Dört Gözle Beklenen The Last of Us Remake Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dört Gözle Beklenen The Last of Us Remake Hakkında Bilmeniz Gerekenler
09.08.2022 16:08
Yaklaşan popüler aksiyon-macera oyunu The Last of Us hakkında merak edilen pek çok konu vardır. The Last of Us ne zaman çıkacak? The Last of Us çok oyunculu modu nedir, hangi platformlarda yayınlanacak?

The Last of Us, Playstation 3'te en çok oynanan ve popüler oyunlardan biriydi ve The Last of Us Remake (Bölüm I),oyunu yeni nesil konsollarda deneyimlemenizi sağlıyor. Orijinal oyun 2013 yılında PS3 konsolu için piyasaya sürüldü. Daha önceki birçok sızıntıya rağmen oyunun geliştiricisi Naughty Dog, haziran ayında The Last of Us'ın yeniden çevrimi üzerinde çalıştığını duyurdu. Daha yeni resmi bir açıklama yapıldı. Oyunun hayranları için uzun zamandır beklenen resmi açıklama, 10 Haziran'da Summer Game Fest 2022 sırasında geldi. Oyunun yeniden çevrimi orijinal olarak diğer Sony stüdyoları tarafından düzenlendi, ancak sonunda oyunun orijinal geliştiricisi Naughty Dog'a geri döndü. Joel ve Ellie'nin hikayesini zaten biliyoruz, ancak PS5'in bu yeniden çevrime getirdiği birçok yeni iyileştirme var. İşte The Last of Us Remake hakkında topladığımız tüm bilgiler!

The Last of Us Remake Çıkış Tarihi Ne Zaman?


The Last of Us Part I'in resmi çıkış tarihi, Summer Game Fest etkinliği sırasında yapılan sürpriz bir duyuruyla açıklandı. Oyuncular, Joel ve Ellie'nin güçlü hikayesini 2 Eylül 2022'de daha gerçekçi bir şekilde deneyimleyebilecekler. Bu tarihte bile sızdırılan bilgiler doğrulandı. Daha önce, Twitter kullanıcısı Wario 64, PlayStation Store listesinde yanlışlıkla erken görüntüleri ve bir fragman videosunu tespit ettiğinde bir çıkış tarihi sızıntısı meydana gelmişti.

The Last of Us Remake Yayınlanacağı Platformlar Nerelerdir?

The Last of Us Part 1 Remake'in hem PS5 hem de PC'de çıkacağı doğrulandı, ancak aynı anda çıkmayacak. Belirtilen tarihte oyun ilk olarak PlayStation 5'te karşımıza çıkacak. Sonra birkaç yıl sonra PC'ye geliyor. Yeni nesil PS5 konsolunun tüm özellikleri oyuna entegre edilmiştir ve bu da onu orijinal oyunun piyasadaki mümkün olan en iyi versiyonu haline getirir.

The Last of Us Remake Geliştirmeler Nelerdir?

Oyunun PS5 için yeniden çevrimi, oyuna geliştirilmiş grafikler ve yeni kontroller dahil olmak üzere birçok yeni özellik katacak. Yayınlanan 11 dakikalık oynanış videosunda herhangi bir yeni mekan veya savaş sahnesi gösterilmedi. Ancak geliştirilmiş grafikler, fizik, karakter modelleri, animasyonlar, speedrun modu ve geliştirilmiş AI gibi yeni özelliklerden söz edildi. PS5 size iki grafik seçeneği arasında bir seçim sunar. Birincisi, 30 FPS'de sabitlenen yerel bir 4K seçeneği, ikincisi ise 60 FPS'de sabitlenen dinamik bir 4K seçeneğidir.

The Last of Us Çok Oyunculu Modu Nedir?


Orijinal The Last of Us, Factions adlı popüler birçok oyunculu moda sahipti. Bu mod The Last of Us Part II'den kaldırıldı ve daha az bilinen bağımsız bir oyuna genişletildi.  Hal böyle olunca, 2 Eylül'de çıkacak olan remake'de çok oyunculu modlar yer almayacak. Ancak, bağımsız bir çok oyunculu oyun olarak piyasaya sürülecek.

The Last of Us: Left Behind DLC Paketi Nedir?

The Last of Us, ana hikayeden önce geçen ve Ellie'nin etrafında dönen Left Behind adlı bir DLC paketine sahipti. Bu DLC paketi, oyunun yeniden yapımında temel oyuna entegre edilecek.

The Last of Us Part 1 Remake: Ön Sipariş Sürümleri Nedir?

The Last of Us Part I, resmi PlayStation Store'da ön siparişe açıldı! The Last of Us Part I, Standard ve Digital Deluxe olmak üzere iki versiyonda piyasaya sürülecek. Bu sürümlerde bulunan özellikler aşağıdadır.

Standart Sürüm – 699 TL

The Last of Us tam hikâye (PS5)

Left Behind ana oyun öncesi bölümü(DLC)

Digital Deluxe Sürümü – 789 TL

The Last of Us tam hikâye (PS5)

Left Behind ana oyun öncesi bölümü(DLC)

2 yetenek geliştirmesi (erken açılır)

Tabanca/tüfek geliş. (erken açılır)

Patlayıcı oklar (erken açılır)

Koyu Mavi Filtresi (erken açılır)

Speedrun Modu (erken açılır)

Altı silah kaplaması (erken açılır)

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

News Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir