Manken Olmak İçin Nereye Başvurulur?

Manken Olmak İçin Nereye Başvurulur?
14.01.2022 19:30
Mankenler moda firmalarının peşinde koştuğu kişilerdir ve vücutları ile dikkat çekmektedirler. Her defilede servet kazanan mankenler doğanın kendine kattığı güzelliği kullanmayı bilmektedir ve bu güzelliği korumak için ellerinden geleni yapmaktadır. Manken bedenleri nedir, manken ile model arasındaki fark, manken diyeti ile zayıflayanlar, manken olmak için hangi bölüm okunmalı, manken olmak için yaş sınırı nedir? Sorularını sizler için yanıtladık.

Fiziğine güvenen ve defilelerde görev almak isteyenler manken olmak için büyük uğraşlar vermektedir. Özellikle günümüzde ünlü olmak için istenilen mankenlik mesleği büyük bir ilgi görmektedir. Manken olmak için bir cast ajansına ya da mankenlik ajansına başvurmanız yeterlidir. Başvurunuz yetkililer tarafından incelendikten sonra uygun görüldüğünüz takdirde ajans tarafından çağrılırsınız ve manken olma yolunda ilerleyebilirsiniz.

Manken Bedenleri Nedir?

Mankenlere göre farklılık gösterse de hemen hemen aynı değerlerde olan manken ölçüleri pek çok kişiyi kıskandırmaktadır. 1.78 cm olan kişilerde genel olarak vücut ölçüleri 88-62-88'dir. Ancak 1.80 boyunda olan kişilerde bu ölçü 84-59-88 olmaktadır. En ideal manken ölçüsü ise 90-60-90 olarak ifade edilmektedir.

Manken ile Model Arasındaki Fark Nedir?

Model ve manken terimleri birbiriyle sıklıkla karıştırılan hatta aynı olarak görülen daldır. Ancak bu iki ifade arasında bazı farklar mevcuttur. Model genel olarak vücudun belirli kısımlarını özellikle el, yüz ve bacak bölümlerini sergileyerek çalışan kişidir. Manken ise vücudunu baştan aşağıya sergileyen kişi olarak ifade edilir. Model dururken manken yürür fakat ikisi de sanat, moda ya da reklamlar için doğru poz vermektedir ve kendini sergilemektedir.

Manken Diyeti ile Zayıflayanlar Kimlerdir?

Manken diyeti çelik gibi bir irade istemektedir. Bu diyet ile pek çok YouTube programcısı zayıflamış ve muhteşem bir fiziğe bürünmüştür. Ancak manken diyeti denince akla ilk gelen elbette Victoria's Secret mankenleridir. Ünlü YouTuber'lar Candace Lowry ve Michelle Khare'de birlikte bu diyeti denemiştir. Dünyaca ünlü ve fiziği ile dikkatleri üzerine çeken Adriana Lima da vermiş olduğu röportajlarda podyuma çıkmadan önce bu diyet programını uyguladığını defalarca dile getirmiştir. Diyet 4 gün sürmektedir ve neredeyse aç bir halde yatağa gireceğiniz günler olarak nitelendirilmektedir. Ancak diyetisyenler bu diyetin sağlık açısından riskli olduğunu belirtmektedir ve bu diyetin uygulanmaması gerektiği ifade edilmektedir.

Manken Olmak İçin Hangi Bölüm Okunmalı?

Manken olmak için bölüm okumaya gerek yoktur ve diploma şart değildir. Manken olacak kişilerden istenen ilk başta boy sınırıdır. Belirli bir boyun üstünde olan kişiler mankenlik mesleği için uygun görülmektedir. Ayrıca poz verme yeteneği güçlü, vücudu orantılı yüz hatları çekici olan kişiler de manken adayı sayılmaktadır. Bu özellikler kadın ve erkekler için hemen hemen aynıdır. Boy ve kilo da erkek ile kadın arasında fark gösterebilir.

Manken Olmak İçin Yaş Sınırı Nedir?

Mankenlik yaş sınırı cast ajanslarına göre farklılık gösteren bir durumdur. Çocukluk dönemlerinden itibaren pek çok kişi manken olabilmektedir. Genel olarak manken yaş sınırı 14 ila 24 arasındadır. Ancak ajansların çoğun yaş sınırına takılmaz. Boyu, fiziği, poz verme yeteneği bu meslek için uygun olan herkesi değerlendirmeye almaktadır. Ancak 18 yaşının altında olan kişilerin velilerinden vekalet alması gerekir ve başvurularda velilerin onayı alınır. Veliler çocukları hakkında detaylı bilgileri ajanslara vermek zorundadır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir