Dijital Çerçeve Hakkında Merak Edilen Bilgiler

Dijital Çerçeve Hakkında Merak Edilen Bilgiler
02.09.2021 23:00
Teknolojinin bu denli gelişmesi ve değişmesi ile birlikte her zaman severek çektiğimiz fotoğraflar niteliklerinden hiçbir şey kaybetmedi. Dijital çerçeve alırken nelere dikkat edilmeli, nasıl çalışır, dijital çerçeveye fotoğraf nasıl yüklenir, nerede satılır, özellikleri nelerdir? Dijital çerçeve nasıl tamir edilir?

Teknolojinin bu denli gelişmesi ve değişmesi ile birlikte her zaman severek çektiğimiz fotoğraflar niteliklerinden hiçbir şey kaybetmedi. Aksine teknolojik yenilikler ile birlikte nostalji kültürü bir araya geldi. Hal böyle olunca fotoğraflarımızı baskı yolu ile çıkartmadan daima sergileyebileceğimiz ve depolayabileceğimiz dijital çerçeveler hayatlarımızdaki yerini almaya başladı. Hem bilgisayar aracılığı ile hem de bilgisayarsız kullanılabilen dijital çerçeveler, fotoğrafların görüntülenebilmesi için daima çalışma masalarımızda, duvar raflarında ve konsollarda yerini aldı. Hafıza kartı aracılığı ve usb girişleri ile kullanılabilen dijital çerçeveler, hem kendi bellekleri ile hem de harici belleklerle çalışabilmektedir. Yirmi birinci yüzyılın yeni harikalarından olan dijital çerçeve nedir? Dijital çerçeve satın alırken nelere dikkat etmeliyiz gibi merak edilen tüm sorular ve bu soruların yanıtları sizlerle…

Dijital Çerçeve Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Dijital çerçeve hayatlarımıza henüz giren yeni bir ürün olduğundan dolayı bu konu hakkında tam olarak bir bilgi sahibi olamayabiliriz. Bu durumda dijital çerçeve satın alınırken dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekilde listelenebilir;

·        İlk olarak ekran büyüklüğünü karara vermelisiniz.

·        İçinde kablosuz ağ desteği sunan bir bluetooth özelliği olduğundan emin olmalısınız.

·        Harici hafıza desteği ve usb girişi olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

·        Pil ile çalışan dijital çerçevelerden ziyade elektrik desteği ile çalışmakta olanları tercih edebilirsiniz. Bu sayede pil bitmesi gibi sorunlarında önüne geçmiş olursunuz.

·        Ekran boyutu konusunda dijital çerçevenin ekranının en az 7 inç olduğundan emin olunuz.

·        Mümkünse uzaktan kumanda seçeneği sunan dijital çerçeveleri tercih sırasında ilk yere koymalısınız.

·        Fotoğraf kaydetme özelliği bulunan dijital çerçeveleri tercih etmelisiniz.

Dijital Çerçeve Nasıl Çalışır?

Dijital çerçeveler kesinlikle karmaşık bir kullanım yapısına sahip değildir. Güç ayarlarına girdikten sonra tıpkı tablet kullanımı gibi olmalıdır. Fotoğraflarınızın sıralanabilmesi için ilk olarak mutlaka SD cart ve USB seçeneğinden destek almalısınız. Yüklediğiniz fotoğrafların mutlak suretle belli bir piksel değerinde ve ‘jpg, jpeg’ formatında olmasına özen gösterilmelidir. Buna ek olarak yayınladığınız fotoğrafların çalışması için format seçiminde bulunmalısınız. İster video, ister slayt gösterisi olarak fotoğrafların tek tek yayınlanmasının tercihi sizin elinizde olmalıdır.

Dijital Çerçeveye Fotoğraf Nasıl Yüklenir?

Oldukça basit bir kullanım şekli bulunan dijital çerçevelerin içine nasıl fotoğraf yükleneceği herkes için merak konusu halini almıştır. Fakat bu yöntem oldukça basittir. Dijital çerçevelerde yer alan usb girişi ile birlikte telefonunuzda ya da bilgisayarınızda yer alan fotoğrafları aktarmanız mümkündür. Buna ek olarak bakıldığında dijital çerçevelerin yine içinde yer alan SD cart sayesinde fotoğraflar yüklenebilmektedir. İstediğinizde bu fotoğrafları güncelleme, yeniden sıralama, depolama gibi özellikleri de bulunan bir cihaz olarak karşımıza çıkmaktadır.

Dijital Çerçeve Nerede Satılır?

Dijital çerçeveler tüm dijital marketlerde satılabilen bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Hem ülkemizin hem de dünyanın popüler marketlerinde bu ürünleri bulabileceğiniz gibi internetten de sipariş ederek bu ürünü temin edebilirsiniz. Buna ek olarak Instagram uygulaması üzerinden de güvendiğiniz akanlar ve sayfalar aracılığı ile dijital çerçevelerin temin edileceği bilinmelidir. İnternette hepimizin bildiği sanal marketlere bakılarak ürünler alınabilir.

Dijital Çerçeve Özellikleri Nelerdir?

·        Fotoğrafların tek tek sıralanabilmesi ve haliyle görüntülenebilmesini sağlamaktadır.

·        Depolama alanı sağlayarak yeni bir kayıt tutar.

·        Kumandalı olması sayesinde kullanıcılara kolaylık sağlar.

·        Yüksek pigment, çözünürlük ve kalite sunar.

·        Fotoğrafların ister yatay ister dik formda gösterilmesini sağlar.

·        Takvim, çalar saat gibi bir özelliği bulunmaktadır.

·        Video yayınları ve müzik çalar olarak da kullanılabildiği bilinir.

·        Geniş format seçeneği sunmaktadır.

·        Cihazlar arası dosya aktarımlarının yapılabilmesini sağlamaktadır.

Dijital Çerçeve Nasıl Tamir Edilir?

Dijital çerçeveler, diğer tüm teknolojik aletler gibi hassastırlar. Ekran kırıklarında, soket girişlerinde, uzaktan kumanda arızalarında ve diğer ses problemlerinde kesinlikle kişisel bir müdahale olmamalıdır. Bu durum ürünün çok daha fazla zarar görmesine neden olmaktadır. Bu nedenle ürünü satın alındığı markaya ait olan yetkili servislere verilmesi gerekmektedir. Servisler ürünün hassasiyetini dikkate alarak ve garanti kapsamında yapılabilmektedir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir