Hamileyken İlişkiye Girince Ne Olur?

Hamileyken İlişkiye Girince Ne Olur?
20.10.2022 19:50
Hamilelik süreç olarak çok kritik olmakla beraber birçok soruyu akıllara getirmektedir. Hamileyken ilişkiye girince ne olur, hangi pozisyonda girilir, ilk ayında cinsel ilişkiye girilir mi? Hamileyken haftada kaç kez ilişkiye girilmeli, kaç aydan sonra ilişkiye girilir, ilk günlerinde cinsel ilişkide ağrı olur mu? Gebelikte cinsel ilişki düşüğe sebep olur mu? Sorularının cevaplarını sizler için araştırdık.

Kadınların hamilelik süresi zarfında cinsel hayat birçok kadın için durma noktasına gelmektedir. Bunun sebebi hamile kadınların ilişkiye girince kötü bir şey olacağı inancıdır. Bu yüzden hamileyken ilişkiye girince ne olur sorusu çokça sorulan soruların başında gelmektedir.

Kısaca cevaplanacak olursa hamileyken ilişkiye girmek bir problem yaratmaz. Fakat, her hamilelik aynı şekilde geçmemektedir. Eğer hamileliğe bağlı erken doğum ya da plasenta ile alakalı sorunlar mevcut ise cinsel ilişkiye girmekten kaçınmanız tavsiye edilmektedir.

Hamileyken İlişkiye Hangi Pozisyonda Girilir?

Hamilelikte çeşitli sebeplerden ötürü cinsel hayat sekteye uğrayabilmektedir. Bazı çiftler cinsel hayatlarını güvenli bir şekilde yaşamak istemektedirler. Bu yüzden hamilelikte cinsel ilişkiye hangi pozisyonlarda girilmesi gerektiği merak edilen bir konu olmuştur.

Hamilelik süresince güvenli cinsel birlikteliği sağlamak için kadınların üstte durduğu veya yan yattığı pozisyonlar tercih edilmelidir. Özellikle yirminci haftadan sonra cinsel ilişki pozisyonlarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Örneğin erkeğin üstte konumlandığı cinsel ilişki pozisyonları yaratılan baskıdan ötürü bebeğe zarar vermektedir.

Hamileliğin İlk Ayında Cinsel İlişkiye Girilir Mi?

Hamilelik boyunca çiftler cinsel ilişkinin güvenli olup olmadığını merak etmektedirler. Çoğu çift hamileliğin ilk ayını en güvenli ay olarak gördükleri için bu ayda cinsel ilişkiye girmenin bir problem olup olmadığını merak etmektedir. Bakıldığı zaman, hamilelik boyunca güvenli cinsel ilişkiye girilebilmektedir. Sadece son 4 hafta cinsel ilişkiye girilmez.

Gebelikte Cinsel İlişki Düşüğe Sebep Olur Mu?

Gebelik süresinde cinsel ilişkiye girmek çeşitli sebeplerden ötürü çiftlerin çekindiği bir şey olmuştur. Bu sebeplerin başında da cinsel ilişkinin düşüğe sebep olup olmayacağı konusu gelmektedir. Gebelikte düşük çoğunlukla genetik problemlerle ve sağlık sorunlarıyla alakalıdır. Bu yüzden gebelikte cinsel ilişki düşüğe sebep olmaz. Öte yandan cinsel ilişkiye güvenli bir biçimde girilmelidir.

Hamileyken Haftada Kaç Kez İlişkiye Girilmeli?

Hamilelikte cinsel ilişki yaşayan çiftlerin akıllarına güvenli cinsel ilişkinin yolları hakkında sorular gelmektedir. Bu sorular herhangi bir problem yaşanmaması için sorulmaktadır. Haftada kaç kez cinsel ilişkiye girilebileceği de bu sorulardan bir tanesidir.

Hamileyken haftada kaç kez ilişkiye girebileceğiniz yaşınıza göre değişen bir şeydir. Eğer yaşınız 25 ile 30 arasında ise haftada dört sefer ilişkiye girebilirsiniz. Öte yandan 30 ve 35 yaş aralığı kişiler için bu sayı üçe düşmektedir.

Hamilelikte Kaç Aydan Sonra İlişkiye Girilir?

Hamilelik sırasında güvenli cinsel ilişki yaşamak isteyen insanların akıllarında birçok soru gelmektedir. Bu sorulardan bir tanesi de cinsel ilişkiye ne zaman girilebileceği sorusudur. Hamilelik süresi boyunca son dört hafta hariç güvenli bir şekilde cinsel ilişkiye girilebilir. Öte yandan, özellikle yirminci haftadan sonra bazı pozisyonlardan kaçınılmalıdır.

Hamileliğin İlk Günlerinde Cinsel İlişkide Ağrı Olur Mu?

Normal şartlarda hamilelik süresi boyunca güvenli cinsel ilişkiye girildiğinde bir problem yaşanmamaktadır. Öte yandan cinsel ilişki sonrası yaşanan ağrılar birkaç problemin belirtisi olabilmektedir. Bu problemler düşüğe kadar gidebilir. Böyle bir durumda kadın doğum uzmanları ve jinekologlarla görüşmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir