Okan Bayülgen Nasıl Ünlü Oldu?

Okan Bayülgen Nasıl Ünlü Oldu?
18.10.2022 22:46
Ünlü şovmen Okan Bayülgen uzun zamanlardır ekranlarda alışık olduğumuz yüzlerden biridir. Bayülgen nasıl ünlü oldu, Amadeus neden ayrıldı, aslen nereli? Okan Bayülgen babası kimdir, Deniz Seki neden ayrıldı, evli mi, kaç kez evlendi?

Kaan Okan Bayülgen 1964 İstanbul Cihangir doğumludur. Gündelik yaşantısında sadece Okan Bayülgen ismini kullanan Okan Bayülgen televizyon programcısı, tiyatro ve sinema oyuncusu aynı zaman da tiyatro yönetmeni, dublaj sanatçısı ve fotoğrafçıdır.

Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuar Bölümü sınavlarında başarı gösteren Okan Bayülgen, eğitim almaya hak kazandı ve burada eğitime başladı. 1989 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuar Bölümünden mezun oldu.

Burada aldığı eğitim ile Devlet Tiyatroları’ndaki en genç yönetmen olarak 1989-1994 yıllarında çeşitli oyunlar yönetti. Bazı oyunlarda da oynayan Okan Bayülgen, 1991 yılında Kent FM Son Saatler adlı bir programla radyoculuğa başladı. Radyolarda haber spikerliği ve programcılık yapmaya başlayan Bayülgen, 2001 yılına kadar çeşitli radyolarda sunuculuk yaptı.

Radyo spikerliği ile yıldızı parlayan Okan Bayülgen televizyon hayatına Satel TV’de klipler sunarak başladı. ATV ekranlarında gece yarısında yayına başlayan Gece Kuşu adlı program ile tanındı. Kanal D’de yayınlanan Zaga adlı program ile ekranlarda yeni bir anlayış ürünü ve özgün program sunarak kendine izleyici kitlesi oluşturdu.

Zaga programı sayesinde Okan Bayülgen, o dönem Yılmaz Erdoğan, Beyazıt Öztürk ve Cem Yılmaz ile dönemin dört şovmenlerinden biri oldu ve üne kavuştu.

Okan Bayülgen Amadeus Neden Ayrıldı?

Petter Shaffer’ın yazdığı ‘Amadeus’, Işıl Kasapoğlu tarafından yönetilen bir tiyatro oyunudur. Yıllar sonra bu iş ile sahnelere yeniden dönen Okan Bayülgen başrollerini Selçuk Yöntem ve Özlem Öçalmaz ile paylaşmıştır. İlk başta Özlem Öçalmaz hamileliği ile kadrodan ayrılmak durumunda kalmıştır.

Okan Bayülgen ise bir kere rahatsızlığı nedeni ile hastaneye kaldırılmış ve tiyatro oyunu başka bir tarihe ertelenmişti. Sonrasında, yıllar sonra Amedus Mozart olarak oyunda yer alan Okan Bayülgen rolünü bırakma kararı almıştır. Yerini Tansu Biçer’e bırakan Okan Bayülgen bu konu hakkında herhangi bir açıklama yapmamıştır.

Okan Bayülgen Aslen Nereli?

Kaan Okan Bayülgen 23 Mart 1964 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen Kayserili olan Okan Bayülgen yaşamını doğduğu şehir İstanbul’da idame ettirmektedir. Bir zamanlar Bodrum’a giden ünlü şovmen Okan Bayülgen programları nedeni ile İstanbul’a yeniden dönmüştür.

Okan Bayülgen Babası Kimdir?

Okan Bayülgen, hukuk ve gazetecilik eğitimi almış olan Ümit Bayülgen’in oğlu olarak 23 Mart 196 yılında İstanbul Cihangir’de dünyaya geldi. Annesi ressam olan Bayülgen, Ayla Görgün ve Okan Bayülgen’in oğludur. Annesi ve babası 6 yaşında ayrılan Okan Bayülgen bu ayrılıktan sonra annesi ile yaşamış ve annesinin yanında büyümüştür.

Okan Bayülgen Deniz Seki Neden Ayrıldı?

Okan Bayülgen Cansu Dere ile olan ilişkisi bittikten sonra Deniz Seki ile bir ilişkiye başlamıştır. Uzun süreli süren bu ilişki oldukça ayrılma ve ardından barışma aile sonuçlanmıştır. Ancak, Okan Bayülgen’in Deniz Seki ile beraberken Cansu Dere ile çıktığı yemek ve ardından ikilinin yayınlanan fotoğrafları oldukça ses getirmişti.

Okan Bayülgen ve Deniz Seki’nin bu durumdan sonra ilişkileri oldukça çıkmaza girdiği de söylenenler arasında. Bu olaydan sonra toparlanamayan ilişki bitmiş ve Deniz Seki’de yaptığı açıklama ile ayrılığı doğrulamıştı. Deniz Seki biten ilişkisi hakkında ‘güzel bir aşk hikayesiydi yaşadık ve bitti’ diyerek ayrılığı doğrulamıştır.

Okan Bayülgen Evli Mi?

Okan Bayülgen’in genç yaşta yaptığı üç evlilikte ne yazık ki ayrılma ile sonuçlanmıştır. Son evliliğini 2008 yılında yapan Okan Bayülgen 6 yıl sonra, 2014 yılında boşanma kararı almıştır. Toplamda 4 evlilik yapan Okan Bayülgen ayrılma ile sonuçlanan evliliklerinden sonra henüz evlenmemiştir.

Okan Bayülgen Kaç Kez Evlendi?

Kaan Okan Bayülgen veya bilinen adı ile Okan Bayülgen ilk evliliğini Çocuklar Duymasın adlı televizyon dizisinde rol almış olan Zeyno Günenç ile yapmıştır. Ancak, kısa süre sonra ayrılmaya karar vermişlerdir. 1996 yılı ile 1998 yılları arasında olan evlilikleri bitmiştir.

Çok erken yaşlarda yaptığı iki evliliği de boşanma ile sonuçlanan Okan Bayülgen, 2008 yılının son günüde Şirin Ediger ile evlenmiştir. 2014 yılında boşanan Şirin Ediger ve Okan Bayülgen’in İstanbul adında bir kızları vardır. Toplam 4 kez evlilik yapan Okan Bayülgen şu anda bekardır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir