Dota Riki Özellikleri Nelerdir?

Dota Riki Özellikleri Nelerdir?
28.07.2022 15:55
Dota riki nasıl oynanır, dota riki’nin yetenekleri nelerdir, dota riki’nin hikâyesi nedir, dota riki’nin seslendirmeni kimdir, dota riki’nin ultisi nedir, dota riki’ye karşı en iyi karakter kimdir vb. soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Dota Riki fazlaca oynan bir oyun olduğu için özelikleri de merak konusu olmuştur. Rikinin kuvvetli özelikleri içerisinde, engelleyici, taşıyıcı ve kaçışı sayabiliriz. Ancak Dota Riki, ani hasar, destek, dayanıklı vs. konularında fazla iyi değildir.

Dota Riki’nin Hikâyesi Nedir?

Riki, büyük Tahlin hanedanının orta çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Tahta sahip çıkması adına seçilen bir abisi ve şımartılıp üzerine düşülen bir kardeşi bulunan ortanca çocuk Riki, doğuştan görünmezlik sanatı adına yaratılmış gibiydi. Kendisinin geliştirdiği ve bir gece ansızın kendi halkı aracılığıyla ihanete uğrayıp ailesi katledildiğinde onun yaşamını kurtaran sanat buydu. Bütün kraliyet hanedanı içerisinde bir tek o, sessizce, hızla ve dumanı kendine siper edip kullanarak kaçabildi. Düşman savaşçılarını gafil avlayıp ve boğazlarını birer birer kesip hanedan topraklarını terk etti. Artık hanedana karşı sorumluluklarından kurtulmuş olan Riki, yeteneklerini yeni bir geleneğe hizmet adına kullanmakta: Gizli Suikast. Düşmanlarını susturmaktaydı, yeteneklerini geliştiren ve ailesini öldürenler ile vatandaşlık hakkını elinden alanlar için bir gün intikam almayı ummaktaydı.

Dota Riki Nasıl Oynanır?

İlk olarak düşmanın arkasına gelip 2 tane Backstap ile vurun, canının 5'de 1'i böylelikle gider. Ardından Smoke'yi atın ve Blink ile 120 zararı verip arkasına ışınlanın. Blink becerisi ışınlanma işini o zaman hallediyor zaten. Bu noktadan sonra düşmanınız artık beceri kullanamayacak ve Skull Basher sayesinde sersemleyip dururken kaçmaya kalkacak fakat Smoke onu yavaşlatacaktır. Kaçmaya çalışıp iyice batağa saplanacak. Netice olarak = kesinlikle ölecektir, gerekli biçimde kastıysanız Riki'yi.

Dota Riki’nin Yetenekleri Nelerdir?

Dota Riki’nin yetenekleri aşağıdaki gibidir;

·        Duman bombası atar, düşmanları susturur ve saldırıları kaçırmalarına neden olur.

·        Hedef birimin arkasına ışınlanır, onları anlık olarak yavaşlatır ve eğer bir düşmansa ilave hasar için saldırır.

·        Riki dünyadan kaybolup ve etrafında yer bulan rastgele düşman birimlerine arkadan saldırı düzenler.

·        Riki gölgelere karışarak görünmez olmaktadır. Riki düşmana arkasından her saldırdığında, çevikliğine bağlı şekilde fazladan hasar görürü. Riki saldırdığında görünür olmaktır.

·        Hedef düşmana bir ok atar ve onları uyutur. Hedef, sürenin sonunda veya çok fazla hasar alırsa uyanacaktır. Uyandığında hedef hasar alır ve yavaşlar.

·        Kullanım menzilini ve saldırı sayısını artırır ve bu süre boyunca onların içinde saklanarak bir müttefik kahramanı hedef almanıza olanak tanır. Her saldırı ek bir hedefi vurur.

Dota Riki’nin Seslendirmeni Kimdir?

Dota Riki özelikler gençler tarafından fazlaca oynanan bir oyun. Hal böyle olunca Google’da en fazla araştıranlardan bir konu da seslendiren kişinin kim olduğu ancak bu konuda net bir yanıt bulamadık.  

Dota Riki’nin Ultisi Nedir?

Kısaca anlatmak lazımsa Lina kükreyip Ulti'yi çakınca külünüzü dahi bulamazlar, bu beceriyi kullanmazsanız. Smoke becerisi birkaç dakika beceri kullanılmasını engel olacaktır. İşte biz o birkaç dakika içerisinde kesmelisiniz düşman kahramanı.

Dota Riki’ye Karşı En İyi Karakter Kimdir?

Blood ve Bounty size sıkıntı yaratabilecek kuvvetli kahramanlardandır. Oyunda hemen Riki karakterini tercih edemiyorsunuz bir süre oyunu oynayıp düşmanlarla savaşmanız gerekecektir.


Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir