İntihar Etmek Dinden Çıkarır Mı?

İntihar Etmek Dinden Çıkarır Mı?
27.10.2022 20:53
Din yaşanması özel ve hassas bir konudur. Dini çok yoğun yaşayan hassas kişiler için dinden çıkma durumu araştırdık. İntihar etmek, keşke doğmasaydım demek, 3 kez Cuma namazına gitmemek dinden çıkarır mı? Alkol bardakları satmak, kadere isyan etmek, Allah’a isyan etmek, yoga yapmak dinden çıkarır mı?

İntihar etmek gibi olumsuz olayı herkesin düşüncesine geldiği fakat yapmadığı araştırmalarda ortaya çıkmıştır. İnsanın ruh hali bazı durumlarda çok kötü durumları düşünür. Eğer kendinize acımıyor ve ölmekten korkmuyorsanız intihar etmeniz ilk durumlardan biri olacaktır. Peki, bir insan bilerek canına neden kıyar, bunu düşündünüz mü? Sağlıklı insanın verdiği cevap çok kötü bir şey başına gelmiş olmalı, olacak. Bu durumu dinen incelersek. Dinden çıkarmaz fakat Allah katında çok büyük günaha girmiş oluruz.

Keşke Doğmasaydım, Demek Dinden Çıkarır Mı?

Bazı anlarda pes ettiğimizde, hiç doğmasaydım gibi laflar ederiz. Bu Allah’ın gücüne gider. dinden çıkarmaz. Allah bizi bu dünyaya bir sebep yüzünde getirmiştir. Bu sebebi bizim beynimizi çalıştırarak ve mesajları takip ederek bulmamızı sağlar.

Bazen olumsuz ve çok kötü giden hayatımız olduğunda mesaj olduğunu ve bunu yaşamız gerektiğini anlamalıyız. Sonra bu işten ders çıkartarak gerçek amacın ne olduğunu kavrarız. Yani en küçük bir olayda keşke doğmasaydım, der gibi durumlara olursanız. Dinden çıkmayacaksınız ama günaha girmiş olursunuz.

3 Kez Cuma Namazına Gitmemek Dinden Çıkarır Mı?

Cuma namazına her Müslüman her daim gitmesi gerekir. Farz olan namazlar arasındadır. Eğer 3 kez gitmezseniz günaha girmiş olursunuz. Bu durum dinden çıkarma gibi bir hale sokmaz. Her müminin cumaları cemaatle geçirmesi ayetler geçer.

 Çünkü toplu halde edilen namaz ve okunan dualar yaradan katına daha büyük sevapların gitmesini sağlayacaktır. Dinden çıkma gibi bir durumun olması daha farklı ve kötü boyutlarda olan olgulardan meydana gelir. Dini aksatmak ve bunu yapmamak bizleri günaha sokmaktadır.

Alkol Bardakları Satmak Dinden Çıkarır Mı?

Müslüman birinin dinen yasak olan maddeleri onun dinden çıkmasını sağlamaz. Onu günaha sokacaktır. Fakat bireyler işleri gereği ekmek parası adına yapar. Ekmek parasını bu helal olmayan durumdan kazanması onu çok büyük günah altına girmesine de neden olur. Bu durumu bile isteye yapıyorsa Allah katında büyük sorgular ile yargılanmasına neden olacaktır.

Kadere İsyan Etmek Dinden Çıkarır Mı?

İnsanın kaderi kendi seçimleri ile şekillenir. Kader bizi böyle yaptıkları dendiğinde o aslında bir seçimdir. Yani seçtiğiniz kaderde kendi imzanız var. O kadere isyan etmek kendinize aykırı davranmak anlamındadır. Bu yüzden bu durum dinden çıkarmaz fakat günaha sokar.

Allah’a İsyan Etmek Dinden Çıkarır Mı?

Allah’a inanıyor ve ona isyan ediyorsanız günah işlemiş oluyorsunuz. Yaradan sizlerin her derdine ve her isteğinize cevap verecektir. Bu yüzden isyan etmek Allah’a şirk koşmak manasında da dinde geçer.

Yoga Yapmak Dinden Çıkarır Mı?

Yoga, uzak doğuda dini yaşama şekillerinden biridir. nefes egzersizleri yaparak vücudun sesini dinlemek ve huzuru çağırmak anlamındadır. Daha sağlıklı ve güçlü bir zihnin olması açısından her insanın yapması gerekir. Bu durum dinden çıkarma gibi bir şeyi teşkil etmez. Günah da sayılmaz. Sadece vücut sağlığı için güzel bir egzersiz seçimi olur.

 

Yorumlar

  • allah herşeyin hayırlısını versin

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir