Kadınlar İçin Kol Kası Egzersizleri

Kadınlar İçin Kol Kası Egzersizleri
31.07.2022 00:27
Kadınlar için kol kası egzersizleri, kadınlar için arka kol hareketleri, kadınlar için kol inceltme hareketleri, kadınlar için kol sıkılaştırma soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Kadınlar için kol kası yapma egzersizleri aşağıdaki gibidir;

·        Dans hemen her kadının müzikten başka hiçbir bulguya ihtiyaç duymaksızın yapabileceği en basit kol kası egzersiz türüdür. Harici dans ederken bütün kaslarınız hareket edeceğinden yalnızca kol kaslarını değil bütün vücudu çalıştırır ve yağ kaybetmesine faydalı olursunuz. Önemli olan ve yapmanız lazım olan kolları da çalıştıracak figürlerle dans edebilmektir. Kendinizi müziğin ritmine bırakıp ve yağ yakmanın tadını çıkartın. Hemen ilk zamandan beri kendinize çok yüklenmeyin. Kısa setlerle başlayabilirsiniz. Dans ederken ellerinizde küçük ağırlıklar da taşıyabilirsiniz. Bu daha basit kas yapmanızı sağlayacaktır.

·        Kol yağınızı nasıl hızlı kurtulabileceğinizi düşünürseniz, ağırlık kaldırmak fayda olacaktır. Bir tür kas güçlendirme egzersizidir. Kollarımızı, günlük hayatınızda yalnızca yiyecek ve giysi poşetleri taşırken çatışın. Bu da kolların yağlanmasına neden olur. Kollarınızı biçimlendirmek adına içtenlikle çalışıyorsanız, ağırlığı kaldırmak en mühim egzersizdir. Sarkık bölgeleri sıklaşır. Kaslar sıkıştığında yağ kaybetmeye başlayabilirsiniz. Bu egzersizi yapmak adına özellikle ağırlık almanıza ve masraf yapmanıza gerek olmaz. İki litrelik su şişelerini kullanın. Ağırlığı kademeli şekilde artırmayı düşünün önce yarım litreliklerden başlayın. İşin başında sakatlanmanızı istemiyorsanız. İşte yapacaklarınız:

 

 Bir yüzeye oturup ve her iki elinizde de ağırlık olması gerekir ve elleri başın üzerine kaldırın.

 Yavaşça ağırlığı arkaya getirebilirsiniz.

 Mümkün olduğu miktarda indirin.

Sonra yukarı kaldırmaya çalışın

 Elleri yavaş hareket ettirirseniz, kollara da yararı olur.

 20 temsilciden oluşan 3 set yapın. 

Kadınlar İçin Arka Kol Hareketleri

Bu egzersizi yapan varsa dumbellınızı yoksa 1-1.5 litrelik su şişelerini tercih edebilirsiniz. Egzersizi yapmadan evvel bacaklarınızı omuz hizasına getirtin. Avuçlarınız dışa bakacak biçimde kollarınızı vücudunuzun yanına doğru gelmesini sağlayın. Dirsekleriniz sabit kalacak biçimde kollarınızı yukarıya kaldırarak yeniden aynı pozisyona dönün. Her egzersizde mühim olduğu gibi bunda da mühim olan yavaş ve nefes alarak yapın. Ağırlıkları kaldırıp nefes alıp indirirken nefes verin. Bu egzersizi 10 kere yeniden ve 3 set şeklinde yapabilir her set aralığı yaklaşık 1 dakika dinlenin.

Kadınlar İçin Kol İnceltme Hareketleri

İnce kollara sahip olabilmenin ilk formülü vücut yağını azaltmaktır. Kardiyo ile daha çok Kalori harcarsınız ve böylelikle vücuttaki yağlardan daha çabuk kurtulabilirsiniz. En iyi kardiyo egzersizleri tempolu şekilde yürüyüş, koşma, bisiklete binmektir. Bölgesel egzersizler eğer kardiyo ile beraber yapılırsa daha iyi sonuç alınabilir. Haftada en az iki defa  kardiyo yapmayı aksatmayın.

Kadınlar İçin Kol Sıkılaştırma

Elinize bulunuyorsa dumbell yoksa bir su şişesi alıp bu egzersizi çok kolay bir biçimde yapabilirsiniz. Ağırlığı iki elinizle tutarak ve ensenize doğru götürün. Kollarınız dümdüz olacak kadar ağırlığı kaldırın ve indirin. Ağırlığı kaldırıp nefes verin, indirirken nefes alın. Bu olayı yaparken dirseğinizin sabit kalmasına ve kollarınızın baş hizasında kalmasına özen göstermeniz gerekir. 8 kere yenileyin 3 set şeklinde yapabilirsiniz.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir