Instagram Nasıl Dondurulur?

Instagram Nasıl Dondurulur?
05.10.2022 17:48
Hesap dondurma işlemi ara verilmek istendiğinde ya da belli sebeplerden dondurmak için yapılan işleme denir. Instagram, facebook, twitter nasıl dondurulur? Üniversite, açık öğretim, auzef nasıl dondurulur?

İnstagram uygulaması Ekim 2010'da kurulduğunda, kullanıcılarına çektikleri bir fotoğraf üzerinde dijital filtre kullanma ve bu fotoğrafı Instagram'ın da dâhil olduğu, sosyal medya servisleri ile paylaşma imkânı tanımıştır ve sosyalleşme aracı olduğundan insanların sosyalleşmesini kolaylaştırmıştır.

İnstagram hesabınızı dondurmak için bir mobil tarayıcıdan instagram.com'a giriş yapmalısınız ve sağ alt köşedeki profil resminize, Profil'e dokunun ve sonra Profili Düzenle'ye dokunmalısınız. Ekranda aşağıya inin, sağ alttaki Hesabımı geçici olarak dodur'a dokunmalısınız. Bu şekilde instagram hesabınız dondurulmuş olacaktır.

Facebook Nasıl Dondurulur?

Facebook uygulaması 11 Eylül 2006 tarihinde ise Facebook tüm e-posta adreslerine, bazı yaş sınırlandırmalarıyla açılmıştır. Kullanıcılar diledikleri ağlara; liseleri, çalışma yerleri ya da yaşadığı yerler itibarıyla katılım gösterebilmekte ve sosyalleşme imkânına sahiptirler.

Facebook hesabınızı geçici olarak dondurabilir ve istediğiniz zaman geri dönmeyi tercih edebilirsiniz. Facebook'un sağ üst kısmındaki simgesine dokunun ve ardından aşağı kaydırıp Ayarlar ve gizlilik'e ve sonra ayarlara dokunmalısınız. Kişisel bilgiler ve hesap bilgilerine dokunun ve buradan hesap dondurma seçeneğini seçmelisiniz.

Twitter Nasıl Dondurulur?

Twitter Birlikte çalışan 14 arkadaş yedikleri bir yemek esnasında proje fikrini üretiyorlar ve Twitter kurucularından Jack Dorsey, SMS yoluyla küçük gruplara o anda ne yaptıklarını anlatabilecekleri bir proje fikrini oraya atıyor ve bu fikir Twitter'ın temeli oluyor. 25 Nisan 2011 tarihinden itibaren Türkçe olarak kullanılabilir haline gelen Twitter çok popüler bir uygulama haline gelmiştir.

Twitter hesabını dondurmak için önce gezinti menüsü simgesine ve ardından Ayarlar ve gizlilik'e dokunulması gerekir. Hesabınız öğesine ve ardından Hesabını devre dışı bırak'a dokunmanız gerekmektedir. Hesabı devre dışı bırakmaya ilişkin bilgileri okuyun ve ardından Devre dışı bırak öğesine dokunmalısınız. İstendiğinde şifrenizi girin ve Devre dışı bırak öğesine dokunarak hesabınızı dondurabilirsiniz.

Üniversite Nasıl Dondurulur?

Başvuru nedeninizi anlatan ve gerekli mazeretleri içeren bir dilekçe yazılması gerekmektedir. Dilekçe içerisinde bahsedilen mazeretler için gerekli resmî belgeler ve evraklar temin edilmelidir. Başvuru süreci geçmeden, dilekçe ve mazeret belgeleri ile gerekli başvuru öğrenci işlerini ulaştırılması gerekmektedir.

Açık Öğretim Nasıl Dondurulur?

"Açık Öğretim Öğrenme Yönetim Sistemi" "Başvurularım" "Kayıt Dondur/Sil Başvuruları" alanına tıklandıktan sonra "Yeni Başvuru" dan uygun seçenekler tercih edilmelidir. Başvuru nedeni alanı doldurulduktan sonra doküman ekle bölümüne kayıt dondurma dilekçesi imzalı olarak yüklenmesi gerekmektedir.

Auzef Nasıl Dondurulur?

Auzef’te kayıt dondurma talebinde bulunabilmek için AKSİS otomasyon sistemine giriş yapılmalıdır. OBS kısmından Öğrenim Bilgileri başlığı altındaki Talep İşlemleri menüsü tıklanır ve açılan sayfada Başvuru Türü bölümünden Kayıt Dondurma seçilir ve dondurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir