Ünlü Rapçi Murda, Konser Öncesi Gözaltına Alındı

Ünlü Rapçi Murda, Konser Öncesi Gözaltına Alındı
18.10.2021 19:30
Rap dünyasının en sevilen isimlerinden biri olan ve rapçi Ezhel ile olan düetleri ile sıklıkla dinlenen Murda, gözaltına alındı. Murda neden gözaltına alındı, serbest bırakıldı mı, gerçek adı nedir? Murda nereli? Murda hakkında merak ettiklerinizi sizler için araştırdık.

Konser için yurt dışına çıkmaya hazırlanan ünlü rapçi Murda, dün akşam saatlerinde Sabiha Gökçen Havalimanı’nda tutuklandı. Duman ve Eh Baba isimli şarkılarında uyuşturucu madde kullanımına özendirdiği iddiası ile gözaltına alınan Murda, İstanbul Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında şarkı sözlerindeki özendiricilik tespiti nedeni ile gözaltına alınırken tam adı Önder Doğan olan sanatçı mahkemeye çıkarıldı. 37 yaşındaki Hollandalı ve Türk sanatçı olarak tanınan Murda, adli kontrol şartı ile çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı. Sanatçı Murda’ya böyle bir soruşturma açılması müziğin evrenselliği ve bağımsızlığı noktasında pek çok kişinin tepkisine neden oldu. Sanatçının hayranları ise sosyal medyada ünlü sanatçıyı yalnız bırakmadı. Habere ilişkin akıllara takılan sorular ve detaylar ise şu şekilde;

Murda Neden Gözaltına Alındı?

Dün akşam saatlerinde Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan alınarak tutuklanan ve mahkemeye çıkarılan Hollanda-Türk asıllı sanatçı Murda’nın neden gözaltına alındığı bugün en sık araştırılan konuların başında yer aldı. Havalimanından alınarak mahkemeye çıkarılan Murda’nın bazı şarkılarında uyuşturucuya özendirici sözler kullandığı fark edildi. İstanbul Başsavcılığı’nın sanatçıya yönelik yaptığı soruşturmada Eh Baba, Pahalı ve Duman gibi çok dinlenilen şarkılarında uyuşturucuya özendirici ifadeler kullandığını fark etti. Sanatçının bu sözleri çok dinlenen platformlarda yayınlandığından dolayı mahkemeye çıkarıldı. Mahkemenin kararına göre ise ünlü rapçi Murda, adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Murda Serbest Bırakıldı Mı?

Pek çok rap şarkısı ile ünlenen ve aynı zamanda o konserden o konsere koşan Murda’nın dün akşam saatlerinde havalimanından alınarak gözaltına alındığı öğrenildi. Murda şarkılarında uyuşturucuya teşvik sözleri ve uyarıcı maddeleri özendirme suçlaması ile İstanbul Başsavcılığı tarafından mahkemeye alındı. Çıkarıldığı nöbetçi mahkemede ise hakim tarafından serbest bırakıldı. Serbest bırakılan Murda için adli kontrol şartı getirildi.

Murda Gerçek Adı Nedir?

Şarkıları ile albümleri ile ve söz yazarlığı ile yakından tanınan Murda’nın isminin gerçekte ne olduğu merak ediliyor. Sahne ismi olarak Murda mahlası kullanmayı tercih eden sanatçı bu ismi ile büyük kitleler tarafından tanınırlık yakaladı. Hal böyle olunca gerçek adının aslında ne olduğu sıklıkla merak edilenler ve araştırılanlar arasında yer aldı. Hem Türk hem de Hollandalı olarak tanınan Murda’nın Gerçek isminin ise Önder Doğan olduğu öğrenildi. Sanatçı Murda tıpkı Ezhel gibi bu sahne ismini kendine çok yakıştırdı ve pek çok platformda bu adla tanındı.

Murda Nereli?

 Şarkılarında sıklıkla yer alan yabancı kelimeler ve aksanı ile dikkatleri çeken Murda’nın aslen nereli olduğu merak ediliyor. Hayatının büyük bir bölümünü yurt dışında geçiren Murda’nın doğum yeri Hollanda’nın başkenti Amsterdam olarak biliniyor. Sanatçı ise kendisini hem Hollandalı hem de Türk olarak tanımlıyor.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir