Parlak Mutfak Dolabı Çizikleri Nasıl Giderilir?

Parlak Mutfak Dolabı Çizikleri Nasıl Giderilir?
16.01.2023 18:48
İnsanlarımız birçok tadilat işine ustaya gerek duymadan kendileri halletmeye çalışmaktadır. Parlak mutfak dolabı çizikleri nasıl giderilir? Mutfak dolabı tavana kadar mı olmalı, üstü nasıl temizlenir? Vernikli mutfak dolabı nasıl boyanır? Yağlı boya ile mutfak dolabı boyanır mı? Yeni, yağlı mutfak dolabı nasıl temizlenir? Merak edilen bu soruları sizler için bu yazımızda cevapladık.

Evlerde ve ofislerde bulunan parlak mutfak dolapları üzerinde zamanla çizikler oluşabilmektedir. Bu çizikleri giderebilmek için en iyi yöntem bir bez ile sürülen vazelin bir gün boyunca çizik bölgede bekletilip ardından kuru bez yardımı ile ovalanmasıdır. Başka bir yöntem ise sirke ve yağ karışımı ile çizikleri silmektir.

Mutfak Dolabı Tavana Kadar Mı Olmalı?

İnsanlar evlerine yeni bir eşya alırken güzelliğine bakarken aynı zamanda kullanışlı olup olmadığını da düşünmektedir. Mutfak dolapları yapılırken birçok insan kararsızlığa düşmektedir. Bazı insanlar mutfak dolabının tavana kadar olduğunda daha hoş gözüktüğünü düşünmektedir. Ancak bunun tam karşı görüşünde olan insanlar da bulunmaktadır. Bu insanlar ise mutfak dolaplarının tavana kadar olmasını beğenmemek ile beraber çok boğucu gözüktüğünü ve demode olduğunu savunmaktadır.

Mutfak Dolabı Ustu Nasıl Temizlenir?

Özellikle annelerimizin temizlik yaparken birçok yere boyu yetişmektedir. Bundan dolayı merak edilen sorulardan bir tanesi de mutfak dolaplarının üstünü nasıl temizleneceğidir. Mutfak dolaplarının üstünü temizlemek için hafif nemli bir bez kullanılması önerilmektedir. Ardından kuru ve temiz bir bezle dolabının üzerinde ıslaklık kalmayacak şekilde kurulama yapmalısınız.

Vernikli Mutfak Dolabı Nasıl Boyanır?

Evlerinde değişikliğe gitmek isteyen ancak bütçesi buna el vermeyen insanlar genellikle eşyalarını boyamayı tercih ederler. Vernikli ahşapların bazı boya türleri kullanılarak boyanması mümkündür. Vernikli ahşap koruyucu, yağlı boyalar ve su bazlı akrilik boyalar ile vernikli ahşapları boyamak mümkündür. Vernikli bir ahşabı boyamak için uygulamanız gereken adımlar şunlardır;

·        Vernikli ahşabı temizleyin

·        Yüzey kusurlarına giderin

·        Verniği ahşaptan çıkarın

·        Ahşap yüzeye astar boya sürün

·        Vernikli ahşaba boyama işlemini yapın

Yağlı Boya İle Mutfak Dolabı Boyanır Mı?

Özellikle mutfaklarında değişikliğe gitmek isteyen insanlar bu değişimin yüksek maliyetli olmasından dolayı boyama yapmayı tercih etmektedir. Birçok mutfak dolabının türü önemli olmaksızın boyama işlemi yapmak mümkündür. Mutfak dolaplarını boyamak için su bazlı akrilik boya ya da sprey boya kullanılabilirken yağlı boya ile de bu işlemi yapabilirsiniz.

Yeni Mutfak Dolabı Nasıl Temizlenir?

Temizlik yapan insanlar yeni aldığı ürünlere son derece hassas bir şekilde yaklaşmaktadır. Yeni bir mutfak dolabına temizlemek için öncelikle geniş bir kap alıp içerisine bir miktar bulaşık deterjanı ile bir çay bardağı sirke karıştırılması önerilmektedir. Ardından bir sünger yardımı ile birlikte bu temizlik suyunu dolap kapaklarınızı ve raflarınızı olarak temizleyebilirsiniz.

Yağlı Mutfak Dolabı Nasıl Temizlenir?

Mutfakta yemek yaparken özellikle dolaplara yağ sıçramaktadır. Yağlı mutfak dolaplarının temizliği için kullanılan en iyi yöntem bulaşık deterjanı, sirke ve ılık su ile hazırlanan karışımdır. Bu karışıma bir kısmının içerisine koyup yağlı lekelerin olduğu bölgeye sürerek biraz bekledikten sonra nemli bir bezle temizledikten sonra güzel bir sonuç alacaksınız.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir