Kedi İç Parazit Aşısı Fiyatı 2023 Ne Kadar?

Kedi İç Parazit Aşısı Fiyatı 2023 Ne Kadar?
20.02.2023 22:40
Bu yazımızı özellikle hayvan sahiplerinin çok dikkatli okumasını istiyoruz. Birlikte sevimli dostlarımız için hayati önem taşıyan aşı ve fiyatlarını konuşacağız. 2023 kedi iç parazit, tüy dökme, kuduz aşısı fiyatı ne kadar? 2023 kedi mantar, alerji, FİP aşısı ne kadar? Aradığınız tüm cevapları yazımızda bulabilirsiniz.

Sevimli dostlarımız henüz 1,5 aylıkken yapılması uygun görülen aşılardır. Olası bir parazite karşı kedileri daha dirençli hale getiren bu aşılar belli periyodlarda veteriner hekimin belirleyeceği dozlarda uygulanmaktadır. Deri üzerinde tutunan ya da iç organlara kadar zarar verebilen parazitlerin kedilere vereceği zararlardan bu şekilde korunması amaçlanır. 2023 yılında 1 doz iç parazit aşısının fiyatı 540 TL olarak belirlenmiştir.

Kedi Tüy Dökme Aşısı Fiyatı 2023 Ne Kadar?

Az su tüketimi, yanlış beslenme ya da mevsim geçişlerinden kaynaklanan sebeplerden kedi ve köpekler tüy dökebilirler. Ancak tüy dökme sebebi her zaman doğal bir nedene bağlı değildir. Kedilerin tüy dökme aşı fiyatları bilgisine ulaşamadık.

Kedi Kuduz Aşısı Fiyatı 2023 Ne Kadar?

Kuduz aşısı ile ilgili bilinmesi gereken en önemli ayrıntılardan biri diğer aşılar gibi erken dönemde değil, kediniz 3. ayını doldurduktan sonra yapılması uygun olmaktadır. Kuduz son derece ciddi ve ölümcül bir rahatsızlıktır. Kedinizin böyle bir hastalığa yakalanmaması için aşı takvimini kontrol etmeniz ve bu aşıyı atlamadan yaptırmanız hayati önem taşımaktadır. 2023 yılında 1 doz kuduz aşısının fiyatı ise 450 TL olarak belirlenmiştir.

Kedi Mantar Aşısı Fiyatı 2023 Ne Kadar?

Bağışıklık sistemi oldukça zayıflamış ya da gelişmemiş kedilerde görülen bir hastalıktır. Bulaşıcıdır. Bağışıklığı baskılanan ve sürekli stres altında olan kedilerin daha kolay yakalanabileceği bir enfeksiyondur. 2023 yılında 1 doz mantar aşısının fiyatı 190 TL olarak belirlenmiştir.

Kedi Alerji Aşısı Fiyatı 2023 Ne Kadar?

Kedi, köpek, kuş gibi hayvan tüylerine karşı alerji gelişebilir. Bu oldukça yaygın ve normal bir durumdur. Bu tip bir alerjiden korunmak için ister hap isterseniz de enjeksiyon şeklinde 2 türlü tedavi olabilirsiniz. Çocuklar ve yetişkinler için uygun tedavilerdir. Ancak kedi alerji aşısı fiyatlarına ulaşamadık.

Kedi FİP Aşısı Fiyatı 2023 Ne Kadar?

PİP hastalığı kedi sahiplerinin en çok endişe ettiği ve takibini yaptığı haslıklardan biridir. Virüsün birden fazla çeşidi bulunmaktadır. Tüm evcil hayvanlarda görülebilmektedir. Hastalığın tablosu ise son derece endişe verici sonuçlardan oluşmaktadır.

Yüksek ateşle ortaya çıkan ve kontrol altına alınması oldukça zor olan bir viral enfeksiyondur. Bağışıklığı baskılayan durum veya dönemlerde ortaya çıkması muhtemeldir.

Ateş dışında zor görme, görme yetisinde zayıflama, vücutta su birikmesi, kilo kaybı, durgunluk, halsizlik gibi belirtilerle de kendisini göstermektedir. FİP aşısının 2023 yılında belirlenen 1toz fiyatı ise 450 TL ile 500 TL arasındadır. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir