Japonca Nasıl Öğrenilir?

Japonca Nasıl Öğrenilir?
19.11.2021 22:30
Japonca Nasıl Öğrenilir? Japonca öğrenme süresi, öğrenmek için sebepler, öğrenmek zor mu konularını sizler için derledik.

 Dil öğrenmek çağımızın en popüler hobileri arasındadır. Ayrıca çeşitli dilleri öğrenmek ve bilmek çevrede her zaman havalı görülmüş, hayranlık uyandırmıştır. Dünya dili olarak kabul edilen İngilizce yer yüzünde en fazla konuşulan dildir. Ancak uzak doğu dilleri insanlar arasında daha ilginç bulunmaktadır. Pek çok dilden daha zor bir yapıya sahip olduğu düşünülmesinden dolayı da öğrenmek isteyenler hep bir adım geride kalmaktadır. Japonca da çoğu kişinin ilgisini çeken bir dildir. Nasıl öğrenilmesi gerektiği ise ilgili kitle tarafından araştırılmaktadır. Japonca sahip olduğu alfabe ile pek çok dilden farklıdır. Alfabesi Asya'nın en zor alfabesi olarak kabul edilmesine rağmen öğrenmesi oldukça zevklidir. Japonca' da 4 alfabe yer almaktadır. Ancak bu dili öğrenmek isteyenlerin bütün alfabeleri bilmesine gerek yoktur. Hiragana ve Katakana alfabeleri Japonca'da yaygın kullanılan, öğrenilmesi şart olan iki alfabedir.

Japonca ve Türkçe cümle yapısı olarak birbirine benzer özellikler taşımaktadır. Japonca öğrenmek isteyenler iyi bir kurs ile anlaşabilir ya da online eğitimlere üye olabilirler. Bir dili konuşabilmeniz için kelimeler çok önemlidir. Bu yüzden kelime kartları oluşturarak her gün yeni kelimeler ve kelime anlamları öğrenmelisiniz. Dil bilgisi, dile olan hakimliğinizi ifade etmektedir. Dil bilgisi konularına dikkat ederek ve bu alandaki çalışmalarınızı yoğunlaştırarak Japonca' yı daha akıcı hale getirebilirsiniz. Kesinlikle test çözmelisiniz. Böylelikle hatalarınızı ve eksiklerinizi görme imkanı sağlayacaksınız. Japon kültürünü öğrenmek de bu dili kavramanızda etkili olacaktır. Kesinlikle Japonca dilinde film, dizi ya da kısa video izlemeye özen göstermelisiniz. Dili nasıl kullandıklarını daha çabuk öğrenebilirsiniz. Japonca metinler okumak ve bu metinleri Türkçe' ye çevirmek de etkili bir yöntemdir.

Japonca Öğrenme Süresi Nedir?

Bir dili öğrenmek için öncelikle o dile karşı bir sempati beslemelisiniz. Kendinize başaracağınız konusunda direktifler verip motivasyonunuzu yükseltmelisiniz. Çünkü dil öğrenmek oldukça zor ve zaman gerektiren bir iştir. İlgisi ve planı olmayan kişiler için yıllar süren bir zaman alır dil öğrenmek. Özellikle Japonca gibi zor bir alfabe ve aksana sahip dilleri öğrenmek daha fazla zaman gerektirir. Japonca' yı kısa bir sürede öğrenmek isteyenler 6 ay süren hızlandırılmış kusrlara gidebilirler. Ancak dili ana diliniz gibi konuşmak istiyorsanız eğitmenlerin tüm tavsiyelerine uymalısınız. Genel olarak 2 yılı bulan Japonca eğitimlerinde mutlaka günde en az 2 saat pratik yapmalısınız. Yetenek ve ilginiz ile öğrenme süresini daha aza indirmeniz mümkündür.

Japonca Öğrenmek İçin Sebepler Nelerdir?

Japonya dünya üzerinde belli bir hakimiyete sahip olan ve sürekli gelişim gösteren bir ülkedir. Pek çok dünya devi markanın sahibi olan Japonlar neredeyse bütün ülkelerde sermaye kaynağına sahiptir. Durum böyle olunca Japonca günden güne önem kazanan bir dil olmaya başlamıştır. Dünya pazarında büyük bir ekonomiye sahip olan Japonlar elbette bünyelerinde çalıştıracakları kişilerden kendi dillerini öğrenmelerini istemektedir. Özellikle Japonlar ile ortaklık yapmak isteyen kişiler Japonca' yı öğrenerek avantaj sağlamaktadır. Japonlar ve Türkler tarihlerine bakıldığında birbirine saygı duyan iki millet olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkemiz her yıl yüzlerce Japon turisti misafir etmektedir. Misafirlerimizle daha kolay anlaşabilmek için Japonca öğrenmekte fayda vardır.

Japonca Öğrenmek Zor Mu?

Japonca ilk bakışta zor bir dil görünümüne sahiptir. Ancak öğrenmeye başladıkça puzzle parçalarını birleştirmek kadar eğlenceli bir hale gelmektedir. Türk alfabesi ile aynı dil ailesine mensup olan Japonca ana dilimizle pek çok benzer özellik taşımaktadır. Gerçekten azimli ve istekli çalışan herkes bu dili öğrenirken zevk alacaktır. Başlangıçta öğrenmesi zor gelen bu dili zamanla daha kolay kavrayacaksınız.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir