Daihatsu Araba Hangi Ülkenin?

Daihatsu Araba Hangi Ülkenin?
13.06.2022 12:09
Orijinal ve resmi adı ile Daihatsu Motor Co. olan ama bilinen adı ile Daihatsu olan şirket, en eski otomobil markalarının ve içten yanmalı motorların üreticisi konumundadır. Daihatsu araba hangi ülkenindir? 2022 yılı güncel fiyatları ile Daihatsu arabalarının modelleri ve hakkında merak edilen her şey yazımızda yer alıyor.

Daihatsu isimli araba üretim firması 1907 senesinde Japonya’da kurulmuştur. Binlerce çalışanı olan Daihatsu, 2016 yılı itibariyle Toyota bünyesinde faaliyetlerine halen devam etmektedir.

Daihatsu Araba Alınır Mı?

Daihatsu araçlarının herhangi birisinde kronik sorun tespit edilmemiştir. Yapılan kullanıcı yorumları da genellikle aracın daha ucuz olabilmesi için kimi lükslerden bilerek kaçınıldığı yönündedir. Bu sebeple fiyat performans ürünü olarak görülen Daihatsu marka araçlar, genellikle ortalama bir şekilde önerilmektedir.

Daihatsu Araba Modelleri Nedir?

Daithatsu’nun resmî sitesinde yer alan bilgilere göre, ürettiği araba modelleri aşağıda listelenmiştir:

-         Y.Terios

-         Materia

-         Y.Sirion

-         Copen

-         Cuore

-         Terios

-         Sirion

-         Yrv

-         Delta

Daihatsu Terios Nasıl Bir Araba?

Daihatsu Terios kullanan kişiler, nasıl bir araba olduğuna dair kimi yorumlar yapıyor. Bu sayede de bu arabayı almak isteyen kişiler, kullananlardan deneyimlerini dinleyebiliyorlar. Daithatsu Terios için yapılan yorumlar genellikle ufak araba oluşu yönünde. Ön farları desensiz, arka kısmının tasarımı zarif ve sade. Aynı şekilde bu arabanın iç tasarımının da gösterişsiz olduğu yönünde yorumlar mevcut. İç tasarımında kullanılan plastiğin kalitesinin ise pek çok küçük sınıf otomobilden daha kaliteli olduğu söylenmekte.

Motor ve performansına bakıldığında ise akıllı motoru sayesinde makul bir performans sergilediği belirtilen Terios, 0’dan 100 km/s hıza 13 saniyede ulaşabiliyor. Ayrıca 100 km’de ortalama 7,5 litre yakıt tüketimi olan Terios’un 46 litrelik deposu sayesinde 613 km gibi bir uzaklığa tek depo ile gidebildiği de belirtilmiş.

Daihatsu Sirion Nasıl Bir Araba?

Tasarımı ile Mini Cooper’a oldukça benzetilen Sirion modeli için yapılan yorumlar ortalamanın üzerinde bir araç olduğu yönünde. Beğenilen özellikleri küçük bir araç oluşuna rağmen 1.3 motor ile gayet güzel bir performans sergilemesi, ön kısmın genişliğinin oldukça yerinde oluşu, küçük yapısı ile kolay park imkânı iken yol tutuşunun iyi olmaması ve uzun yolda o kadar başarılı bir araç olmaması Sirion modelinin eksik yönleri olarak belirtilmiş.

Daihatsu Cuore Nasıl Bir Araba?

Donanımsal olarak çıplak olan Cuore model ile ilgili yapılan yorumların geneli oldukça negatif. Oldukça küçük oluşu, ivmelenmekte zorlanışı, yedek parçanın bulunmasının zorluğu gibi pek çok yorum Cuore’u tavsiye edilmeyen modeller arasında göstermektedir.


Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir