Ahmet Kaya Çatal Fırlatma Olayı Nedir?

Ahmet Kaya Çatal Fırlatma Olayı Nedir?
31.10.2022 17:50
Seneler geçmiş olsa da Ahmet Kaya’ya atılmış olan çatal olayı güncelliğini yitirmedi. Ahmet Kaya çatal atanlar kimlerdi, çatal fırlatma olayı nedir? Ahmet Kaya’ya çatal fırlatma olayı ne zaman ve nerede oldu, Serdar Ortaç Ahmet Kaya’ya neden çatal attı? Ahmet Kaya ve çatal olayı ile ilgili merak edilmekte olan soruları sizler için derledik, bu haberimizde de tüm yanıtlara yer verdik.

Ahmet Kaya çatal fırlatma olayı senelerdir konuşulmakta olan, güncelliğini yitirmemeyi başaran konulardan bir tanesidir. Bu olay yaklaşık 23 sene önce, 1999 senesinde yaşanmıştır. Çatal fırlatma olayı aslında Ahmet Kaya’nın Magazin Gazetecileri Derneği gecesinde ödül alıp sahneye çıkması ile birlikte Kürtçe klip hazırlayacağını söylemesi ile başlamıştır. Orada bulunan topluluk Ahmet Kaya’nın Kürtçe klip çıkarmasını hoş bulmamışlardır. Aralarında Serdar Ortaç’ın da bulunduğu bir topluluk tarafından Ahmet Kaya’ya çeşitli araç gereçler atılmıştır. Bunların arasında en seçilebilenlerden bir tanesi de çataldır. Bu sebeple Ahmet Kaya çatal fırlatma olayı olarak bilinmektedir.

Ahmet Kaya’ya Çatal Fırlatma Olayı Ne Zaman Oldu?

Ahmet Kaya’ya çatal fırlatma olayı Magazin Gazetecileri Derneği’nin düzenlediği bir ödül töreninde meydana gelmiştir. “Yılın En İyi 10 Müzik Yarışması” adlı ödül töreni 10 Şubat 1999 tarihinde yaşanmıştır. Çatal fırlatma olayı da burada meydana gelmiştir. Bu olay yaklaşık olarak 23 senedir güncelliğini korumaktadır. Ahmet Kaya, o gecede ödüle layık görülmüştür. Ödül alıp sahneye çıktığında Kürtçe şarkılar söyleyip klip çekmek istediğini dile getirmiştir. Bu söylem seyircilerin hoşuna gitmemiştir. Bununla birlikte sahneye çatal fırlatılmıştır.

Ahmet Kaya’ya Çatal Fırlatma Olayı Nerede Oldu?

“Yılın En İyi 10 Müzik Yarışması” adlı ödül töreni 10 Şubat 1999 tarihinde gerçekleşmiştir. Ahmet Kaya’ya çatal fırlatma olayı Magazin Gazetecileri Derneği’nin düzenlediği bir ödül töreninde yaşanmıştır. Ahmet Kaya’nın Magazin Gazetecileri Derneği gecesinde ödül alıp sahneye çıkması ile birlikte Kürtçe klip hazırlayacağını söylemesi ile başlamıştır. Orada bulunan topluluk Ahmet Kaya’nın Kürtçe klip çıkarmasını hoş bulmamışlardır. Aralarında Serdar Ortaç’ın da bulunduğu bir topluluk tarafından Ahmet Kaya’ya çeşitli araç gereçler atılmıştır. Bunların arasında en seçilebilenlerden bir tanesi de çataldır. Bu sebeple Ahmet Kaya çatal fırlatma olayı olarak bilinmektedir.

Ahmet Kaya Çatal Atanlar Kimlerdi?

Ahmet Kaya’ya çatal bıçak atıldığı ödül töreni yaklaşık olarak 23 sene önce yaşanmıştır. Ahmet Kaya, katılmış olduğu ödül töreninde ödüle layık görülmüştür. Ödül alıp sahneye çıktığında Kürtçe şarkılar söyleyip klip çekmek istediğini dile getirmiştir. Bu söylem seyircilerin hoşuna gitmemiştir. Bununla birlikte sahneye çatal fırlatılmıştır. Seyircilerin arasında tanınmakta olan en ünlü isimlerden bir tanesi de Serdar Ortaç’tır. Serdar Ortaç, ödül töreninin devamında 10. Yıl marşını okumuştur.

Serdar Ortaç Ahmet Kaya'ya Neden Çatal Attı?

Ahmet Kaya, katılmış olduğu bir ödül töreninde Kürtçe şarkı söylemek istediğini söylemiştir. O gece ödül alıp sahneye çıkmıştır. Bununla birlikte kendisine çatal fırlatılmıştır. Fırlatanlardan birinin de Serdar Ortaç olduğu söylenmektedir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir