Beyin Çipi Nedir?

Beyin Çipi Nedir?
04.04.2022 11:30
Elon Musk ve Neuralink firmasının ortak üretimi sonucu ortaya çıkan Beyin Çipinin hayvan deneylerinin başarılı olduğu açıklandı. Alzheimer ve Parkinson gibi hastalar üzerinde uygulanması planlanan Beyin Çipi ilgili bilinmeyenler araştırılıyor. Beyin Çipinin ne olduğundan fiyatına kadar merak edilenler sorgulanıyor.

Elon Musk ve Neuralink firmasının ortak üretimi ile piyasaya sürülmeye hazırlanılan Beyin Çipinin hayvan deneylerinin başarılı olduğu geçtiğimiz günlerde duyuruldu. Beyin Çipinin ne olduğu konunun meraklıları tarafından araştırılır oldu. Beyin Çipi; çoğunluk bir oranda felçli, Alzheimer ve Parkinson hastalarına uygulanması planlanan, oldukça küçük bir tasarıma sahip ve beynin yüzeyine yerleştirilecek olan bir tür cihazdır. Bu cihaz sayesinde beyinde gerçekleşmekte olan aktivitelerin izlenmesi amaçlanır.

Beyin Çipi Ne Kadar Büyük Olacak?

Beyin Çipi beynin yüzeyine yerleştirilen bir ürün olacağı için boyutu ile ilgili merak edilen pek çok soru bulunuyor. Beyin Çipi denemelerini aktif anlamda takip edenler, Beyin Çipinin ne kadar büyük olduğunu araştırıyorlar. Beyin Çipinin madeni bir para büyüklüğünde olduğu ve beyne hiçbir şekilde zarar vermeden kafatasının bir parçasını değiştirebileceği açıklandı.

Beyin Çipi İle İlgili Filmler Nelerdir?

Son zamanlarda Beyin Çipi ile ilgili yapılan çalışmalar bir hayli arttı. Bu çalışmaları yakından takip edenler için ilgili filmlerin neler olduğu araştırılmaya başlandı. Beyin Çipi ile ilgili filmler ve benzerleri; Lucy, Memento, Stalker, The Butterfly Effect, The Hangover, Ethernal Sunshine Of The Spotless Mind, gibi filmler olarak sıralanıyor.

Beyin Çipi Ne Zaman Olacak?

Beyin Çipi ile ilgili çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Beyin Çipi çalışmalarının öncüsü Elon Musk ve Neuralink firması geçtiğimiz günlerde hayvanlar üzerinde yapılan deneylerin başarılı olmaya başladığını açıklamışlardı. Bu da Beyin Çipinin ne zaman olacağını sorgulatmaya başladı. Beyin Çipinin gerekli onaylar aldığı takdirde 2022 yılı içerisinde insan deneylerine başlanacağı duyuruldu.

Beyin Çipi Ne İşe Yarayacak?

Beyin Çipi konusunda bilinen ve bilinmeyen pek çok bilgi bulunuyor. Beyin Çipi araştırmaları ve denemeleri tüm hızı ile devam ederken, konunun takipçileri merak edilenleri internet araştırma platformları aracılığı ile sorgulamaya başladılar. Beyin Çipinin ne işe yaradığı, konunun takipçileri tarafından araştırılmaya başlandı.

Beyin Çipinin; çoğunluk bir şekilde, Alzheimer ve Parkinson hastalarına uygulanması planlanıyor. Oldukça küçük bir tasarıma sahip ve beynin yüzeyine yerleştirilecek olan bir tür cihaz olarak geliştirilen Beyin Çipi sayesinde beyinde gerçekleşmekte olan aktivitelerin izlenmesi amaçlanır. Bu sebeple Beyin Çipinin beyin aktivitelerini izlemeye yarayacağı konuşuluyor. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir