Madecassol Cinsel Organa Sürülür Mü?

Madecassol Cinsel Organa Sürülür Mü?
04.11.2022 14:40
Cinsel organ veya üreme organı, bir hayvan vücudunun cinsel üreme ile ilgili herhangi bir parçası olarak bilinmektedir ve oldukça hassas bir yapısı nedeniyle her maddenin buraya temas etmesi ve sürülmesi zararlıdır. Madecassol, hametan, vazelin cinsel organa sürülür mü? Karanfil yağı, Ylang Ylang yağı cinsel organa sürülür mü? Vicks cinsel organa sürülür mü? İşte tüm detaylar...

Madecassol isimli ürün; “Centella Asiastica” adlı bitkinin kullanımı ile oluşturulmuş bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bitkinin; cildi onaran, yenileyen, yaraları iyileştiren bir etkiye sahip bir medikal krem olarak bilinir.

Bazen özel bölgelerin çevresinde de çeşitli yaralar oluşabiliyor. Bu durumda devreye giren Madecassol krem vajinaya, penise sürülür mü derseniz, vajina içine ve penisin uç kısmına sürmeden kremi kullanabilmeniz mümkün olacaktır.

Hametan Cinsel Organa Sürülür Mü?

Cilt problemlerini gidermek için krem önerisi arayanlara milyonlarca çeşit bulunmaktadır. Bu ürünlerden biri de Hametan krem olarak karşımıza çıkmaktadır. Yalnızca eczanelerde satılan Hametan krem, ilgi çektiği kadar cilde etkileriyle de birçok kişinin favorisi haline gelmiştir.

Hametan kremin prospektüsünde yer alan bilgiye göre kullanım durumları şu şekilde karşımıza çıkmaktadır:

·            Bebeklerin ve küçük çocukların pişiklerinde kullanılır.

·            1. ve 2. derece yanıklarda / güneş yanıklarında kullanılır.

·            Çizik ve kesik gibi yüzeysel deri lezyonlarında kullanılır.

·            Emziren annelerde meme başı çatlaklarının bakımı ve korunmasında kullanılır.

·            Kurumuş, çatlamış, yarılmış derinin bakımı ve korunmasında [yaşlı kimselerin derisi dahil] kullanılabilir.

Yani hametan kremin prospektüsünde yer alan bilgiye göre vajinaya ve penise kullanımı hakkında herhangi bir bilgi söz konusu değildir. Bu sebeple doktora danışmadan kullanılmamalıdır.

Karanfil Yağı Cinsel Organa Sürülür Mü?

Bitki yağları, çeşitli sağlık sorunlarının giderilmesinde yardımcı ürün olarak kullanılmaktadır. Karanfil yağı da onlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. İçerdiği vitamin ve minerallerle hastalıklara savaş açan karanfil, aşk hayatını da renklendiği söylenmektedir. 

Cinsel gücü artırdığı söylenen karanfil yağı, cinsel organa sürülmemelidir. Bu yağ cilde uygulanırken başka yağlarla birlikte kullanılması gerekir çünkü uyuşturucu etkisi bulunmaktadır. Vücuda başka yağlar ile karıştırılarak cinsel ilişki öncesi masaj yapılabilir.

Vazelin Cinsel Organa Sürülür Mü?

Vazelin, tesadüfen keşfedilen ve sağlık açısından sayısız faydası olan bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Kullanım alanı çok geniş olan vazelinin özellikle cilt yaralarına iyi geldiği bilinmektedir. Yapılan çeşitli çalışmalar sonrasında vazelinin ellerde ve deri yüzeyinde oluşan yaraları iyileştirdiği de belirlenmiştir.

Petrol bazlı vazelin gibi kayganlaştırıcılar cinsel ilişkide kullanılmamalıdır. Bunlar hem enfeksiyona olan eğilimi arttırırlar hem de içerdikleri maddeler prezervatiflerin dayanıklılığını azaltmaktadırlar. Vazelin vajinanın dış yüzeyine sürülebilir ama içerisine sürülmemelidir.

Cinsel Organa Vicks Sürülür Mü?

Vicks içerisinde mentol barındırır ve sürüldüğü bölgede önce yanma hissi sonrada ferah bir his bırakmaktadır. Vicks’i cinsel organına süren iki kişiye göre cinsel ilişki öncesi erkek partnerin bu kremi kullanması cinsel isteği arttırdığını ve daha güzel dakikalar geçirdiğini söylemişlerdir.

 Fakat kadınlar için doğrudan Vicks’i vajinaya sürülmesi sakıncalıdır çünkü rahatsızlık verebilir ve vajinanın doğal florasını bozabilir, ayrıca hassas bir cildiniz varsa sorun yaşanabilir.

İlişkiye girecek erkekler için önce uygulama yapılmalı daha sonrasında bi kaç dakika beklenilmeden ilişkiye girilmesi sakıncalıdır.

Ylang Ylang Yağı Cinsel Organa Sürülür Mü?

Aromaterapi uygulamalarında kullanılan Ylang ylang yağı stres, kaygı, üzüntü, gerginlik ve uykusuzluğu giderdiği bilinmektedir. Afrodizyak kalitesinin, bir çift arasındaki duygusallığı artırmak için libidoyu artırdığı söylenir.  Partnerinize ylang yağıyla yapacağınız masajla cinsel ilişki öncesi güzel bir deneyim yaratmanız mümkün. Doğrudan cinsel organa sürülmemelidir. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir