Ekşi Sözlük Kurucusu Kimdir?

Ekşi Sözlük Kurucusu Kimdir?
27.02.2023 23:06
Ekşi sözlük kurucusu kimdir, link ekleme nasıl yapılır, maaş veriyor mu, ne zaman kuruldu? Ekşi sözlük başlık açma nasıl yapılır, üyelik süreci nasıl işliyor, yazarı olmak için ne yapmalı, 10 entry nedir? Ünlü sosyal paylaşım platformu ekşi sözlük ile ilgili merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Ekşi sözlük kayıtlı yazarların yorumlarını ve düşüncelerini barındıran katılımcı bir sözlüktür. Türkiye’deki katılım sözlüklerinin arasında en popüler ve en ünlü olan bu sözlüğün kurucusu merak edilmektedir. Ekşi sözlük yazarı Sedat Kapanoğlu’dur.

Ekşi Sözlük Link Ekleme Nasıl Yapılır?

Ekşi sözlük link ekleme işleminden bahsedelim. Öncelikle link vermek istediğiniz kelimeyi seçin ve entry girme kutusunun sağ üst köşesine “ http:// “ girin. Sistem size “gidilecek adres “ sorusu yönelttiğinde linki yazın. Devam ettiğinizde eklediğiniz linkin sayfada yer aldığını göreceksiniz.

Ekşi Sözlük Maaş Veriyor Mu?

Merak edilen sorulardan biri de ekşi sözlük yazarlarının ne olduğu ve maaş alıp almadıklarıdır. Ekşi sözlük yazarlarının belli bir maaşları yoktur. Ancak okunma oranları üzerinden bir ücret almaktadırlar. Girilen entry başına ve okunma oranına göre belirlenmiş ücretler yazarların hesaplarına yatırılmaktadır.

Ekşi Sözlük Ne Zaman Kuruldu?

Fikirlerin, güncel haberlerin, kişilerin, ülke gündeminin çoğunlukla sert bir dille ama özgürce ifade edildiği platform ekşi sözlük Türkiye’nin en ünlü ve popüler sosyal platformlarından biridir. Özellikle genç nesil arasında oldukça popüler olan bu katılımcı sözlük ile ilgili merak edilen detaylar bulunmaktadır. Ekşi sözlüğün ne zaman kurulduğunu merak eden okurlar arama motorunda konuyla ilgili araştırma yapmaktadırlar. Ekşi sözlük Sedat Kapanoğlu tarafından 1999 yılında “sourtimes.org“ sitesinin bir parçası olarak kurulmuş ve slogan olarak da “Kutsal Bilgi Kaynağı“ seçilmiştir.

Ekşi Sözlük Başlık Açma Nasıl Yapılır?

Ekşi sözlük kullanıcıları ekşi sözlüğü nasıl kullanacaklarını araştırıyor. Sözlükte nasıl başlık açacağını merak eden kullanıcılar için kısa ve basit bir açıklama yapalım. Öncelikle ekşi sözlük sayfasının üst kısmında yer alan “ara “ butonuna açmak istediğiniz konu başlığını yazın ve aratın. Daha sonrasında en altta “…“ simgesini göreceksiniz. Hakkında bilgi verin kısmına açmak istediğiniz konu başlığını yazın ve yollayın.

Ekşi Sözlük Üyelik Süreci Nasıl İşliyor?

Ekşi sözlük üyelik sürecinden bahsedelim. Öncelikle ekşi sözlük sayfasına gelin. “Kaydol” kısmına tıklayın. Kullanıcı sözleşmesini okudum kabul ediyorum kısmını işaretleyin. Bu şekilde kolayca elşi sözlük üyelerinden biri olabilirsiniz.

Ekşi Sözlük Yazarı Olmak İçin Ne Yapılmalı?

Nasıl ekşi sözlük yazarı olabilirim? Eğer bu sorunun cevabını merak ediyorsanız yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederiz. Öncelikle mail hesabınız ile birlikte ekşi sözlüğe kaydolmanız gerekmektedir. Kayıt işlemleri sırasında size gönderilecek olan onay maili önemlidir. Buna dikkat etmeniz gerekmektedir.

Yazarlığını onaylandıktan sonra hemen ekşi sözlük yazarı olduğunuz anlamına gelmez. Öncelikle belli aşamaları tamamlamanız gerekmektedir. Ayrıca sözlük yazarı olabilmeniz için özgün yazı ve konu başlıkları açmanız beklenmektedir.

Bu şekilde 10 entry olduğunuzda çaylak statüsüne ulaşırsınız. 90 gün içerisinde en az 1 defa siteye giriş yapma mecburiyetiniz bulunmaktadır. Aksi halde üyeliğiniz pasif konuma gelir ve sıralamanın gerisine düşersiniz. Ulaştığınız Çaylak statüsünden sonra “ ekşi sözlük başvurunuz hakkında“ konu başlıklı yazar olduğunuza dair mail gelmektedir.

Ekşi Sözlük 10 Entry Nedir?

Ekşi sözlükte entry (giriş) haber, yorum ve konu başlığı anlamına gelmektedir. Yani entry sizin ekşi sözlükteki etkinliğinizi belirtmek için kullanılır Ekşi sözlükte 10 entry girmek sözlüğün  “çaylak statüsü“ seviyesini ifade etmek için kullanılan bir terimdir. Bu giriş sayısı az gibi gözükse de bazen zorlayıcı olabilmektedir. Sözlük sizi otomatik olarak her 10 enrty girdiğinizde sizi 50-60 bin kişinin yer aldığı bir sıralamaya sokmaktadır. Zaman geçtikçe ve sözlükte etkinliğiniz arttıkça daha üst statülere gelebilmektesiniz.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir