Kalça Protezi Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Kalça Protezi Ameliyatı Kaç Saat Sürer?
07.11.2022 21:00
Kalça protezi ameliyatı günümüzde pek çok insanın yaptırdığı bir işlem olmuştur. Kalça protezi ameliyatı kaç saat sürer, fiyatı ne kadar, devlet karşılıyor mu? Kalça protezi ameliyatı sonrası dikişlere nasıl bakım yapılır?

Kalça protezi ameliyatının kaç saat sürdüğü bu ameliyatı olacak kişilerin araştırdığı konuların arasına girmeyi başarmıştır. Rekonstrüktif cerrahi günümüzde en sık yapılan ameliyatlardan biridir. Kalça protezi ameliyatı birçok farklı nedene bağlı kalça  ağrılarının tedavisinde kullanılmaktadır. Kalça protezi ameliyatı, ameliyatı düşünen hastalar ve yakınları için ne kadar sürdüğü merak edilmektedir. Bir hasta için kalça protezi ameliyatı yapmak için geçen süreyi etkileyen birçok faktör vardır. Kalça ameliyatının  süresi, ameliyatı yapacak uzmanın tecrübesi, kalçadaki hasarın boyutu gibi faktörlerin hepsinin etkisi vardır. Uzmanın anestezi işlemi sonrasında hasarlı kalça üzerine hazırlanan protez takılacaktır. Kalça protezi ameliyatının süresi, kalça anormalliğinin derecesine ve  cerrahın elinin hızına göre değişir. Genel olarak  kalça protezi ameliyatı, ameliyat sırasında büyük bir sorun olmadığı sürece yaklaşık 1 ila 2 saat arasında tamamlanır. Ancak bazı durumlarda kalça protezi ameliyatı  3 saat kadar sürebilir. Bundan dolayı kesin bir saat vermek pek de mümkün bir durum değildir.

Kalça Protezi Ameliyatı Fiyatı Ne Kadar?

Kalça protezi ameliyatı fiyatı ameliyat olmak isteyen kişilerin son zamanlarda merak ettiği bir konu haline gelmiştir. Hastaların bu bilgiye ulaşması için ameliyatı yaptıracakları kurum ile görüşmesi gerekmektedir. Her kurumda ameliyat fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Bu soru için kesin bir cevap isteyen hastalar bu cevabı  yalnız bu şekilde alabilirler.

Kalça Protezi Ameliyatı Devlet Karşılıyor Mu?

Kalça protezi ameliyatını devletin karşılayıp karşılamadığı ameliyatı olacak kişiler ve yakınları tarafından merak edilmeye başlanmış bir sorudur. Robotik uzuv ameliyatlarında diz veya kalça eklemine uygulanan protez malzemeleri SGK ile anlaşmalı hastanelerde SGK tarafından karşılanmaktadır. SGK ile anlaşmalı olmayan hastanelerde bu ameliyat için para ödemeniz gerekecektir.

Kalça Protezi Ameliyatı Sonrası Dikişlerin Bakımı Nasıl Yapılır?

Kalça protezi ameliyatından sonra dikişlere nasıl bir bakım yapılması gerektiği son zamanlarda pek çok insanın öğrenmek istediği bir konu olmuştur. Enfeksiyon belirtileri için yarayı günlük olarak kontrol edin. Yara kırmızı ve irin sızdırıyorsa, lütfen en kısa sürede ameliyatı yapan doktorunuz ile iletişime geçin.  Dikişler ameliyattan 21 gün sonra alınacaktır. Bu saatten önce duş almamaya çalışın ve kesiği daima kuru tutun. Kesi bölgesine sıkı giysiler giymeyin.  Dikişler alındıktan sonra  duş alabilirsiniz ancak küvette duş alamazsınız. Ameliyat olduğunuz bölgeyi tamamen kuruladığınızdan ve sert değil yumuşak hareketler uyguladığınızdan emin olmalısınız. Günlük olarak düzenli bir şekilde ameliyat olduğunuz bölgeye 20 dakika sürecek şekilde buz torbası uygulamanız gerekmektedir. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir