Cennet Koyu Nerede? Cennet Koyu’na Nasıl Gidilir? Cennet Koyu Hakkında Tüm Merak Edilenler

Cennet Koyu Nerede? Cennet Koyu’na Nasıl Gidilir? Cennet Koyu Hakkında Tüm Merak Edilenler
18.07.2022 13:14
Akdeniz’in turizm merkezleri arasında yer alan Cennet Koyu, Türkiye’nin en önemli doğal güzelliklerinden biridir.

Masmavi denizi ve berrak gökyüzü ile ağaçların arasında bulunan Cennet Koyu, hem yerli hem de yabancı turistlerin en çok tercih ettiği tatil beldelerinden biridir. İşte, Cennet Koyu hakkında tüm merak edilenler…

Cennet Koyu Nerededir? Cennet Koyu'na Nasıl Gidilir?

Cennet Koyu, Muğla il merkezine 134 km, Bodrum’a ise 20 km mesafededir.  Bodrum Göltürkbükü bölgesine 3 km uzaklıkta olan Cennet Koyu’na ulaşım oldukça kolaydır. Tekne veya özel araçlar ile koya rahatlıkla ulaşım sağlanmaktadır.  Fethiye rotalı tekne turları sayesinde Cennet Koyu’na Bodrum ve çevresinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.  

İstanbul’dan havayolu ile ulaşım sağlayanlar için Dalaman Havalimanı üzerinden ulaşım oldukça hızlı olacaktır. Karayolu ile İstanbul’dan Fethiye’ye yaklaşık 12 saatlik bir yolculuk sonrasında ulaşabilirsiniz. Daha sonra tekneler ile kısa sürede Cennet Koyu’na ulaşabilirsiniz.

Cennet Koyu Giriş Ücreti Nedir?

Cennet Koyu’na girişler ve koyda kamp yapmak ücretsizdir. Koya özel aracı ile gelenlerin otopark ücreti ödemesi gerekmektedir. Bununla birlikte şezlong için de ayrıca ücret ödenmesi gerekmektedir. 

Cennet Koyu Hakkında Tüm Merak Edilenler

Cennet Koyu’na ulaşım oldukça kolay sağlanmaktadır. Koya gelmek isteyenler toplu taşıma araçlarının sefer saatlerini takip ederek koya rahatlıkla ulaşabilmektedir. Cennet Koyu'na özel araç ve taksi ile de ulaşabilirsiniz.

Cennet Koyu'nda kamp yapma olanağı bulunmaktadır. Koyun belirlenen noktalarında kamp yapanlar, istedikleri takdirde balık tutabilmekte ve yüzebilmektedir. Bunun yanı sıra koyda düzenlenen tekne turları ile benzersiz manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. 

Cennet Koyu'nda duş ve tuvalet bulunmamaktadır. Duş ve tuvalet ihtiyacını karşılamak isteyenler Göltürkbükü’ne giderek ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Bununla birlikte bölgede herhangi bir sorumlu veya görevli bulunmamaktadır. 

Cennet Koyu, ormanın ve denizin arasında kamp yapmak isteyenlerin tercih ettiği bir tatil beldesidir. Tamamen doğal olan bu koy, sosyal etkinlikler ve sosyal tesis bakımından yetersiz olsa da hem yerli hem de yabancı turistlerin uğrak noktalarından biridir. Cennet Koyu'nda kamp yapak isteyenlerin ihtiyacı olan tüm kamp malzemelerini yanlarında bulundurmaları oldukça önemlidir. Koyda herhangi bir market ya da büfe bulunmadığı için tüm ihtiyaçların karşılanması önemlidir. Bunun yanı sıra gerekli durumlarda Göltürkbükü’ne giderek ihtiyaçlarını giderebilirsiniz. Zengin doğal güzelliği ile kendine hayran bırakan Cennet Koyu, Türkiye’nin sayılı koyları arasında yer almaktadır. 

  

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir