Kağıttan Tükenmez Kalem Nasıl Silinir?

Kağıttan Tükenmez Kalem Nasıl Silinir?
07.09.2022 22:31
Tükenmez kalem, hayatımızın her alanında olan bir alettir. Okuyucularımızın merak ettiği kağıttan tükenmez kalem nasıl silinir, tükenmez kalem abdest geçirir mi, adını nerden almıştır, bitince ne yapılır, cilde zarar verir mi, en iyi tükenmez kalem hangisidir? Sorularına cevaplar bulduk ve yazımızda yer verdik.

Kalem mürekkebini kağıttan kolayca çıkarmak için fren hidroliği kullanılabilir. Doğrudan alana damlatmak için damlalığı kullanın ve temiz bir pamuklu çubuk veya bezle ovalayın. Mürekkebi silmek için aseton kullanın. Çoğu oje çıkarıcı aseton ile yapılır ve  mürekkebi kağıttan çıkarmak için kullanılabilir. Bir pamuklu çubuğu biraz asetona batırın ve silmek istediğiniz mürekkebe sürün. Bu, tükenmez mürekkep kullanırken en iyi sonucu verir. Mürekkebi ovalama alkolüyle silmeyi deneyin. Mürekkebi çıkarmaya çalıştığınız kağıda izopropil alkol uygulayabilirsiniz. Mürekkep bittiğinde, bir pamuklu çubukla çıkarın. Sayfadaki mürekkebin çoğunu çıkarmak istiyorsanız, kağıdı küçük bir sığ lavaboda 5 dakika bekletin. Bu yöntemle herhangi bir marka izopropil alkol kullanabilirsiniz. Kokulu veya renkli sürtünme alkolünden kaçının. Kağıdın silmek istemediğiniz alanlarını kapattığınızdan emin olun.

Tükenmez Kalem Abdest Geçirir Mi?

Gusle ve abdeste engel sayılabilmesi için suyun deriye ulaşmasının engellenmesi gerekir. Mürekkep ve benzeri kalemlerle yapılan lekeler abdest ve guslü bozmaz. Aynı şekilde deriye kurşun kalemle yapışan hiçbir şey gusle ve abdeste engel olmaz.

Tükenmez Kalem Adını Nereden Almıştır?

Tükenmez kalemler yaklaşık 2-3 kilometrelik bir çizgi çizebildikleri için "tükenmez" olarak adlandırılırlar. Tükenmez kalem 1888'de icat edilmiş bir alettir. 30 Ekim 1888'de Amerikalı denizci John Loud, cildi işaretlemek için bir tükenmez kalem icat ettiği için ilk patentini aldı. Buluş, 1935 yılında Macar gazete editörü  Ladislao Biro ve kimyager olan kardeşi tarafından geliştirildi. Biro kardeşler buldukları kalemi Arjantin'de fabrika kurmaya teşvik eden Arjantin Devlet Başkanı Augustine Justo'ya gösterdiler. İkinci denemelerinde başarılı oldular. Chicago'dan Milton Reynolds, Arjantin, ABD'de gördüğüm bu kalemleri satmaya başladı. 1940'larda, büyüyen tükenmez kalem üreticileri arasında rekabet başladı.

Tükenmez Kalem Bitince Ne Yapılır?

Mürekkebi çözmek için kalemin ucunu birkaç dakika bir aleve tutun. Kaleminizin ucunu birkaç saniye boyunca çakmağın, kibritin, mumun veya ocağın alevine dikkatlice tutun. Genellikle bu yöntem ile, ısı kalemin ucunda yapışkan olmuş mürekkebi eriterek kalemin tekrar yazmasını sağlamaktadır.

Tükenmez Kalem Cilde Zarar Verir Mi?

Genel olarak, tükenmez kalem sorunlu değildir, ancak çok fazla tükenmez kalem kullanma eğilimindeyseniz, zararları olabilir ve dikkatli olmak en iyisidir. Bununla birlikte, tehlikeli sayılması için çok fazla miktarda kalem mürekkebine maruz kalmanız gerekir.

En İyi Tükenmez Kalem Hangisidir?

Tükenmez kalem arayışında olan kişiler en iyi tükenmez kalemin hangisi olduğunu bilmek isterler. Mikro Mk-8523, Graf von Faber Castell, Pensal, Pelikan kullanıcılarının önerdiği tükenmez kalemlerdendir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir