Cumartesi Günü Noterler Açık Oluyor Mu?

Cumartesi Günü Noterler Açık Oluyor Mu?
16.09.2022 18:39
Noterlik işlemleriyle ilgili en çok araştırılan konulardan biri, noterlerin ne zaman açık olup ne zaman kapalı olduğudur. Nöbetçi noterler devam ediyor mu, noter Pazar günü açık olur mu, hafta sonu açık olur mu, cumartesi günü açık olur mu, gece noteri var mı, nöbetçi noter nasıl öğrenilir? İşte detaylar…

Noterlik ofisi olarak hafta sonları hizmet vermemektedir. Ancak, her eyalete atanan bazı noterler cumartesi günleri noter olarak görev yapmaktadır. Noterler cumartesi günleri 10:00'da çalışır ve 16:00'da biter.

Nöbetçi Noterler Devam Ediyor Mu?

6 Nisan 2019'da yürürlüğe giren nöbetçi noter büyük tepki aldı. Çünkü hafta içi çalışanlar cumartesi ve pazar günleri işten ayrılmadan veya gecikmeden notere onaylatabilirler. 2022 yılından itibaren çalışan noterler cumartesi ve pazar günleri 10:00-16:00 saatleri arasında çalışmaktadır.

Noterler Hafta Sonu Açık Olur Mu?

Genellikle hafta sonları hizmet vermeyen noterler 2019 yılından itibaren nöbetçi hizmet sistemine başlamıştır. Böylece vatandaşlar her Cumartesi ve Pazar noterlik aracılığıyla işlem gerçekleştirebilirler.

Noter Pazar Günü Açık Olur Mu?

2019 yılından itibaren normalde hafta sonları çalışmayan noterler zorunlu oldu. Bu, işlemlerin cumartesi ve pazar günleri nöbetçi noter aracılığıyla yapılabileceği anlamına geliyor. Noterler hafta sonları 10.00-16.00 saatleri arasında çalışırlar ve sadece il ve tarih seçilerek kurumun resmi web sitesinde aratılabilirler.

Gece Nöbetçi Noter Var Mı?

Noterlerin gece vardiyasında çalışıp çalışmadığı insanların merak ettiği konulardan biri haline geldi. Nöbetçi noterler var ama bu noterler gece hizmet vermiyor. Nöbetçi noterler sadece 10:00 ile 16:00 saatleri arasında mevcuttur.

Nöbetçi Noter Nasıl Öğrenilir?

Nöbetçi noterlerde görev yapanların sordukları sorulardan biri de hangi noterlerin görevde olduğunu nasıl öğrenecekleridir. Noterlik hizmetleri listesi ve başvuru formlarına "https://portal.tnb.org.tr/"internet adresinden ulaşılabilir. Noterin hangi federal eyalette faaliyet gösterdiğini ve ne zaman noterin faaliyet gösterdiğini ilgili alanlara girip arama yaparak belirleyebilirsiniz.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir