Dota Alchemist Özellikleri Nelerdir?

Dota Alchemist Özellikleri Nelerdir?
15.06.2022 11:06
Dota’nın altın canavarı, hapishane kaçkını olan Alchemist Darkbrew simyager ailesinin bir ferdidir. Altınla kafayı bozmuş olan Alchemist’i oynamak için gerekli bilgilere sahip bu yazıda, şampiyonun hikayesi, yetenekleri, özellikleri ve oynanış biçimi yer alıyor. Dota’nın en sevilen karakterlerinden olan Alchemist’i kim seslendirmektedir?

Bir kuvvet şampiyonu olan Alchemist, oyunun en hızlı altın kazanabilen yakın dövüş şampiyonudur. Her leşinden fazladan altın kazanan ve fazladan kazandığı altınları istiflenen Razzil ve devi sıklıkla carry/tank/support oynanmaktadır. Oyunun erken dönemlerinde kafasını farm yapmaktan kaldırmayan bu şampiyon, hızlı altın kasmasını sağlayan yeteneği ile rakiplerinden her zaman bir adım öndedir. Ayrıca takım arkadaşlarına verebildiği Aghanim’s Scepter sayesinde onları geri düşürmeme özelliğine sahip bir şampiyondur. Toplamda 4 saniyeye kadar stun atabilme yeteneği olan Alchemist, farm yapmasına yardımıcı olacak asit spreyini de kullanır.

Dota Alchemist Nasıl Oynanır?

Aldığı her leşten fazladan altın kazandığı için Alchemist hızlıca istediği itemları elde edebilir bu durumu kartopu etkisine çevirebilir. Ulti yeteneği aktifken; takım savaşlarında dayanıklılığı artan Alchemist alt etmesi zor olan, saldırı hızı kazandığı için rakiplerine verdiği hasarı artan, hareket hızı kazandığı için kaçılması zor olan bir şampiyon haline gelir. Alchemist onu engelleyecek stun, yavaşlatma etkilerine karşı nadir bir şampiyondur dolayısıyla Black King Bar kasılması önerilir.

Dota Alchemist’e Karşı Savaşan En İyi Kahraman Kimdir?

Axe der ki: “AXE!” Evet, Alchemist’e karşı savaşan en iyi şampiyon Axe olabilir. Özellikle satın alacağı itemlerle Axe Alchemist’in kendisine verebileceği hasarı yok sayabilir ya da geri döndürebilir. Ulti yeteneği açıkken Alchemist yüksek saldırı hızına sahip olduğundan Axe’ın ‘Counter Helix’ yeteneğini fazlaca tetikleyecektir ve bu yetenek Black King Bar kasılsa bile hasarı ilettiğinden Axe Alchemist için zorlu bir rakiptir.

Dota Alchemist Karakterini Seslendiren Kimdir?

Alchemistin seslendirmesini yapan sanatçı Bruce Miles’tır. Bruce Miles ayrıca Lifestealer ve Omniknight karakterlerinin de seslendirmesini yapmıştır. Dota Underlords oyununda Omniknightı da Bruce Miles seslendirmiştir.

Dota Alchemist Karakterinin Hikâyesi Nedir?

Darkbrew simyager ailesinin en yaratıcı, en hırslı ve en vurdumduymaz üyesi olan Razzil yetişkinlik çağına geldiğinde aile geleneklerini bir kenara bırakmış ve kendini koca bir dağı altına çevirmeye adamıştır. Sayısız başarısızlık ve verdiği hasar yüzünden hapse atılan Razzil orada devi ile tanışır. Devi kendini yememesi için ikna eden Razzil hazırladığı içkiyi devine içirir ve ortalığı yakıp yıkan devi sayesinde hapisten kaçarlar.

Kendilerine geldiklerinde devinin mutlu olduğunu gören Razzil devi de kendini adadığı projesine ortak eder ve yola koyulurlar...

Dota Alchemist Yetenekleri Nelerdir?

Alchemist Yetenekleri: Acid Spray, Unstable Concoction, Greevil’s Greed, Chemical Rage ve Berserker Potion.

Acid Spray; hedeflenen alana zehir fışkırtır ve içinde bulunan rakiplere zarar verir. Unstable Concoction Alchemist’in rakip şampiyonlara fırlattığı, etrafına hasar veren ve stun atan bir patlayıcı bir karışımdır. Greevil’s Greed Alchemist’in her leşi için fazladan altın veren yeteneğidir. Chemical Rage Razzil’in devinin içtiği bir şeydir. Ve ona fazladan hasar, can yenilenmesi, saldırı hızı ve hareket hızı sağlar. Berserker potion Alchemistin Aghanim’s shard almasıyla elde ettiği yetenek takım arkadaşlarına can yenilenmesi, saldırı hızı ve hareket hızı kazandırır.


Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir