Airfryer ile Ekmek Nasıl Yapılır?

Airfryer ile Ekmek Nasıl Yapılır?
08.10.2022 14:43
Airfryer son dönemlerde hayatımıza girmiş olan kullanışlı teknolojik bir mutfak üründür. Airfryer ile ekmek, patlıcan közleme, kızartma nasıl yapılır? Kek, tavuk kanat airfryer ‘da nasıl yapılır? Sorularının cevabını sizler için derledik.

Airfryer yağsız ya da çok az yağ ile yemek pişirmek için kullanılan set üstü küçük bir fırındır. Normal fırından farklı olarak sıcak havayı eşit ve kuvvetli bir şekilde dağıtır. Bundan dolayı yemek içindeki yağ oranının eşit şekilde dağılmasını sağlar. Litrelerce yağ gerektirmeden kolayca ve lezzetli bir şekilde yemeklerinizi yapmanızı kolaylaştıran, teknolojik mutfak aletidir.

Ekmeğinizi yapmadan önce airfryerı 200 derecede ısıtın. Hamurunuzun yapışmaması için üzerine biraz su ilave edin. Tepsinizi airfryer sepetine yerleştirin ve kapatın. Zamanlayıcı 17 dakikaya ayarlayıp ekmeğinizi airfryerda pişirebilirsiniz.

Airfryer ile Patlıcan Közleme Nasıl Yapılır?

Salatalara közlenmiş haliyle renk katan patlıcan közlemeyi mangalda oldukça sık yaparız. Bununla beraber ana yemeklerde ve mezelerde sıklıkça kullanılmaktadır. Mutfaklarımızda patlıcanı en çok közleme halinde kullanırız ve bu közleme işlemi için özel araçlar ve aparatlar satılmaktadır.

Airfryer ile patlıcan közlemeden önce patlıcanları birkaç yerinden delin. Airfryer pişirme haznesini çıkarın ve patlıcanları bu haznenin içine yerleştirin. Airfryer‘ınızı 200 dereceye getirin ve sonrasında zamanlayıcıyı 30 dakikaya ayarlayın.

Airfryer ile Patlıcan Kızartma Nasıl Yapılır?

Patlıcan kızartma kahvaltı sofrasında oldukça tercih edilen yiyeceklerden biridir. İmam bayıldı, şakşuka gibi patlıcan ile yapılan yemeklerden önce de patlıcanı kızartmak gerekir.

Airfryer ile patlıcan kızartmadan önce, patlıcanlarınızı yıkayıp ardından kurutmanız gerekiyor. Kuruttuktan sonra bir yemek fırçası yardımı ile patlıcanlarınızı biraz yağlayabilirsiniz. Patlıcanları airfryer sepetine koyduktan sonra 200 derecede 15 ile 20 dakika arasında kızartabilirsiniz.

Airfryer ile Tavuk Kanat Nasıl Yapılır?

Tavuk kanadı oldukça soslu olan, ana yemeklerde ve mangallarda sıklıkla tercih ettiğimiz yiyeceklerden bir tanesidir.

Airfryer ‘da tavuk kanadı yapmadan önce airfryer ‘ınızı 180 derece ısıtın. Tavukları harcı ile kardıktan sonra biraz yağlayıp tavuk kanatlarını airfryer sepetine koyun ve kapatın. Zamanlayıcıyı 15 dakikaya ayarlayın ve tavuk kanatların renkleri kahverengiye dönene kadar airfryer ‘da kızartın. Tavuk kanatlarını tam pişmiş olarak tercih edenler için 20 dakika yeterli olacaktır.

Airfryer ile Kek Nasıl Yapılır?

Airfryer birçok yemekte işlerimizi kolaylaştıran teknolojik ev aletlerinden biri olarak mutfaklarda yerini almaktadır. Aniden gelen misafirlere ikram etmek için hazırlanan ve birçok meşrubatın yanında sıklıkla tüketilen bir tatlı türüdür.

İlk önce kekin hamurunu hazırlamanız gerekmektedir. Hazırladığınız kek hamurunu yağlanmış kek kalıbına döküp sonrasında airfryer’da 200 derecede 30 dakika pişirin. Pişen keki kontrol edip pişmediyse süreyi daha uzun tutabilirsiniz. Pişip pişmediğini anlamak için kürdan batırabilirsiniz. Kürdanınız temiz çıkıyorsa kekiniz pişmiştir. Airfryer‘ı kapatıp kekinizi alabilirsiniz.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir