3 Aylık Bebek Ne Kadar Uyur?

3 Aylık Bebek Ne Kadar Uyur?
13.12.2022 20:45
Yazımızda 3 aylık bebek gelişimi hakkında anneler için araştırmalar yaptık. 3 aylık bebe ne kadar uyur, neden ağlar, ne kadar görür, nasıl uyutulur? 3 aylık bebek oturursa ne olur, oturtulur mu, neden huzursuz olur?

3 aylık bebeğiniz varsa günde 14 ile 15 saat uyuması sağlığı için ve gelişiminde sağlıklı bir zamandır. Bu aylarda atakları es geçer uyku düzenini daha rahat şartlar altında bir düzene oturtturmalısınız. Hem bebek için hem de annenin daha sağlıklı iletişim kurması açısından önemli olacaktır. Bu zaman diliminde babaların da görevi büyük olacaktır. Eğer babalarından destek alamıyorsanız anne veya bir yakınınızdan muhakkaka anneler yardım almalı. Aksi takdirde uykusuz geceler yüzünden bebeklerinizle pek fazla ilgilenemeden bu özel zamanları stresli atlatmanıza neden olur.

3 Aylık Bebek Neden Ağlar?

3. aylarına girmiş bebeklerin atak dönemleri her aya göre değişir. Yeni geldiği dünyaya alışmakta zorluk çekmesinin nedeni ailesi olacaktır. Eğer bebeğinize hem maddi hem de manevi açıdan güzel bir destek sağlarsanız onun size ve dünyaya alışmasını daha iyi sağlarsınız. Ağlama konusuna gelecek olursak. Gaz sancısı yavaş yavaş bu aylarda bitme noktasına gelecektir. Hem atak hem de gaz nedeniyle ağlama krizleri tutabilir. Bir de uykuları geldiği için ağladıkları da bunlar arasındadır. Bu belirtileri iyi okuyarak neye ihtiyacı olduğunu anlayabiliriz.

3 Aylık Bebek Ne Kadar Görür?

3 aylık bebekler artık o pusu görüntü bu aylarda bir miktar kalkacaktır. Yakınlarındakini daha iyi kavrayarak yine puslu olarak görecektir. Tam net olarak 1 yaşına kadar sürecektir. Annesi ona yakınlaştığında daha belirgin olduğu için mutlu olmasını sağlayacaksınız. Artık çevresindeki varlıkları ve ışıklara daha dikkatli bakarak tanımaya çalışacaktır. Gözlerinin gelişimi için renkler ve şekillerden yardım alarak daha iyi şekilde gelişimini tamamlayabilirsiniz.

3 Aylık Bebek Nasıl Uyutulur?

3 aylık bebek gelişiminden önce bebeğiniz doğduğu andan itibaren ona kendi başına uyuma denemeleri yapabilirsiniz. Bu kolik bebeklerde imkansız bir olay olabilir. Eğer bebeğinizin çok fazla gaz sancısı yoksa yatağına yatırarak yavaş yavaş sallayarak uyumasını sağlayın. Yatağına alıştığında oranın uyuma evresindeki mekan olduğunu anlayacak ve buna ayak uydurmaya çalışacaktır. Bu dönemleri hem gelişme hem de öğrenmeleri için çok hızlı gelişir. Onlara bu dönemde belli başlı alışkanlıkları öğretebilirsiniz.

3 Aylık Bebek Oturursa Ne Olur?

Bebeklerin 4,5 ve 5 aylarına kadar oturması sakıncası olur. Çünkü kasları ve kemikleri henüz gelişmemiştir. Oturtarak onların belli başlı kemik yapılarının yamuk olmasını veya zarar verme potansiyeli çok sık rastlana dönemler olabilir. Bu yüzden gelişmelerinin sağlıklı şekilde olması için 3. Ayında oturtmayın.

3 Aylık Bebek Oturtulur Mu?

3 aylık bebekler oturtulmaz. Çünkü henüz vücutlarını sabit şekilde tutamazlar. Bu yüzden yanlış bir hareket kas ve kemik sistemlerindeki bozukluğa neden olabilir. Anne ve babaların bu dönemlerde özellikle daha hassas olmaları gerekir. Çevredeki kişilerin ellerine verirken özellikle oturma eyleminde bulundurmamalarını belirtmeliler.

3 Aylık Bebek Neden Huzursuz Olur?

3 aylık bebeklerin huzursuz olduklarını anneler artık alıştığı için hemen kavrayabilir. Açıkmış olabilir, gaz problemi ya da uykusu gelmiştir. Bu yüzden ağlayarak annesinden ya da bakan kişiden yardım bekler. Ağlama aşamalarında ona daha sıcakkanlı ve şefkatli yaklaşmak gerekir. Özellikle anneler o anlarında onlarını anladıklarını sarılarak belli etmeleri bebeklerin daha hızlı şekilde sakinleşmesini sağlayacaktır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir