Cumartesi Günü Noterler Açık Oluyor Mu?

Cumartesi Günü Noterler Açık Oluyor Mu?
15.09.2022 23:03
Noterler, pek çok insanın yolunun düştüğü kuruluşlar olmuşlardır. Noterler hakkında bilgi edinmek isteyen okuyucularımız için; cumartesi günü notlerler açık oluyor mu, nöbetçi noterler devam ediyor mu, noterler hafta sonu açık olur mu, noter pazar günü açık olur mu, gece nöbetçi noter var mı, nöbetçi noter nasıl öğrenilir? Konularına açıklık getirdik.

Noter devlet kurumu olduğu için hafta sonları hizmet vermemektedir. Ancak  her ilde belirlenen bazı noterlerin cumartesi günleri faaliyetlerini yürütmek üzere görevli noterleri bulunmaktadır. Noterler cumartesi günleri saat 10.00'da çalışır ve saat 16.00'da kapanır.

Nöbetçi Noterler Devam Ediyor Mu?

6 Nisan 2019 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanan "Nöbetçi Noter" halktan büyük ilgi gördü. Çünkü hafta içi çalışanlar noter tasdik işlemlerini Cumartesi ve Pazar günleri işten ayrılmadan veya işi geciktirmeden gerçekleştirebilmektedir. 2022'den itibaren nöbetçi olan noterler cumartesi ve pazar günleri 10.00-16.00 saatleri arasında çalışmaktadır.

Noterler Hafta Sonu Açık Olur Mu?

Genellikle hafta sonları hizmet vermeyen noterler 2019 yılından itibaren nöbetçi hizmet sistemine geçmiştir. Böylece vatandaşlar her Cumartesi ve Pazar noterlik aracılığıyla işlem yapabilirler.

Noter Pazar Günü Açık Olur Mu?

2019 yılından itibaren normalde hafta sonları çalışmayan noterler zorunlu hale geldi. Bu, işlemlerin cumartesi ve pazar günleri nöbetçi noter aracılığıyla yapılabileceği anlamına gelmektedir. Noterler hafta sonları 10.00-16.00 saatleri arasında çalışırlar ve sadece il ve tarih seçilerek kurumun resmi web sitesinde sorgulanabilirler.

Gece Nöbetçi Noter Var Mı?

Gece nöbetçi noter olup olmadığı insanların akıllarına takılan sorulardan birisi haline gelmeyi başarmıştır. Nöbetçi noterler bulunmaktadır ancak bu noterler gece hizmet vermemektedir. Nöbetçi noterlere yalnızca saat 10.00 ila 16.00 arasında ulaşmanız mümkündür.

Nöbetçi Noter Nasıl Öğrenilir?

Nöbetçi notere işi düşen insanların merak ettikleri konulardan birisi de hangi noterin nöbetçi olduğunu nasıl öğrenecekleri olmuştur. Noter tasdik hizmetlerinin listesine ve talep formlarına "https://portal.tnb.org.tr/" internet adresinden ulaşılabilir. Noterin hangi ilde çalıştığını ve ne zaman çalıştığını uygun alanlara yazıp arama yaparak öğrenmeniz mümkün olacaktır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir