İmplant Üstü Protez Nasıl Çıkarılır?

İmplant Üstü Protez Nasıl Çıkarılır?
03.11.2022 21:25
İmplant üstü protez, tampon, parmağa sıkışan yüzük, takma kirpik nasıl çıkarılır? Mide gazı, saçtan kına nasıl çıkarılır? Günlük hayatta problemlerden bir tanesi de bir şeyleri çıkarmaktır ve çıkarma yöntemleri bilindiğinde hayat kurtarıcı olmaktadır. İşte tüm detaylar...

İmplant üstü hareketli protezler, hiç dişi olmayan kişilerde yerleştirilen implantlar üzerine yapılan hasta tarafından takıp çıkarılabilen protezler olarak bilinir. Çene kemiği ve genel sağlığı açısından uygunsa alt veya üst çeneye iki ila dört implant üzerine protez yapılabilmektedir. İmplant üzeri protez çıtçıtlı yapısı olduğundan hasta tarafından rahatça eller yardımıyla çıkarılabilir ve çıkarıldığında diş fırçası yardımı ile temizliği yapılmalıdır.

Mide Gazı Nasıl Çıkarılır?

Nane çayı içmek mide gazını çıkarmak için en bilinen yöntemlerden bir tanesidir. Nane çayını hazırlamak için 6 ile 8 bardak arası sıcak suyun olduğu demliğe poşet çayını veya nane yapraklarını ilave edip ve 4 veya 6 dakika bekletmeniz gerekmektedir. Nane çayınıza isteğinize bağlı olarak biraz limon ve bir miktar şeker ile de tatlandırabilirsiniz.

Sindirim sistemine doğrudan etki eden nane çayının yanı sıra anason çayı da mide gazına iyi gelir. Ayrıca rezene ve papatya çaylarıda bu gaz sorunu için bir diğer içilebilecek çaylar arasındadır. Sağlığa pek çok faydası olan zencefilin mide gazına da iyi geldiği bilinmektedir.

Çay dışında başka bir alternatif olarak yürüyüş yapmak da sindirim sisteminizi çalıştırır ve gaz çıkarımını kolaylaştırır.

Kına Saçtan Nasıl Çıkar?

Kına kimyasal saç boyalarına göre çokça tercih edilen bir saç boyama ürünü olarak bilinir ayrıca vücuda da yakılır. Saça yakıldığınında kırmızı turuncu bir renk elde edilir. Kınayı saçtan akıtmak için bir yemek kaşığı karbonatla bir yemek kaşığı şampuanı bir kap içerisinde karıştırın ve içerisine yarım limon suyu dökün. Saçlarınızı hafif suyla ıslattıktan sonda bu karışımı saçınıza dökün ve iyice yedirin. Saçınızı ister streç film yardımıyla ya da saç bonesiyle üstünü kapatın. Yarım saat 45 dakika kadar saçınızda bekletin ve durulayın. Saçınızdan kınayı bu şekilde aktığını göreceksiniz.

Tampon Nasıl Çıkarılır?

Âdet kanaması olduğu dönemlerde kadınların tampon kullanarak normal bir gün geçirildiği rahatlıkla söylenebilir. Pedlere karşı alerjisi olan kadınların tampon kullanımı oldukça yaygındır ve tamponlar bolca pamuktan yapılmaktadır

Tamponu her tuvalet ihtiyacı sırasında çıkarmanıza gerek yoktur, tampon vajina içerisindeyken de idrar yapılabilmektedir. Tampon çıkarılmaya hazır hale geldiğinde kaslar gevşetilmeli, tamponun ipi tutularak yavaşça aşağı doğru çekilerek çıkartılmalıdır.

Takma Kirpik Nasıl Çıkarılır?

Takma kirpik çıkarmak göründüğünden daha kolay bir işlemdir. Bir temiz makyaj pamuğun üzerine makyaj çıkarıcı solüsyon dökülür ve kirpiklerin üzerine sürülerek gözde ki yapıştırıcının yumuşaması sağlanır. Daha sonra gözlerin dış köşelerinden başlayarak el yardımıyla kirpik tutularak nazikçe çekilir.

Parmağa Sıkışan Yüzük Nasıl Çıkarılır?

Parmağa yüzük sıkıştığında panik yapmamalı ve basit adımları izleyerek kolayca parmağınızdan çıkarabilirsiniz.

·        İlk olarak yüzüğün üzerine bir miktar sıvı sabun sıkılır.

·        Diğer elinizin parmağıyla yüzüğün üzerindeki sıvı sabun ovularak parmağa yayılır.

·        Yüzük yuvarlak döndürülerek nazikçe çıkarılmalıdır. Bu aşamada acele etmemeli sabırlı davranmanız gerekmektedir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir