Kızlık Zarı Acısı Neye Benzer?

Kızlık Zarı Acısı Neye Benzer?
01.08.2022 14:27
Kızlık zarı acısı neye benzer, kızlık zarı yırtılma belirtileri, kızlık zarı aynadan görülür mü, kızlık zarı eski haline gelir mi sorularının cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Kızlık zarı yapısı kan damarı ile sinir noktasında zengin olmayan bir dokudur. Tamamının bozulması durumunda kesinlikle büyük acılar duyulacağı hurafeden ibret olacaktır. Kızlık zarı bozulduğu zaman hissedilecek ağrı hem kızlık zarı yapısına, hem de insanın ağrı, acıyı algılamasına göre değişim gösterir. Hafif bir sızlama, gerilme duygusundan, bir yerin kesilmesi sırasında hissedilen acıya göre değişkenlik göstermektedir. İlk olarak ilk gece ilişkiye girerken kanamanın ile acının olacağına inanması, ve bunun şiddeti sayesinde ilgili korkulara sahip olurlar. Aslında kadın zihnini rahat tutarsa, sevdiği ve güvendiği bir insan ile yeterli ön sevişme ile ıslanma ile vajina etrafını esneyecek bir ölçüde gevşeyecek ve ilk ilişkisini fazlaca rahat bir biçimde gerçekleştirecektir. Eğer kızlık zarı yapısı kalın ise ya da anatomik şekilde cribriform yapısında ise o vakit ilişkide beklenen kan ölçüsü daha çok olabilir ve acı da bir ölçü daha fazla olabilir. İlişkide kanamanın ile acının çok olmasının bir sebebi de genç kızın etrafından duyduğu şehir efsaneleri, dehşet hikayeleri sebebiyle kendini rahat bırakmaması yüzünden travmatik bir ilişki yaşanmasıdır. Kuru bir vajina, yeterli olacak uyarı alamayan bir kadın cinsel ilişki esnasında acı hisseder, kasılır, bacaklarını kapatmaktadır ve korkudan eşini kendinden uzak tutar. Eğer eşi ilişki adına zorlarsa acı, kanama, ağrı meydana gelir. Bu sebeple şunu unutmamak lazım; yeteri kadar uyarılmış ve ıslanması gerçekleşmiş bir kadın eşiyle ilk ilişkisini yaşadığında  acı çekmez.

Kızlık Zarı Yırtılma Belirtileri?

Kızlık zarı bazı toplumlarda bekaretin bir göstergesi şeklinde kabul edilir. Çoğu kız bu sebeple evliliğe kadar kızlık zarının bozulmamasını arzu eder. Kızlık zarının bozulmaması adına her ne kadar dikkatli olunsa bile bazen zedelenme ya da yırtılmalar olabilir. Bozulmuş kızlık zarı belirtileri ile olası bozulma sebepleri şunlardır;

·        İlişki ardından kan gelmesi,

·        İlişki sonrasında fazlaca ağrı,

·        Sürtünme sayesinde ilişki esnasında ya da ardından ufak kanamalar,

·        Çarpma, düşme neticesi kanama olması,

·        Mastürbasyon ardından kanama,

·        Ayna ile bakıldığında yırtık görünmesi,

·        Ayna ile bakıldığında halkasal görüntüsünün kaybolması,

·        Kızlık zarının evvelden hissedilirken ardından elle hissedilememesi.

Genital bölge bacaklar kapalı ve dışarıdan gelen baskı ve travmalara karşı fazlaca korunaklıdır. Fakat bacaklar açık şekilde dışarıdan baskılı sürtünme sayesinde ilişki, travma, düşme ya da çarpma neticesi zarar alabilir. Böyle bir olayda kanama belirtisi de bulunuyorsa kızlık zarı bozulma ihtimaline karşı uzman kontrolü yapılması uygun olur.

Kızlık Zarı Aynadan Görülür mü?

Kızlık zarı ayna sayesinde görülebilir. Fakat bu konuda uzman olmayan bir kişi gördüğünü anlayamaz. Bacaklar yanlara açık ile iç dudaklar dışa aralandığı zaman kızlık zarı aynadan görünür bir pozisyona gelmektedir. Doktor olmayan kişi ve bu konuda uzmanlığı olmayan birinin kızlık zarını ayna sayesinde değerlendirmesi uygun değildir.

Kızlık Zarı Eski Haline Gelir mi?

Bozulan bir kızlık zarı kendisini onararak eski şekline gelmez. Fakat vücudumuzdaki her dokuda olduğu gibi kızlık zarının yırtılan bölümü zamanla iyileşir. İyileşme ardından halkasal görüntüsünü kaybeder. Tekrar eden ilişkiler ile doğuma bağlı kenarlara doğru iyice açılıp zamanla nodüler bir kalıntı durumu alır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir