Ersun Yanal Kaç Yaşında?

Ersun Yanal Kaç Yaşında?
08.11.2023 21:15
Ersun Yanal kaç yaşında? Ersun Yanal nereli? Ersun Yanal eşi? Ersun Yanal hangi takımlı? Ersun Yanal A Milli takım? Ersun Yanal başarıları? Ersun Yanal hakkında merak edilen soruları sizler için araştırdık.

Ersun Yanal'ın doğum tarihi 17 Aralık 1961. Bugünkü tarihe göre hesaplarsak 62 yaşındadır.

Ersun Yanal Nereli?

Ersun Yanal, doğum yeri olarak İzmir, Buca doğumlu bir Türk futbol teknik direktörüdür. Dolayısıyla Ersun Yanal İzmirli'dir.

Ersun Yanal Eşi?

Ersun Yanal'ın ilk eşi Şenay Yanal'dır. Şenay Yanal ile 1987 yılında Denizli'de evlenmişlerdir. Boşanma sürecinde, Şenay Yanal'ın tazminat ve nafaka talepleri bulunduğu belirtilmiştir. İkinci eşi ise İren Ağan'dır ve Ersun Yanal, onunla tanıştıktan sonra İren Ağan ile evlenmiştir.

Ersun Yanal Hangi Takımlı?

Ersun Yanal Fenerbahçe'yi tutan bir aileden gelmektedir ve 2013-14 sezonunda Fenerbahçe ile Süper Lig şampiyonluğu yaşamıştır. Bu bilgilere göre Ersun Yanal, Fenerbahçe'nin taraftarları tarafından sevilen bir isimdir ve Fenerbahçe'yi tutmaktadır. Ancak, teknik direktörlük kariyeri boyunca farklı Türk futbol kulüplerini çalıştırmıştır ve teknik direktörlük görevlerini üstlenmiştir.

Ersun Yanal A Milli Takım?

Ersun Yanal, Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın teknik direktörlüğünü yapmıştır. Kendisi 2004 yılında Şenol Güneş'in yerine Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın başına getirilmiş ve Milli Takım'ın teknik direktörü olarak görev yapmıştır. Yanal'ın yönetiminde milli takımın birçok maçına çıkılmış ve çeşitli sonuçlar elde edilmiştir.

Yanal'ın Ay-yıldızlı ekipteki macerası toplam 15 maç sürmüştür. Bu dönemde milli takımın başında 8 galibiyet, 4 beraberlik ve 3 yenilgi almıştır. Bu istatistikler, Ersun Yanal'ın milli takımın başında aldığı sonuçları yansıtmaktadır.

Ersun Yanal Başarıları?

Ersun Yanal'ın kariyerindeki bazı başarılar şunlar:

Fenerbahçe:

Süper Lig Şampiyonluğu: 2013-14 sezonunda Fenerbahçe'yi Süper Lig şampiyonu yapmıştır.

Gençlerbirliği:

Türkiye Kupası İkinciliği: 2003 ve 2004 yıllarında Gençlerbirliği ile Türkiye Kupası finaline ulaşmıştır.

Antalyaspor:

Türkiye Kupası İkinciliği: 2021 yılında Antalyaspor ile Türkiye Kupası finaline ulaşmıştır.

Ersun Yanal, Türk futbolunun önde gelen teknik direktörlerinden biridir ve kariyeri boyunca birçok farklı kulüpte başarılı bir şekilde çalışmıştır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir