İran Riyali En Yüksek Kaçı Görmüştür?

İran Riyali En Yüksek Kaçı Görmüştür?
15.08.2022 12:49
İran Riyali en yüksek kaçı gördü? Bir TL, bir dolar veya bir Euro kaç İran Riyali ediyor? İran Riyali nereden alınır, nerede bozdurulur, değersiz mi? İran riyali ile ilgili merak edilen tüm sorularınıza yanıt verdik.

İran Riyali’nin en yüksek kaçı gördüğü merak edilip araştırılan bir konu olmayı başarmıştır. İran Riyali en yüksek kur değerine 0.042 ile 20.12.2021 tarihinde ulaşmıştır.

1 Dolar Kaç İran Riyali’dir?

1 Dolar’ın kaç İran Riyali olduğu merak edilen bir konu olmuştur. Güncel olarak 1 Dolar 42.350,00 İran Riyali’ne denk gelmektedir.

1 Euro Kaç İran Riyali’dir?

1 Euro’nun kaç İran Riyali olduğu araştırılan bir konu haline gelmiştir. 1 Euro güncel olarak 44.672,47 İran Riyali’ne karşılık gelmektedir.

İran Riyali Kaç Türk Lirası’dır?

İran Riyali’nin kaç Türk Lirası olduğu merak edilen konuların arasına girmiştir. Günümüzde bir İran Riyali 0,00041 Türk Lirası’na denk düşmektedir.

İran Riyali Nerede Bozdurulur?

İran Riyali bozdurmak isteyen kişiler nerede bozdurabileceklerini öğrenmek isteyip araştırırlar. Eğer elinizde İran Riyali var ise ve bozdurmak istiyorsanız Merkez Bankası’na gitmeniz sizin için en doğrusu olacaktır.

İran Riyali Hangi Bankadan Alınır?

İran Riyali almak isteyen insanlar hangi bankadan almaları gerektiklerini araştırırlar. İran Riyali’ni Türkiye’de yalnızca Merkez Bankası’ndan temin edebilirsiniz. Güncel olarak alış fiyatı ise 0.0410 Türk Lirası’dır.

İran Riyali Yükselir Mi?

İran Riyali’nin yükselip yükselmeyeceği elinde İran Riyali olan insanların araştırdığı bir konu olmuştur. ABD ile nükleer anlaşma olasılığına ilişkin iyimserlik, İran'ın hırpalanmış para birimini son iki hafta içinde ikinci kez güçlendirmiştir. Tahran'ın resmi olmayan döviz piyasasında ABD doları karşısında riyal Cumartesi günü 259.000'e ve Pazar günü 253.000 riyale yükselmiştir. Aralık ayında, Viyana'daki nükleer müzakerelere ilişkin belirsizliğin zirvesinde, riyal ABD doları karşısında yaklaşık 310.000 riyal'e düşmüştü. Pazar günkü Etemad gazetesi, riyalin güçlenmesini Perşembe günü, İran ve dünya güçlerinin 2015 nükleer anlaşmasının (JCPOA) restorasyonu için müzakere ettiğini iddia eden bir Reuters raporuna bağlamıştır, diğer şeylerin yanı sıra yaklaşık 7 milyar dolarlık bir anlaşmanın serbest bırakılmasını da içeren bir anlaşma taslağı hazırlamıştır. Bir nükleer anlaşma ile ABD ekonomik yaptırımını kaldıracak ve İran'ın ülkenin ana gelir kaynağı olan petrolü serbestçe ihraç etmesine izin verecektir. Viyana'da yapılacak bir anlaşma, nakit sıkıntısı çeken İran Merkez Bankası'na (CBI) riyal ve finansmanı desteklemek için döviz piyasasına enjekte edebileceği kaynaklar sağlayabilir.

İran Riyali Alınır Mı?

İran riyali almak şüpheli bir yatırım olacaktır çünkü para biriminin geleceği ABD dolarına bağlıdır. İran hükümeti, ABD doları ile istikrarlı bir döviz kurunu korumak için riyalin değerini kontrol ediyor. En iyi koşullar altında, riyale yatırım yapmak esasen ABD dolarına yatırım yapmakla aynıdır ve ABD doları bozduracak yerler bulmak çok daha kolaydır.

İran Riyali Neden Değersizdir?

İran Riyali’nin neden değersiz olduğu merak edilen konuların arasındadır. İran Riyali’nin değersiz olmasını sağlayan nedenlerin başında 1979 Devrim’i İran-Irak Savaşı ve uluslararası ambargo gelmektedir.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir