Feyyaz Uçar Kimdir?

Feyyaz Uçar Kimdir?
16.01.2022 13:30
Feyyaz uçar eski bir futbolcu olarak günümüzde bilinen bir isimdir. Futbol camiasında “Kibar Feyzo” lakabı ile tanınan birdir. Eski bir futbolcu olan Feyyaz Uçar aynı zamanda eski de bir teknik direktördür. Feyyaz Uçar Beşitaş kariyeri nasıldır? Feyyaz Uçar hangi takımlarda oynadı, Beşiktaş'tan neden ayrıldı, çalıştırdığı takımlar hangileri? Gibi merak edilenleri sizler için derledik.

Feyyaz Uçar, 27 Ekim 1963 yılında İstanbul Şişli’de dünyaya gözlerini açmıştır. Gayet donanımlı bir ailenin ilk çocuğu olan Uçar’ın annesinin ismi Nadide babasının ismi ise Bekir olarak bilinmektedir.  Feyyaz Uçar eski bir Türk futbolcu olmakla bilinen; Kibar Feyzo lakabı ile tanınan, futbol tarihinde eski bir futbolcu olan bir isimdir.

Feyyaz Uçar zamanında çok iyi bir futbolcu olmakla birlikte çoğu Türk takımında top koşturmuş ve mücadeleyi seven biridir. Feyyaz Uçar’ın futbolculuk kariyerinin yanında bir de teknik direktörlük hayatı da olmuştur. Futbolda ki başarısı Uçar’ın, teknik direktörlük hayatında da devam etmiştir. Büyük bir golcü olarak tanınan Feyyaz Uçar, birçok kişinin beğenisini toplamış olmanın yanı sıra Türk futbol tarihinde de önemli gelişmelere imza atmayı başarmıştır.

Feyyaz Uçar Beşiktaş Kariyeri Nasıldır?

Feyyaz Uçar Türk tarihi futbolunda bilinen bir isim olmakla birlikte futbol tarihinde üstün bir performans sağlamıştır. Feyyaz Uçar’ın futbol kariyerinde ki üstün başarısının yanı sıra büyük ölçüde ki azmi ve hırsı çoğu insan tarafından taktir edilen bir davranış haline gelmiştir. Uçar futbol kariyerine ilk olarak Avcılar Spor Kulübü’nde başlamakta olup kendini orda geliştirdikten daha sonrasında ise hemen, Beşiktaş Genç takımına geçiş yapmıştır. Beşiktaş’ta yoğun bir ilgi gören ve tüm beğenileri üstüne toplamayı başaran Feyyaz Uçar takımın vazgeçilmez bir futbolcusu oldu. Beşiktaş takımında attığı birçok golü bulunmaktadır. Feyyaz Uçar toplamda 16 sezonda 320 lig maçında attığı 170 gol ile “Bay Gol” lakabını kazanmaya layık görülmüş bir isimdir. Bu hareketinden sonra Feyyaz Uçar Beşiktaş’ta ligin en büyük golcüsü olmuştur.                            

Feyyaz Uçar Hangi Takımlarda Oynadı?

Futbol tarihinde sevilen ve sayılan bir oyuncu olması ile bilinen Feyyaz Uçar girdiği her takımda gönüllere taht kurmayı başaran bir futbolcu olmayı başarmıştır. Feyyaz Uçar’ın futbolculuk hayatı ilk olarak Beşiktaş takımı ile başlamıştır. Beşiktaş takımından sonra Feyyaz Uçar Fenerbahçe takımına transfer olmuştur. Fenerbahçe’den daha sonra ise, Antalyaspor ve Kuşadasıspor’da forma giymiştir. Aynı zamanda bunca takımda oynamakta olan Feyyaz Uçar milli takımda da top koşturan bir isimdir.

Feyyaz Uçar Beşiktaş’tan Neden Ayrıldı?

Beşiktaş kulübünde çok sevilen Feyyaz Uçar transferinin ardından takım ile ciddi anlamda kaynaşmış bir isimdir. 1994 ve 1995 sezonlarında Beşiktaş takımında oynamaya hala devam eden Uçar bir anda takımın başkanı Süleyman Seba ile bazı tartışmalara dahil olmuştur. Bu tartışmalara konu olan Feyyaz Uçar çek meseleleri yüzünden takım ile ilişkisinin kesildiği bilinmektedir.

Feyyaz Uçar Çalıştırdığı Takımlar Hangileri?

Feyyaz Uçar teknik direktörlük yönünden çok sevilen isimdir. Çanakkale Dardanelspor, Göztepespor, Beşiktaş, Denizlispor, Karşıyaka, Malatyaspor, Mardinspor, Karşıyaka, Altay, Van BB gibi takımları çalıştırmıştır. Bu takımları çalıştıran Uçar takımlara üstün başarıyı hedeflemiştir. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir