation 5 Ücretsiz İki Kişilik Oyunlar Nelerdir?

Playstation Store üzerinden ücretsiz olarak oynanabilecek çok oyunculu oyunlar merak edilmektedir. Sizin için en iyi ücretsiz çok oyunculu oyunları derledik.

. Call Of Duty: Warzone

. Multiversus

. Overwatch 2

. Paladins

. Apex Legends

. Rocket League

. Rumbleverse

. Brawlhalla

. Sky: Children Of The Light

. Warframe

. World Of Tanks

. World Of Warships: Legends

Yurtdışından Playstation 5 Getirme Nasıl Yapılır?

Ülkemizdeki yüksek PS 5 satışlarından dolayı alternatif bir yol olarak Oyun severlerin aklına yurt dışı seçeneği gelmektedir. Peki PS 5 yurt dışından ülkemize nasıl getirtiliyor? Hadi detaylarda buluşalım.

. Yurt dışındaki bir tanıdığınız sizin için PS kutusunu yanında getirebiliyor. Bunun için bilinen herhangi bir yaptırım yok. 2 kutuya kadar şahsi kullanım adı altına yurt dışından Türkiye’ye oyun konsolu geçişi yapılabilmektedir. Ayrıca yurt dışından almış olduğunuz PS kutularının garanti kapsamından çıkacağını da hatırlatalım.

. Eğer ülkeye yurt dışından Playstation getirmek istiyorsanız ve bir tanıdığınız yoksa bunun için yapılmış “ Glocalzone” adında bir uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamayı telefonunuza indirin ve PS 5 sahibi olmak istediğinizi bildirin ve yurt dışından ülkenize giriş yapacak biri ile sistem üzerinden eşleşin.

. Ülkemizdeki fiyatın neredeyse yarı fiyatına sahip olabileceğiniz PS 5 modeli için ayrıca küçük bir miktar komisyon ödemesi yapmanız gerekmektedir. Ayrıca sitede güven konusunda hiçbir risk bulunmamaktadır.

Playstation 5 2. Kol Nasıl Bağlanır?

Playstation 5 aynı anda birden fazla kullanıcının oyun oynamasına olanak sağlayan bir sistem ile geliştirilmiştir. 2. Kolu nasıl bağlayacağınızı merak ediyorsanız adımları dikkatlice okuyun.

. Konsol ile birlikte verilen USB kablosunu kontrol cihazının konsoluna bağlayın. ( Tabi kontrol cihazınızın da bu evrede açık olduğundan emin olmalısınız. PS düğmesine basın. Işıklı olan çubuğun yanıp sönecek ve ardından oyuncu göstergesi yanacak)

.Kontrol cihazınızın şarjı dolduktan sonra USB kablosunu çıkarın. Kontrol cihazınızı kablosuz olarak da kullanabilirsiniz.

. Kontrol cihazı aynı anda sadece tek bir PS 5 konsolu ile eşleşebilir. Bunu unutmayın. Kontrol cihazınızı eğer başka bir konsol ile kullanmak isterseniz, cihazı kullanmak istediğiniz konsol ile eşleştirmeniz gerekecektir.

. Aynı anda en fazla 4 cihaza izin verir. PS düğmesini aktif ettiğinizde her oyuncu için ayrı bir renk verilir.

Playstation 5 8K Destekliyor Mu?

Playstation 5 donanımları oyun severler tarafından merak edilmektedir. En çok merak edilen konu başlıklarından biri ise çözünürlük yeteneğidir. PS 5 resmi olarak 8K desteklemiyor. Ancak konsol üzerinde bazı 8K oyunların da oynanabildiği görülmektedir. Ancak resmi olarak PS 5 oyun konsolu 4K desteklidir. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir