İskit Yağı Nedir?

İskit Yağı Nedir?
15.01.2022 18:30
İskit yağı birçok bitki özünden meydana gelen faydalı bir yağdır. Hem iskit yağının hem de iskit yağı kreminin birçok faydası vardır. İskit yağını bazı eczanelerde bulabilirsiniz ve fiyatı satıldığı yere ve kalitesine göre değişiklik gösterir. İskit yağı kullanırken aşırıya kaçmamak önemlidir. İskit yağı sebebiyle oluşan yanmalar normaldir.

İskit yağı birçok bitkinin karışımından meydana gelmiş bir yağ türüdür. Tamamen doğal özlerden olduğundan birçok ağrıya iyi gelmektedir. Şifa verici iskit yağı yaklaşık 12 bitki özünün birleşiminden meydana gelmiştir. Bu bitkiler en doğal ve taze halleriyle toplanır, yağları çıkarılıp karıştırılır. Asılında iskit yağını doğal şifa bulma yöntemi olarak tanımlayabiliriz.

İskit yağını oluşturulan bitki özleri ayrı ayrı kullanıldığında da faydalıdır ancak bir araya geldiğinde daha faydalı olduğu keşfedilmiştir. Herhangi bir ilaca gerek kalmadan ağrılarınızı dindirebilir. Ancak içeriği hakkında çok fazla bilgi yoktur. Oysa içindeki bazı bitkilere alerjisi olan kişinin kullanmasında sakıncalar oluşturabilir. Bu nedenle içeriğinde ne olduğu çok önemlidir. Aldığınız iskit yağının içeriğini mutlaka okuyun ve kullandıktan sonra bir problemler oluşursa mutlaka bir uzamana görünün.

İskit Yağı Kremi Faydaları Nelerdir?

İskit yağı kremi vücuttaki birçok ağrıya iyi gelmektedir. Fıtık ağrılarından eklem ağrılarına kadar ciddi ağrılara bile şifa kaynağı olmaktadır. Vücutta oluşan ani tutulmalara, burkulmalara, hemoroid ağrılarına, kas ağrılarına, ciltteki kaşınmalara, özellikle dudak bölgesinden oluşan siğil ve uçuklara iyi gelmektedir.

İskit Yağı Nasıl Kullanılır?

İskit yağı kullanmadan önce kullanacağınız bölgeyi ılık su ile yıkayarak temiz bir hâle getirin. Daha sonra iskit yağını dairesel hareketlerle cildinize yediriniz. İskit yağı sürüldüğü bölgeyi ısındırarak kasların rahatlamasına yardımcı olur. Bu sebeple yağ sürdükten sonra hafif yanma ve sızlama durumu gözlemlenebilir. Hatta olması gereken budur diyebiliriz. Çünkü iskit yağının tedavisini asıl o yanmalar sağlamaktadır.

Ayrıca doğal olduğundan iskit yağını yiyeceklerde kullanmakta mümkündür. Yiyeceğiniz ürünlerde az miktarda iskit yağı kullanabilir ve kanınıza karışmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde tükettiğinizde ağrıların geçmesine içerden desteklersiniz. Özellikle solunum hastalığınız varsa ve kan dolaşımınızı düzenlemek istiyorsanız bu şekilde yiyeceklerle karıştırarak kullanmanız daha iyi olacaktır. Ancak unutulmamalıdır ki ne kadar doğal olursa olsun çok fazla tüketilmemelidir. İskit yağını çok fazla tüketirseniz yan etkiler ortaya çıkabilir.

İskit Yağı Faydaları Nelerdir?

İskit yağının en çok kullanıldığı durumlar devamlı ağrıların olduğu durumlardır. Özellikle yaş ilerledikçe ortaya çıkan eklem ve kas ağrıları için tercih edilir. Bunun yanında bel ağrısı, boyun ağrısı, bu bölgelerde oluşan fıtık ağrıları, diz ağrıları, kol ağrıları, bacak ağrıları, eklem ağrıları için de kullanılabilir. En çok bilinen faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

·        Cilde sürüldüğünde dışta bir rahatlama sağlar gerginliği alır.

·        Eklem ağrısı için kullanıldığında ağrıyı azaltır ve daha rahat hareket etmeyi sağlar.

·        Kas ağrılarını giderir.

·        Tutulmalara iyi gelir.

·        Bilek burkulmalarındaki ağrıyı azaltır.

·        Kan dolaşımına iyi gelir.

·      İçeriğinde nane ve mentol karışımı da olduğundan solunum yolu hastalıkları içinde kullanılır. Solunum yolunun açılmasını sağlar.

·        Hemoroid ağrılarını azaltır.

·        Cilt kaşıntılarına iyi gelir.

·        Siğil ve uçuklara iyi gelir.

·        Kulak ağrılarına iyi gelir.

İskit Yağı Eczanede Satılır Mı?

İskit yağı çoğu eczanelerde bulmak mümkün değildir. Ancak anlaşmalı eczanelerde bulabilirsiniz. Daha çok aktarlardan veya internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Satın aldığınız yere çok dikkat edin iskit yağının doğal olduğuna ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanıp onaylanmadığını kontrol edin.

İskit Yağı Yanması Nasıl Geçer?

İskit yağı doğal bir ilaç olmasından kaynaklı yanma hatta biraz da sızlama olması normaldir. Zaten hastalığı asıl tedavi eden de bu ağrı ve sızlamadır. İskit yağı uygulandığı bölgeyi yakarak (ısındırarak) kasların gevşeyip rahatlamasını sağlar.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir