Apple Bilgisayar İle İlgili Merak Edilenler

Apple Bilgisayar İle İlgili Merak Edilenler
21.06.2022 11:53
Günümüzde birçok bilgisayar markası, insanların kullanımı için farklı özelliklerde bilgisayar üretmektedir. Bu yazımızda Apple bilgisayarlar hakkında merak edilen ve sıkça sorulan soruları cevapladık.

Bilgisayarlar, günümüzde oldukça yaygın kullanılan ve bizlere işlerimizde yardımcı olan aygıtlardır. Özellikle sosyal medya ve dijitalleşmenin yaygınlaşması, bilgisayarlarda meydana gelen yeniliklerin büyük oranda öncüsüdür. Değişen grafikler ve çeşitli uygulamalar, bilgisayarların da gelişmesine ön ayak olmuştur. Bu yazımızda ise, Apple bilgisayarları hakkında merak edilenlere değineceğiz. Apple bilgisayarları; kullanımda sunduğu kolaylıklar ile, gerçekleştirilen projelerde oldukça kolaylık sağlamaktadır. İçinde bulunan uygulamalar ve Apple’ın kendine has yazılımı, Apple bilgisayarlarını daha hızlı ve kullanışlı hale getirmektedir. Aynı zamanda içinde bulunan tasarım uygulamaları ile birlikte, tasarımcıların gözdesi hallindedir.

Apple Bilgisayar Özellikleri Ve Fiyatları Nedir?

Bilgisayarların, kendine özgü özellikleri bulunmakla birlikte, farklı markaların birbirinden ayrıcalıklı özellikleri bulunmaktadır. Bunun sebebi, bilgisayar geliştirici ve yazılımcılarının uzmanlık seviyeleridir. Her bilgisayarın, üretim aşamasında belirlenen özellikleri bulunmaktadır. Bu anlamda, Apple bilgisayarların özellik ve fiyatları değişim gösterebilmektedir. Bilgisayarların fiyatları, içinde barındırdığı özellikler ile birlikte, farklılık gösterebilmektedir. Apple bilgisayarlarının özelliklerini, Macbook pro M1 bilgisayarı özelinde, şu şekilde sıralayabiliriz; Macbook Pro M1 2,8 seviyesine kadar daha fazla CPU performansı sağlayabilmektedir. Bir başka özelliği ise, 5 kata kadar daha fazla grafik çözünürlüğü sağlamasıdır. Apple bilgisayarlarına özgü Neurel Engine motoru, bilgisayarın  11 kata kadar daha hızlı  öğrenme yapay zekasına sahiptir.  Pil ömrü, bir bilgisayar için oldukça önemli bir konudur. Bu anlamda Apple Macbook Pro M1, uzun pil seviyesi ömrü ile oldukça tercih edilebilir konumundadır. Apple Macbook Pro M1’in pil ömrü, 5 saate kadar kullanımda bitmeden çalışabilmektedir. Apple Macbook Pro M1 fiyatları, değişen kur farklarından dolayı, farklılık gösterebilmektedir. Bu anlamda, Apple Macbook Pro M1’lerin şu anki fiyatları, 20,500TL’den başlamaktadır.

Apple Bilgisayar İlk Ne Zaman Çıkmıştır?

Her bilgisayar ve bilgisayar markasının, ilk çıkış tarihleri bulunmaktadır. Bilgisayarların, ilk üretilmesi ile beraber, insanlık oldukça önemli bir dönüm noktasına girmiş demek pek de yanlış olmaz. Bilgisayarın üretilmesiyle beraber, insanların yapacağı işleri bilgisayarlar üstlenerek, iş yükü azaltılmıştır. Apple bilgisayarların ilk çıkış zamanı ise, 1976 yılıdır.

Apple Bilgisayar Nasıl Kullanılır?

Apple bilgisayarlarının nasıl kullanılacağı, sıkça sorulan sorular arasındadır, Apple bilgisayarlarının kullanımları, Windows bilgisayarlara göre farklılık göstermektedir. Apple ile Windows farkları aslında alışma noktasında kullanıcıları pek zorlamamaktadır. Apple bilgisayarlarının Windows bilgisayarlarından tek farkı, ekranın alt tarafındaki seçim çubuğunun üst kısımda bulunmasıdır.

Apple Bilgisayar Ekranı Nasıl Temizlenir?

Apple bilgisayarlarının ekran temizlikleri oldukça basittir. Yumuşak bir bez parçasının nemlendirilmesi ve bilgisayar ekranının temizlenmesi sağlanabilmektedir. Bu uygulama yapılırken, bilgisayarın fişi takılı durumda olmaması gerekmektedir. Kullanılan yumuşak bez ne çok kuru ne çok ıslak olmalıdır.

Apple Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Apple bilgisayarları, 0 bilgisayar alınırken bir sorun çıkarmamaktadır. 2. El bilgisayarlarda ise, işletim sisteminin sürümüne ve yeni olup olmamasına dikkat edilmelidir. Bir başka dikkat edilecek konu ise, bilgisayarların depolama durumudur. Depolama kapasitesinin az olmamasına dikkat edilmelidir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

TEKNOLOJİ Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir