İnstagram Hesabı Dondurulur Mu?

İnstagram Hesabı Dondurulur Mu?
28.10.2022 17:20
Ücretsiz fotoğraf ve video paylaşım platformu olan Instagram hakkında merak ettiklerimiz var. Instagram hesabı dondurulur mu? Nasıl geri alınır? Kalıcı olarak nasıl silinir? Kaç gün kapalı olursa kalıcı olarak silinir? Aynı anda kaç hesap açılır? Telefonda Instagram hesabı nasıl silinir? Gelin cevaplara birlikte göz atalım.

Hesapların kalıcı veya geçici bir süre için dondurulması işlemine denilmektedir. İnstagram dondurma linkine tıklayarak adımları takip edebilirsiniz. İnstagram hesabınızı sebep belirtmek koşuluyla dondurabilirsiniz.

İnstagram Nasıl Geri Alınır?

İnstagram hesabımızı geri almak istiyorsak, instagram hesabınızı aktif ettiğiniz e-posta adresini kontrol etmek olacaktır.

Bu adrese kötü niyetli kişiler tarafından hesabınızın değiştirildiği yönünde bir mesaj gelmişse hesabınızı kurtarmak için bu e posta adresine ulaşmanız yeterli olacaktır.

Öncelikle giriş sayfasındaki şifremi unuttum, yardım kısmına tıklayarak adımları takip etmeliyiz.

Kaydolduğunuz e postanız veya telefon numaranızla işleminize devam edin.

Başınızı her iki tarafa hareket ettirdiğiniz 5 sn bir video göndermelisiniz. Bu işlem profilinizi kanıtlamak için yapmış olduğunuz bir prosedür.

Videonun ardından instagram size bir e posta gönderecek

Onaylandığı taktirde hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Onaylanmazsa e postada neler yapmanız gerektiği açıkça anlatılacaktır.

İnstagram Kalıcı Olarak Silinir Mi?

İnstagram kullanım şekilleriyle ilgili üyelerine çeşitli imkanlar sunmaktadır. Hesabınızı kalıcı olarak silmek isterseniz, sebebinizi belirterek insagram adresini silebilirsiniz.

Bu işlemden sonra 1 ay içinde hesabınıza giriş yapmadığınız taktirde hesap silinecektir. Aynı hesabı tekrar aktif etmek ise mümkün değildir.

İnstagram Kaç Gün Kapalı Olursa Kalıcı Olarak Silinir?

Dondurulmuş bir instagram hesabınızı açıp tekrar dondurmak istediğinizde ancak 1 hafta sonra tekrardan dondurma işlemi yapabilirsiniz.

Ancak instagram hesabınızda bir profiliniz varsa, bir kere aktif olduysa ve sizin silme dondurma gibi bir talebiniz yoksa hesabınız otomatik olarak kapanmaz.

Bunun için bir sınır bulunmamaktadır.

Aynı Anda Kaç Hesap Açılır?

İnstagram akıllı telefonların hepsine indirip kullanabilmek için uygun bir platform. E posta adresinizle birlikte bir kullanıcı adıyla kaydolabilir tamamen ücretsiz bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Facebook adresiniz veya telefon numaranız ile de kayıt yapabilmek mümkün. Asıl amacı fotoğraf ve video paylaşma ortamı olan instagram kullanıcıları aylık veya yıllık herhangi bir ücret ödemek zorunda değiller.

Eğer aynı telefon üzerinden birden fazla instagram adresi açmak istiyorsanız, bu 5 tane hesap ile sınırlı kalmak zorundadır.

Telefonda İnstagram Hesabı Nasıl Silinir?

Gün içindeki en aktif ve en yaygın şekilde kullanılan uygulamalardan biri instagramdır. Renkli içerikleri yemek tarifleri ve ürün tanıtımlarıyla instagram bambaşka bir digital dünya.

Kimi zamansa bu digital dünyadan uzaklaşmak veya farklı başka sebeplerden hesaplarımızı dondurma ve silmek gibi taleplerimiz olabilir. İnstagram hesaplarımızı dondurup silme gibi seçeneklere sahibiz.

Telefonumuzdan instagram hesabımızı silmek için öncelikle telefona indirmiş olduğumuz uygulamaya giriş yapıyoruz.

Ayarlar ve sonrasında hesap kısmına tıklıyoruz.

Hesap sayfasının içindeki hesabı sil seçeneğine tıklıyoruz.

İnstagram hesapları 30 gün içerisinde kalıcı olarak silinir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir