İngilizce En İyi Kaç Yaşında Öğrenilir?

İngilizce En İyi Kaç Yaşında Öğrenilir?
21.10.2022 19:43
Dünya üzerinde en çok konuşulan yabancı dillerden biri olan İngilizce bugün her yerde karşımıza çıkan ortak bir dildir. Peki İngilizce en iyi kaç yaşında öğrenilir? Çocuklara kaç yaşında öğretilmeli? Bebeklere İngilizce şarkı açmak doğru mu? Uygun şarkılar nelerdir? İngilizce öğretmek mümkün mü? Nasıl öğretilir? Zararlı mı? Merak edilenlere birlikte bakalım.

Bugün girmek istediğimiz neredeyse her işte, her alanda, ana dilimizin dışında öğrenmemiz gereken yabancı dil bile sayılmayan ikinci dil şüphesiz İngilizcedir. Okullarda, eğitimlerde, kurslarda en çok yatırım yapılan alanların başında gelmektedir.

Araştırmalara göre İngilizce en iyi genç yaşlarda öğrenilmektedir. 14-21 yaşlarındaki insanlar daha küçük yaşlardaki insanlara göre ortalama olarak daha yüksek öğrenme başarısına ulaşmaktadır.

Çocuklara İngilizce Kaç Yaşında Öğretilmelidir?

Devlet okullarındaki İngilizce saatleri artırılarak çocuklara ve gençlere daha verimli bir şekilde İngilizce eğitimi verilmeye çalışılmaktadır. Bunun için Türkiye’nin hemen her yerinde İngilizce eğitime ulaşabilmek artık oldukça kolay bir iş.

Çocuklar daha taze bir zihne sahip oldukları için verilmek istenilen her eğitim daha küçük yaşlarda empoze edilmeye başlanıyor. Uzmanlar çocuklara 3-5 yaş aralığında İngilizce öğretmeyi tavsiye diyor. Bu yaşlar çocukların İngilizceyi kalıcı olarak öğrenmesi için en uygun yaşlardır.

Çocuklara İkinci Dil Ne Zaman Öğretilmeli?

Enstrüman, dans, spor ve dil çocuklara daha erken yaşlarında öğretilmesi ve aşılanması gereken branşlardır. Küçük yaşlarda öğrenmeye başladıkları taktirde dile yetkinlikleri ve hakimiyetleri daha fazla olacaktır. Uzmanlar çocukların İngilizceyi 3 yaşından önce öğrenebilecekleri gibi, en doğru yaşın3-5 yaş aralığında olduğunu belirtiyorlar.

Bebeklere İngilizce Şarkı Açmak Doğru Mu?

Çocuklar ve bebekler dünyayı taklit ederek öğrenme eğilimindedirler. Küçük yaşlardan itibaren kulak aşinalığının olabilmesi için İngilizce şarkılar açabilirsiniz. Bebeğinizin İngilizce şarkıları dinleyerek büyümesi ileride İngilizce öğrenmesine yardımcı olabilmektedir.

Bebekler İçin Uygun İngilizce Şarkılar Nelerdir?

Bebeğinizi uyuturken veya oyun oynarken bir yandan da İngilizce şarkı açabilirsiniz. Bu yöntem hem İngilizceye alışmasına hem de dilinin yatkın olmasına yardımcı olacaktır. Bebeğinize dinletebileceğiniz bazı İngilizce şarkılar ise şu şekilde sıralanabilir,

·        Finger Family

·        Five Little Monkeys

·        Old MacDonald Had A Farm

·        Bingo

·        Humpty Dumpty

·        ABC Song With Rapunzel

·        We Love School

·        Little Froggie (Küçük kaplumbağa)

Bebeklere İngilizce Öğretmek Mümkün Mü?

Aileler İngilizce eğitimin öneminin farkında ve bu konuyu çok fazla önemsemektedirler. Bu sebeple daha henüz küçük yaşlardaki çocuklarına İngilizce eğitim vermek istiyorlar.

Bebekler 3 yaşından önce çizgi film izletilerek ve İngilizce konuşulan ortamdalar da kalarak dile yatkınlıklarını geliştirebilirler. Türkçe öğretilen her nesnenin karşısına İngilizce karşılığı eklenerek bebeğinizin dile olan hakimiyetinin temelini atabilirsiniz.

Bebeklere Yabancı Dil Nasıl Öğretilir?

Çocuklarının iyi bir eğitim alması ve dil öğrenebilmesi aileler için büyük bir önem taşımaktadır. En güzel İngilizce öğrenme biçimi maruz bırakma yöntemidir. Bu yetişkinlerde de kullanılan bir yöntem. Bir ortamda sadece öğretilmek istenilen dil konuşulursa, kişi kendisini İngilizce konuşmaya mecbur hissediyor ve yavaş yavaş istediklerini yabancı dilde telaffuz etmeyi öğreniyor.

Bebeğinizin bakımına yardımcı olan kişilerin ana dilinin İngilizce olması bebeğinizin bu dili öğrenmesine yardımcı olacaktır. Uyuturken İngilizce şarkı ve ninniler söyleyerek kelimelerin akılda kalmasını sağlayabilirsiniz.

Erken Yaşta Yabancı Dil Öğretmek Zararlı Mı?

Öğretilmek istenenler çocuklara daha erken yaşlardayken öğretilmektedir. Çünkü çocuklar daha zinde ve açık bir zihne sahipler. Görsel ve taklitçi hafızaları siz ne söylerseniz anında çekebilen bir sünger gibidir.

Çocuklar İngilizceye daha küçük yaşlarında öğretilmek istenilirse bunun bir zararı olmadığı gibi aksine daha kısa bir sürede öğrenmesini sağlayacaktır. Dile daha hakim ve yatkın olacaklardır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir