Eczanede Biber Gazı Satılır Mı?

Eczanede Biber Gazı Satılır Mı?
14.02.2023 22:57
Eczanelerde ilaç statüsüne girmeyen, iş birlikleri ile satışı yapılan başka ürünlerde bulunmaktadır. Gelin bu tanıma giren bazı ürünlere birlikte bakalım. Biber gazı, Keto Burn, Bomb Size, göz bandı eczanede satılır mı? Badem yağı, Blistex, Botoks eczanede satılır mı? Merak ettiklerinizi sizin için detaylandırdık.

Artık sivil vatandaşların bile maalesef cebinde taşıması gereken, öz savunma ürünlerinden biri biber gazıdır. Biber gazının eczanelerde satılıp satılmadığı ise merak edilmektedir. Biber gazının eczanelerde satış izni bulunmamaktadır. Ürünü av malzemeleri satılan dükkan ve kuruluşlardan, poligonlardan ya da e-ticaret sitelerinden temin edebilirsiniz.

Keto Burn Eczanede Satılır Mı?

Besleyici ve düzenli kullanıldığında vücuttaki direnç gösteren yağları kıran bir içeriktir. Keto Burn piyasada isim yapmış bir zayıflama ilacıdır. Takviye edici ürün olarak geçmektedir. Günlük olarak kullanımı önerilmektedir. Ayrıca ürün damla şeklinde ve 60 ml olarak üretilip satılmaktadır. İçerisinde ginseng, african mango, mineralli su gibi maddeler olan Keto Burn damla şeklinde kullanılmaktadır. Anlaşmalı eczanelerde de satışı yapılmaktadır.

Bomb Size Eczanede Satılır Mı?

Son yıllarda adından söz ettiren göğüs büyütmeye yardımcı olan bir serumdur.  Ürün doğal ve ekonomik yoldan göğüs bedeninizi 1 ya da 2 beden büyütmeyi vadetmektedir. Bomb Size sadece kendi web sitesinde ve online satış kanalları aracılığı ile alıcısına ulaşmaktadır.

Göz Bandı Eczanede Satılır Mı?

Gözleri dinlendirmek ve uykuya daha rahat bir şekilde dalabilmek için üretilmiş ışığı tamamen kesen göz kamuflesidir. Göz bandı uykuya dalarken ışığı tamamen kestiği için gözlerinizin dinlenmesine ve daha konforlu bir uyku deneyimi yaşamanıza vesile olur. Göz bantları medikal ürün mağazalarında, iç çamaşırı dükkanlarında ya da e-ticaret kanallarında satılmaktadır. Bazı eczanelerde de uyku maskesi uyku bandı olarak satılabilmektedir.

Badem Yağı Eczanede Satılır Mı?

Özellikle saçlar, kirpikler ve kaşlar için üretilip satılan doğal bir bakım yağıdır. Birçok faydası bulunan ve düzenli kullanımda etkisini hissettiren en doğal yağlardan biridir. Genellikle aktarlarda, kozmetik mağazalarında ve eczanelerde satılmaktadır.

Blistex Eczanede Satılır Mı?

Blistex yüksek koruyucu içeren ve çok fazla tahriş olmuş bölgelerde bile ilk sürüşte yüksek başarı sağlayan bir dudak bakım balmıdır. Dudakların hatta ellerin zor iyileşen yapısı göze alındığında az miktarda bir ürün ile çok iyi sonuçlar elde eden bir bakım ürünüdür. Dünyanın en iyi dudak bakım ürünlerinden biri olan Blistex eczanede satılmaktadır.

Botoks Eczanede Satılır Mı?

Türkiye’de sadece Dysport ve Botox markalarının yasal yoldan satışı mümkündür. Bunun dışında kalan hiçbir ürünün Türkiye’de satışı yasal değildir. Botoks eskiden eczanelerde satışı yapılabilen bir üründü. Getirilen yeni yasa ile birlikte artık sadece doktorlar botoks ilaçlarına ulaşabilmektedir. Doktorlar karekod sistemi ile depolardan ürünleri (sadece Botox ve Dysport marka ürün) alabilecektir. Botoks eczanelerde satılamamaktadır. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir