Akik Taşı Doğada Nasıl Bulunur?

Akik Taşı Doğada Nasıl Bulunur?
11.10.2022 18:55
Akik takılarda çok sık kullanılan doğal taşlardan bir tanesidir. Pek çok faydası bulunan akik taşının özelliklerini merak ederiz. Akik taşı doğada nasıl bulunur, denizde bulunur mu, erir mi, hangi renk olur? Akik taşı gerçeği nasıl anlaşılır, hangi burcun taşıdır, hangi taşla kullanılır? Akik taşı ile kehribar arasındaki fark nedir? Sorularının cevaplarını sizler için araştırdık.

Diğer adıyla yemen taşı olan akik taşı doğada birçok farklı renkte bulunmaktadır. Akik taşı genellikle doğal taş seven insanlar tarafından faydaları nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Bazı insanlar da bu noktada akik taşının doğada nasıl bulunduğunu merak etmektedirler.

Akik taşı neredeyse her yerde bulunur. Akik taşının özellikle daha fazla bulunabileceği yerler sıcak su kaynaklarının çevresi ve çöllerdir. Türkiye’de ise en çok Karadeniz bölgesinde bulunmaktadır.

Akik Taşı Denizde Bulunur Mu?

Akik taşı seven insanlar için akik taşıyla gittikleri bir yerde karşılaşmak çok sevindirici bir olay olacaktır. Genellikle sıcak su kaynaklarının etrafında bulunan akik taşı neredeyse her yerde bulunabilir. Deniz kıyıları da akik taşına sıklıkla rastlayabileceğiniz yerlerdir.

Akik Taşı Erir Mi?

Doğal taş satın alan insanlar aldıkları doğal taşların gerçek olup olmadığını önemsemektedirler. Sahte taşları doğal taş gibi gösteren satıcılar mevcuttur. Bu durum akik taşı için de geçerliliğini korumaktadır.

Akik taşının gerçek olup olmadığını anlamanın bir yolu akik taşını ısıya maruz bırakmaktır. Eğer akik taşı sahte ise boyası erir ve kötü bir koku yayar. Gerçek akik taşı erimez ve kötü bir koku ortaya çıkarmaz.

Akik Taşı Gerçeği Nasıl Anlaşılır?

Akik taşı güzelliği nedeniyle çokça talebi olan bir taştır. Satıcılardan bazıları bu talebi karşılarken sahte akik taşlarını kullanarak müşterilerini kandırmaktadır. Bu yüzden akik taşının gerçek olup olmadığını anlamak paranızın cebinizde kalması için çok önemlidir.

Akik taşının gerçek olup olmadığını anlamak için iki yol var. İlk yöntemde akik taşını ısıya maruz bırakın, eğer taş boya salıyorsa ve kötü koku yayıyorsa o taş gerçek değildir. İkinci yöntem ise akik taşını dikkatlice incelemektir. Eğer akik taşındaki halkalar düzenli ve eşit bir şekilde dağılmışsa ve renklerin arasında çok net ayrım varsa o taş gerçek akik taşıdır.

Akik Taşı Hangi Burcun Taşıdır?

Bazı insanlar doğal taşların kendilerine iyi geldiğini düşünmekte ve inanmaktadırlar. Bu yüzden evlerinde farklı çeşitlerde doğal taş bulunmaktadır. Bu taşların alınma sebebi aldıkları taşların kendi burçlarına olan uyumlarıdır.

Akik taşı da birçok burç ile uyum içerisinde bulunan bir taştır. Akik taşının uyumlu olduğu ve iyi geldiği burçlar ikizler, başak, terazi, akrep, oğlak ve kova burçlarıdır. Bu burçlar evlerinde ya da yanlarında bu taşları iyi etkileri için bulundurabilirler.

Akik Taşı Hangi Taşla Kullanılır?

Akik taşının hangi taşla kullanılacağı konusunda net bir bilgi bulunmamaktadır. Öte yandan doğal taş uzmanları bu konuda birkaç tavsiyede bulunmuşlardır. Eğer akik taşına eşlik edecek taş burcunuzun taşı değilse ya da takacağınız taş akik taşının gücüne eşlik eden bir taş değilse o taşı takmamanız konusunda fayda var.

Akik Taşı Hangi Renk Olur?

Akik taşı doğal taşın faydalarına inanmayanlar tarafından da oldukça fazla alınan bir taştır. Bunun sebebi akik taşının göz kamaştıran renkleridir. Genellikle akik taşları, beyaz, yeşil, mavi, kırmızı ve kahverengi gibi renklerde görülür.

Akik Taşı ile Kehribar Arasındaki Fark Nedir?

Kahverengi akik taşı ile kehribar taşı karıştırılan iki taştır. Aralarındaki en önemli fark kehribar gerçekten bir taş değildir, aksine çam reçinesinden oluşur. Bu yüzden kehribar taşı akik taşından oldukça hafiftir. Öte yandan doğal taş uzmanlarına göre aralarında faydaları açısından da farklılıklar bulunmaktadır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir