Çok Yönlü Bir SUV Modeli Olan Suzuki Vitara Hakkında Merak Edilenler

Çok Yönlü Bir SUV Modeli Olan Suzuki Vitara Hakkında Merak Edilenler
30.07.2022 20:11
Suzuki Vitara hangi yağ kullanılır, Suzuki Vitara hangi ülkede üretiliyor, Suzuki Vitara modelinde hangi motor ve şanzıman kullanılır, Suzuki Vitara Full paket hangisidir, Suzuki Vitara lastik basıncı kaç olmalıdır,Suzuki Vitara deposu kaç litredir, Suzuki Vitara kaç beygirdir vb. soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Aracın ön bölümünde Suzuki logosuna vurgu yapapn ve araca sert görünüş veren yeni ön panjur ve köşelere alınmış çekik far, yeni Vitara’nın kendinden emin duruşunu ön plana çıkarıyor. Yüksek donanımda sunum yapılan LED gündüz farlarının entgre edildiği tampon da arabanın şık tasarımına katkı sağlamakta. Suziki bir Japon markasıdır.

Suzuki Vitara Hangi Segmenttir?

Araç dünyasında işlerin en zor olduğu segmentlerden bir tanesi de SUV segmenti. Ürün türleri fazlaca sınırlı olan Japon marka Suzuki'yi senelerdir bu segmentte başarılı bir biçimde temsil eden Vitara aynı vakit piyasası olan bir arabadır.

Suzuki Vitara Hangi Yağ Kullanılır?

Suzuki Vitara kullanma talimatına gören iki tane motora göre yağlar gruplandırılmıştır. M16A motoru kısaca 1.6 atmosferik motor. K14C motoru kısaca 1.4S turbo beslemeli motor. M16A motorun 3,9 Lt yağ kapasitesi vardır ve bu motora 0W - 20 yağ koyması gerekildiği söyleniyor.

Suzuki Vitara Hangi Ülkede Üretiliyor?

Suzuki Motor Şirketi veya kısaca Suzuki, Uzakdoğu ülkelerinden Japonya'nın araç sektöründe faaliyet sürdüren bir araç markasıdır. Japonya'nın, dünya araç pazarındaki yeri son derece üst konumdadır.

Suzuki Vitara Modelinde Hangi Motor ve Şanzıman Kullanılır?

Yeni Suzuki Vitara, Türkiye’de 120 HP güç üreten 1.6 litrelik benzinli atmosferik ve de 140 HP kuvvet üreten turbo benzinli motoruyla satılıyor. Her iki motor tercihini de CVT otomatik şanzımandan sunuyor olması olumlu ancak dizel motor tercihinin olmaması satış manasında Vitara'nın işini biraz zorlaştırıyor.

Suzuki Vitara Full Paket Hangisidir?

Devamlı olmayan fakat özellikle kar ve çamur gibi kaygan zeminde son derece iyi çalışan 4 çeker sistemi, engebeli hafif arazide de herhangi sorun çıkartmadan ilerleyen cinsten. Off-road meraklısı olmayan ama her koşulda araba sürmeyi sevip isteyenler adına biçilmiş bir kaftan görevindedir Suzuki Vitara. Şu an piyasada olan Full modeli ise Vitra Karo!

Suzuki Vitara Lastik Basıncı Kaç Olmalıdır?

Basınç değişikliği oranında lastiklerinin hava basıncını da düzenlemeniz lazımdır. 225 55 R17 lastik ebatları adına eğer arabanız devamlı yüklü bir şekilde kullanıyorsanız, Ön ve arka lastikleri 40 psi miktarında hava basmalısınız.

Suzuki Vitara Deposu Kaç Litredir?

Yakıt Kapasitesi 47 lt. Şehir İçinde Tüketim ise (100 km) 6.6 LT. Suziki son derece iyi bir Japon markasıdır, otomatik şanzımanı sayesinde bolca tercih ediliyor.

Suzuki Vitara Kaç Beygirdir?

Yeni Suzuki Vitara, Türkiye’de 120 HP güç üreten 1.6 litrelik benzinli atmosferik ve 140 HP kuvvet üreten turbo benzinli motorla satışta. Her iki motor tercihinde de CVT otomatik şanzıman bulunuyor olması güzel ancak dizel motor tercihinin olmaması satış manasında Vitara’nın işini biraz zor duruma düşürmekte. Test arabamızda, 1.6 lt’lik, üstten çift eksantrikli ve 16 supaplı atmosferik motor yer almakta. 120 HP kuvvet ve 156 Nm tork vaat eden motor, 1185 kg’lik hafif yapısı da etkisiyle hantal bir izlenim bırakmamakta ama yine de bu çeşit araçlarda daha fazla torka ihtiyaç duyulduğu bir doğru. Bu manada 140 HP kuvvet ve 220 Nm tork sunmakta olan 1373 cc’lik turbo motoru tercih etmek daha avantajlı olabilir.

Suzuki Vitara Sıfır Fiyatı Nedir?

Suzikinin sıfır fiyatları modeline göre değişim gösterdiği için net bir fiyat söylemek yanlış olacaktır. Ancak piyasaya göre hala son derece uygun fiyatlarda olan Suziki model alınmaya değer bir markadır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir