Aykut Erdoğdu Kimdir?

Aykut Erdoğdu Kimdir?
27.06.2022 11:54
Aykut Erdoğdu hakkında oldukça merak edilen pek çok farklı konu vardır. Aykut Erdoğdu hakkında en çok merak edilen kim olduğu, eski eşinin ve yeni eşinin kim olduğu, aslen nereli olduğu gibi farklı sorulara ilişkin cevaplara yazımızda yer verdik.

Aykut Erdoğdu 28 Ağustos 1972 tarihinde, Sarıkamış, Kars’ta dünyaya gelmiştir. Aykut Erdoğdu, Türk maliyeci, siyasetçi ve CHP İstanbul Milletvekili. 2011 Türkiye Milletvekili seçimlerinde CHP İstanbul'dan ilk kez meclise giriştir. Uluslararası muhasebe ve denetim standartları, finansal analiz, bilgisayar modellemesi, finansal modelleme ve konularında uzmanlığa sahiptir.

Aykut Erdoğdu, 1995 yılında Hazine Müsteşarlığı’na stajyer olarak atandı. Bir süre sonra Hazine Müsteşarlığına atandı. 2004 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde çalıştı. 2005 yılında Amerika Birleşik Devletleri İç Denetçiler Enstitüsü'nden Uluslararası Geçerli Sertifikalı İç Denetçi unvanını aldı. Maliye Bakan Yardımcısı olarak görev yaptığı süre boyunca Uluslararası Para Fonu (IMF),Dünya Bankası ve Avrupa Birliği Fonu tarafından finanse edilen çeşitli projelerde Baş Denetçi olarak görev yaptı. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Erdoğdu, Cumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP) katıldı ve 2011 Türkiye Milletvekili seçimlerinde CHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili olarak meclise girdi. Milletvekili olduğu süre içinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Kamu İktisadi ve Teşebbüsleri Komisyonu üyeliği ve Komisyonun partisi sözcülüğünü yaptı. 17 Aralık'ta yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının ardından kurulan CHP Kriz Birimi'nin başkanlığına getirildi. 6 Eylül 2014'te CHP Parti Meclisi'ne seçildi, 23 Ekim 2014'te Parti Meclisi'nden istifa etti. Haziran 2015, Kasım 2015 ve 2018 Türkiye Milletvekili seçimlerinde Meclis'e döndü. Aykut Erdoğdu’nun yayımlanmış olan bir adet kitabı vardır. Aykut Erdoğdu’nun yayımlamış olduğu kitabın ismi, Yağma Yılları’dır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir