Bremin Ne Demek?

Bremin Ne Demek?
23.01.2023 11:08
Bremin kelimesi ne demek, Kürtçe Bremin ne demek, Bremin argoda ne demektir? Bıremin ne için kullanılır? Eyvallah Bremin ne demek? Bu gibi soruların yanıtlarını sizler için araştırdık.

Kelime Kürtçedir. Kürtçede aynı yolun yolcusu olduğu düşünülen kimseler tarafından kullanılan bir tabirdir, peki ne demek onu anlatalım. Genellikle aynı davanın peşinden koşanlar tarafından kullanılır. Bremin kelime anlamı ile kardeş demektir. Ancak herhangi bir arkadaş için kullanılmaz.

PKK içerisinde sıkça duyduğumuz bir tabirdir. Terör eylemleri gerçekleştiren suçlular arasında aynı amaca yönelik hareket edenlerin birbirlerine bremin olarak hitap ettiği sıkça duyulur.

Bremin Argoda Ne Demektir?

Bremin argoda dava arkadaşı anlamında kullanılmaktadır. Kelimenin Türkçe argosunda bir karşılığı yoktur. Kürtçe olduğundan dilimizde yeri yoktur. Kürtçede de argo olarak kullanılmamaktadır. Genel olarak aynı şeyi savunan insanların samimiyet ifadesi olarak tercih ettikleri bir kullanım türüdür.

Kürtçe “Bremin” Ne Demektir?

Kürtçe Bremin kardeşim anlamına gelmektedir. Bremin kelimesi doğrudan kanka gibi değil de aynı yolun yolcusu olan kimseler tarafından kullanılmaktadır. PKK gibi terör örgütlerinde sıkça duyduğumuz bir tabirdir.

Heval kullanımının biraz daha samimi halidir de denebilir. Dava yoldaşı ya da dava arkadaşı olarak da düşünülebilir.

Bıremin Ne İçin Kullanılır?

Bıremin ifadesi Kürtçedir. Kürtçede “kardeşim” demek için kullanılır. Genellikle Kürtlerin aynı yolda yürüdükleri yoldaşlarına söyledikleri bir ifadedir. PKK üyeleri arasında sıkça kullanılır. Aynı davanın insanı olduğunu düşündükleri yoldaşlarına bıremin diye hitap ederler.

Heval, bremin gibi tabirler birer hitap olarak kullanılır. Türkçe olmadığından dilimizde yeri olmayan kelimelerdir. Türkiye’de de pek sevilen hitaplar değildir. Çünkü devlet düşmanı olan terör örgütlerinde çok sık kullanılan hitaplardır.

Bremin Ne Demek Argo?

Bremin Kürtlerin aralarında kullandıkları bir ifadedir. Birbirlerine kardeşim demek için kullanırlar.

Eyvallah Bremin Ne Demek?

Bremin Kürtçe bir tabir olduğundan eyvallah bremin demek Kürtlerin yoldaşları olarak gördükleri kimselere teşekkür etmek için kullandıkları bir tabirdir. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

News Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir