Bilgisayarda Mobil Oyunlar Nasıl Oynanır?

Bilgisayarda Mobil Oyunlar Nasıl Oynanır?
22.10.2022 15:53
Mobil oyunlar, teknolojinin de gelişimi ile en popüler yapımlardan bir tanesi haline geldi. Peki; bilgisayarda mobil oyunlar nasıl oynanır, mobil oyun bilgisayara nasıl bağlanır? Bilgisayara mobil oyun indirilir mi, nasıl mobil oyun indirilir? Mobil oyunlar hangi programla bilgisayarda oynanır? Her bir sorunun cevabını sizler için araştırıp bu haberimizde detaylı bir şekilde inceledik.

Mobil oyunlar; cep telefonları, tabletler, akıllı saatler, taşınabilir bilgisayarlar ile kolaylıkla takip edilebilen yeni nesil video oyunlarındandır. Günümüzde bu kadar yaygınlaşmış olmasının sebeplerinden bir tanesi de kolaylıkla ulaşabilmemiz ve teknolojinin bu denli yaygınlaşmış ve gelişmiş olmasıdır. Mobil oyunlar ve bilgisayarlar gündelik yaşantımızın vazgeçilmezlerinden bir tanesi haline gelmiştir. Bilgisayarda mobil oyun oynayabilmek için birkaç adım bulunmaktadır. Şöyle listeleyebiliriz;

·        Öncelikle aracı olan programın bilgisayara yüklenmesi gerekir.

·        Google Play Store aracılığı ile oturum açılır.

·        Öne düşen arama çubuğundan oynanmak istenen oyun aranır.

·        Oyunu yükleme amacı ile arama sonucuna tıklanır.

·        Oturum açma işlemi başarılı olmamış ise oyunun yüklenebilmesi için oturum açma işlemi tamamlanır.

·        Oyun oynanmaya başlanır.

Mobil Oyun Bilgisayara Nasıl Bağlanır?

Bilgisayarda mobil oyunların oynanabilmesi için pek çok aracı program bulunmaktadır. En popülerlerinden bir tanesi de BlueStacks’tır. BlueStacks aracılığı ile bilgisayarda mobil oyun oynamak mümkündür. Bunun yanı sıra, bilgisayar üzerinden oyun satın almak da mümkündür. Bu işlem için Microsoft Store uygulaması gereklidir. Bilgisayardaki başlat düğmesine gidilir ve uygulamalar listesinden Microsoft Store seçilir. Microsoft Store uygulamasında oyunlar sekmesi seçilir. Kategorilerin tamamının görülebilmesi için tümünü göster seçeneğine tıklanır. İndirmek veya satın alınmak istenen oyun seçilir ve bilgisayara yüklenme işlemi tamamlanır.

Bilgisayara Mobil Oyun İndirilir Mi?

Bilgisayara mobil oyun indirmek Microsoft Store ile mümkündür. Bu işlem için Microsoft Store uygulaması gereklidir. Bilgisayardaki başlat düğmesine gidilir ve uygulamalar listesinden Microsoft Store seçilir. Microsoft Store uygulamasında oyunlar sekmesi seçilir. Kategorilerin tamamının görülebilmesi için tümünü göster seçeneğine tıklanır. İndirmek veya satın alınmak istenen oyun seçilir ve bilgisayara yüklenme işlemi tamamlanır.

Bilgisayara Nasıl Mobil Oyun İndirilir?

Mobil oyunlar ve bilgisayarlar gündelik yaşantımızın vazgeçilmezlerinden bir tanesi haline gelmiştir. Bilgisayarda mobil oyunların oynanabilmesi için pek çok aracı program bulunmaktadır. En popülerlerinden bir tanesi de BlueStacks’tır. BlueStacks aracılığı ile bilgisayarda mobil oyun oynamak mümkündür. Bunun yanı sıra, bilgisayar üzerinden oyun satın almak da mümkündür. Bu işlem için Microsoft Store uygulaması gereklidir. Bilgisayardaki başlat düğmesine gidilir ve uygulamalar listesinden Microsoft Store seçilir. Microsoft Store uygulamasında oyunlar sekmesi seçilir. Kategorilerin tamamının görülebilmesi için tümünü göster seçeneğine tıklanır. İndirmek veya satın alınmak istenen oyun seçilir ve bilgisayara yüklenme işlemi tamamlanır.

Mobil Oyunlar Hangi Programla Bilgisayarda Oynanır?

Mobil oyunlar; cep telefonları, tabletler, akıllı saatler, taşınabilir bilgisayarlar ile kolaylıkla takip edilebilen yeni nesil video oyunlarındandır. Günümüzde bu kadar yaygınlaşmış olmasının sebeplerinden bir tanesi de kolaylıkla ulaşabilmemiz ve teknolojinin bu denli yaygınlaşmış ve gelişmiş olmasıdır. Mobil oyunlar ve bilgisayarlar gündelik yaşantımızın vazgeçilmezlerinden bir tanesi haline gelmiştir. Bilgisayarda mobil oyunların oynanabilmesi için pek çok aracı program bulunmaktadır. En popülerlerinden bir tanesi de BlueStacks’tır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir