Ginseng Tohumu Nereden Bulunur?

Ginseng Tohumu Nereden Bulunur?
13.10.2022 18:36
Günlük hayatta, bazen kolayca bulamayabileceğimiz bazı özellikli ürünler vardır. Onlara nasıl ulaşabileceğimizi merak ederiz. Peki, ginseng tohumu, sitrin taş, eski tarihli gazete, değerli taşlar nereden bulunur? Beyaz kına, canlı su, gece sigara nereden bulunur? Cevaplarına birlikte bakalım.

Asıl toprakları Uzak Doğu ve Günay Kore olarak biliniyor. Medikal ve alternatif tıp sahalarında kullanılıyor. Tedavi edici ve iyileştirici özellikleri sayesinde, toz halinde, kapsül şeklinde veya çay olarak demlenip tüketilebiliyor.

Ginseng ağacının üzerinde yetişip gelişiyor. Vücudu zehirli maddelerden arındırıyor, hücre yenileyici olarak dermatolojik tedavilerde kullanılıyor.

Ginseng tohum olarak aktarlarda ve e-ticaret sitelerinde bulunabiliyor. Çay olarak tüketmek isterseniz büyük marketlerden ve eczanelerden satın alabilirsiniz.

Sitrin Taşı Nereden Bulunur?

Sarı tonlu doğal bir taş türüdür. Brezilya, ABD, İspanya gibi ülkelerden çıkartılıp, satılıyor. Başarı ya da para taşı olarak biliniyor. Üzerinde bulundurulan veya evinde saklayan kişiye, sonsuz bir zenginlik getireceğine inanılıyor. Sitrin taşı A101, Getir Büyük gibi marketlerde ve e-ticaret sitelerinde satışı yapılmaktadır.

Eski Tarihli Gazete Nereden Bulunur?

Bazen koleksiyon yapmak bazense hediye etmek için iyi bir alternatif olan, yaşadığı döneme ışık tutan basılı yayın organları gazeteler, yakın tarihli eski gazete olarak alınmak istenirse, bayilerinden ve satış noktalarından bulunabiliyor.

Koleksiyon parçası olarak eski gazeteler koleksiyonculardan ve antika dükkanlarından temin edilebiliyor. Ayrıca İstanbul Atatürk kitaplığında ve Basım Müzesi gazete arşivinden de kolaylıkla bulabilirsiniz.

Hatta bazı arşivlerin dosyaları internet ortamına açık hale getirilmiştir. Tarih kısmını doldurarak istediğiniz gazeteye veya haber başlığına ulaşabilmeniz mümkün.

Değerli Taşlar Nereden Bulunur?

Doğal ve değerli taşları, süs eşyası olarak veya şifa dağıttığına inandığımız için üzerimizde taşıyoruz. Zarif görüntüleri, göz alıcı renkleri ve parlaklıklarıyla yüzyıllardır çeşitli şekillerde üretilip satılıyorlar.

Elmas, pırlanta, yakut, zümrüt ve daha birçok çeşitleriyle değerli taşlara kuyumculardan, mücevher atölyelerinden ve online kanallardan ulaşabilirsiniz.

Beyaz Kına Nereden Bulunur?

Beyaz kına, yarı kurak iklim ve tropikal bölgelerde yetişen bir tür şifalı bitkidir.

Açık yaralarda saç ve deri hastalıklarının tedavisinde, Düzenli kullanıldığı taktirde, cilt üzerindeki çok derin olmayan kırışıklıkların dolmasında, akne, sivilce çukurlarının kapatılıp tedavi edilmesini sağlamaktadır.

Aktar, market ve online satış kanallarında kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Canlı Su Nereden Bulunur?

Renksiz, kokusuz, şeffaf, berrak sağlıklı bir sudur. Havadaki azottan, mikroorganizmalardan arındırılmış saf bir sudur.

Dondurup çözerek, filtreleme yardımıyla ya da suyu cam kavanoz veya şişelerde bekleterek arındırılması hedeflenir. Metabolizmanın hızlı ve doğru bir şekilde çalışmasını sağlar. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

Musluklardan akan su bileşenlerinden dolayı canlı su tanımına girmiyorlar. Akarsu, nehir veya yağmur suyunun şişelenmiş halleri canlı su sınıfına girmektedir. Su arıtma sistemi alarak, sularımızı filtreden geçirip canlı su elde etmek mümkün.

Gece Sigara Nereden Bulunur?

Tütün ürünlerinin zararlarının önlenmesi adına, çıkarılan kanun kapsamında Türkiye’de kapalı alanlarda sigara içmek yasaklanmıştı.

Yakın bir zamanda da alkol satışına, gece 22.00 sınırlaması getirilmişti. Fakat sigaranın satışında herhangi bir saat kısıtlaması bulunmuyor. Gece geç saatlere kadar hizmet veren büfelerden veya tekel bayilerden sigara temin edebilirsiniz.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir