Alişan Kimdir?

Alişan Kimdir?
13.06.2022 10:32
Alişan, televizyon ekranlarında sıkça görmeye alışık olduğumuz bir isimdir. Aynı zamanda şarkıcı da olan Alişan hakkında bilmedikleriniz ve merak ettiğiniz her şey bu yazımızda sizlerle.

Alişan, herkesin televizyon ekranlarında en az bir kez gördüğü programcı ve oyuncudur. Aynı zamanda şarkı da söylemesi ile bilinen Alişan, çok yönlü olması ile ekranlardan eksik olmamaktadır. Genellikle Alişan ismi ile bildiğimiz ünlü oyuncunun gerçek adı Serkan Burak Tektaş’tır. Sonrasında sahne ismi olarak, ismini Alişan olarak değiştirdiği bilinmektedir. Alişan, 1976 yılının 19 haziranında dünyaya gelmiştir.

İstanbul Beyoğlu doğumlu olan Alişan, Beyoğlu’nun da Şişhane ilçesinde dünyaya gelmiştir. Zaza kökenli ve Bingöllü olan Alişan, ilk okul öğrenimini Kuvay- ı Milliye ilkokulunda tamamlamıştır. İlkokul eğitiminden sonra özel şişli ortaokulu ve sonrasında ise özel evrim lisesinden mezun olmuştur. Oyuncu yönü ile de bilinen Alişan, İ.T.Ü konservatuar bölümünde öğrenim görmüştür. Aynı zamanda da şarkıcı olan Alişan, İ.T.Ü konservatuar bölümünü 3. Sınıfa geldiğinde bırakmak zorunda kalmıştır. Bunun sebebi ise şarkıcılığı nedeni ile okula gitmediğinden devamsızlıklardır. Böylece konservatuar öğrenimini, devamsızlık yüzünden bırakmak zorunda kalmıştır. Alişan’ın şarkı söyleme yeteneği, küçük yaşlardan beri fark edilmiştir. Bu yönden ailesi, Alişan’ı şarkıcılık konusunda oldukça desteklemişlerdir.

Alişan’ın oynadığı en bilinen dizi ise Cennet Mahallesi’dir. Bunun dışında Alişan’ın oynadığı dizileri şu şekilde sıralayabiliriz; aynalı Tahir, cennet mahallesi, dostlar mahallesi, aşkına eşkıya, gonca karanfil, tabu.  Alişan, sanatçı kişiliği ile birçok projede yer bulmayı ve başarısını göstermeyi başarmıştır. Alişan’ın bir diğer özelliği olan şarkıcılık, oldukça sevilmektedir ve konserlerine sevilerek gidilmektedir. Bu anlamda Alişan’ın bestelerini şöyle sıralayabiliriz; biliyorum dönmeyecek, ölümsüz aşklar, âşık oldum, ilahi adalet, vebal, olay bitmiştir gibi kendi bestelediği şarkılar bulunmaktadır.

Alişan Kaç Yaşındadır?

Birçok farklı sanatçı kişiliği bulunan Alişan’ın yaşı, oldukça merak uyandırmaktadır. Ünlü ve televizyon ekranlarında bulunan kişilerin yaşları, insanların merak ettiği konular arasındadır. 1976 yılında dünyaya gelen Alişan, şu an 45 yaşında bulunmaktadır.

Alişan Aslen Nerelidir?

Alişan, İstanbul Beyoğlu’nda dünyaya gelmiştir. Alişan’ın aslen nereli olduğu, oldukça merak konusudur. Alişan aslen Zaza kökenli olup Bingöllü olduğu bilinmektedir.

Alişan Alevi Mi?

Ünlü kişilerin ve sanatçıların, hayat görüşleri, dini görüşleri ve nereli oldukları, oldukça merak uyandıran bir konudur. Ekranlarda görmeye alışık olduğumuz Alişan, dini görüşü açısından merak uyandırmaktadır. Alişan’ın alevi olduğu hakkında açık bir söylem veya bilgi bulunmamakla birlikte, Zaza kökenli ve Bingöllü olduğu bilinmektedir.

Alişan Gerçek Adı Nedir?

Alişan, ilk doğum adı olarak farklı bir ada sahiptir. Alişan ismi, ünlü olduktan sonraki dönemde ortaya çıkmış bir isim olmakla birlikte Alişan’ın gerçek adı Serkan Tektaş’tır.

Alişan Hangi Burç?

İkizler.

Alişan’ın Mal Varlığı Nedir?

Bu konu hakkında bir bilgi veya kaynak bulunmamaktadır.

Alişan Oğlu Kaç Yaşındadır?

Alişan’ın oğlu şu an 3 yaşındadır.

Alişan Roman Mı?

Alişan’ın kökeni Zaza olarak bilinmektedir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

BİYOGRAFİ Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir